هدر موبایل
1394/06/27 12:44:03
سرویس فرهنگی
پیرمؤذن با اشاره به کاریکاتور اخیر مجله فرانسوی:

تمسخر پناهجویان و مرگ کودکان، جهل گردانندگان شارلی ابدو را نشان می دهد

عضو فراکسیون رسانه و هنر مجلس با تاکید براینکه نشریه بیگانه ستیز و تبعیض‌گر شارلی ابدو پا را فراتر از حد خود گذاشته، گفت: دست‌اندرکاران این مجله راه خود را گم کرده‌اند چراکه آن‌ها نفاق و دشمنی را میان بشریت گسترش می‌دهند در حالی که وظیفه قلم و هنر چیز دیگری است.
تمسخر پناهجویان و مرگ کودکان، جهل گردانندگان شارلی ابدو را نشان می دهد عضو فراکسیون رسانه و هنر مجلس با تاکید براینکه نشریه بیگانه ستیز و تبعیض‌گر شارلی ابدو پا را فراتر از حد خود گذاشته، گفت: دست‌اندرکاران این مجله راه خود را گم کرده‌اند چراکه آن‌ها نفاق و دشمنی را میان بشریت گسترش می‌دهند در حالی که وظیفه قلم و هنر چیز دیگری است. https://cdn.icana.ir/d/019/117915.jpg تمسخر,پناهجویان,و,مرگ,کودکان،,جهل,گردانندگان,شارلی,ابدو,را,نشان,می,دهد Icana

کمال‌‎الدین پیرمؤذن در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به کاریکاتورهای شماره اخیر مجله شارلی ابدو درباره کودک غرق شده سوری، گفت: اقدامات ظالمانه و رفتارهای دلخراشی مانند کشیدن کاریکاتور برای یک کودک مظلوم و این اتفاق را طبیعی جلوه دادن، نشان از حقانیت مسلمانان دارد و تنها کاری که مسلمانان می‌توانند در قبال این رفتارها انجام دهند این است که وحدت خود را حفظ کنند و با پیروی از رهبری واحد برای تعالی کشورهای اسلامی گام‌های اساسی بردارند.  

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پرهیز از افراطی‌گری و بهادادن به مردم‌سالاری دینی در تمام کشورها، آگاهی لازم برای مقابله با ظلم و مبارزه با افرادی که ضد دین و اسلام هستند را فراهم می‌آورد، افزود:تنها افرادی که به ظاهر هنرمند هستند، از مرگ مظلومانه یک کودک به ستوه نمی‌آیند و می‌توانند چنین مرگی را به سخره کشند که نشان می دهد از ناآگاهی و جهل عمیقی رنج می‌برند.

وی ادامه داد: دست‌اندرکاران هفته‌نامه اسلام ستیز فرانسوی در ادامه رفتار توهین‌آمیزشان، این‌بار نگاه نژادپرستانه خود به مسلمانان را به نمایش گذاشته‌اند و با مقایسه کوته فکرانه که در آن مسیحیان را مستحق زندگی و مسلمانان را مستحق غرق شدن خوانده‌اند، نهایت نژادپرستی و جهل و ناآگاهی‌شان را از خلقت بشریت جهانی کرده‌اند.

پیرمؤذن با تاکید براینکه نشریه بیگانه ستیز و تبعیض‌گر شارلی ابدو باید پای اقدامات خود بی‌ایستد چراکه پا را فراتر از حد خود گذاشته، اضافه کرد: دست‌اندرکاران این مجله راه خود را گم کرده‌اند؛ آن‌ها نفاق و دشمنی را میان بشریت گسترش می‌دهند در حالی که وظیفه قلم و هنر چیز دیگری است.

عضو فراکسیون رسانه و هنر مجلس در پایان گفت: به نظر می‌آید کشورهای مسلمان به یک انقلاب فرهنگی و آگاهی مضاعف نیاز دارند چراکه شعار دادن و تنها با سخن این اقدامات را نهی کردن کاری از پیش نخواهد برد؛ مسلمانان باید با استفاده از تکنولوژی روز دنیا رسالت و حقانیت دین و پیامبرشان را به جهانیان برسانند و برخلاف مخالفان اسلام از هنر و تکنولوژی نهایت بهره را برای  مقابله با فساد و ظلم ببرند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، هفته‌نامه فرانسوی شارلی ابدو به تازگی علیه پناهجویان و به ویژه کودک 3 ساله سوری (آیلان) که به هنگام مهاجرت در دریا غرق شد کاریکاتور و مطالب نژادپرستانه‌ای منتشر کرده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet