هدر اصلی
1394/06/29 11:47:16
سرویس صحن
با موافقت نمایندگان صورت می‌گیرد؛

بررسی دوفوریتی طرح اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی

نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با دوفوریت طرح اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی و فرزندان شهدای غیرایرانی موافقت کردند.
بررسی دوفوریتی طرح اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با دوفوریت طرح اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی و فرزندان شهدای غیرایرانی موافقت کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/58765.jpg بررسی,دوفوریتی,طرح,اعطای,تابعیت,به,فرزندان,حاصل,از,ازدواج,زنان,ایرانی,با,مردان,خارجی Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز یکشنبه (29 شهریورماه) مجلس شورای اسلامی، با دوفوریت طرح اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی و فرزندان شهدای غیرایرانی با 140 رأی موافق، 36 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 203 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

حسن کامران نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی به‌عنوان طراح این طرح گفت: در حال حاضر وضعیت تابعیت و هویت فرزندان زنان ایرانی که با مردان خارجی ازدواج کرده‌اند، مشخص نیست و در این زمینه خلاء قانونی وجود دارد که باید هر چه سریع‌تر رفع شود.

وی ادامه داد: بیداری جهان اسلام به برکت خون شهداست، حتی باید به وضعیت فرزندان شهدایی که به‌عنوان داوطلب از حرم حضرت زینب (س) دفاع می‌کنند، نیز رسیدگی شود، زیرا این شهدا براساس باور و اعتقاد خود با تروریست‌ها مقابله کرده‌اند.

در ادامه، کاتب نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی در مخالفت با طرح اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی و فرزندان شهدای غیرایرانی گفت: طرح مذکور یک طرح کلی است و ارتباطی به وضعیت فرزندان شهدای غیرایرانی ندارد، بنابراین باید طرح مذکور به صورت شفاف مطرح شود.

وی ادامه داد: ضرورت دارد درخصوص تعیین تابعیت فرزندان زنان ایرانی با مردان خارجی و همچنین فرزندان شهدای غیرایرانی قانون جامع و کاملی تدوین شود تا مشکلات به صورت اساسی حل شوند، بنابراین باید طرح به صورت عادی و با دقت فراوان بررسی شود.

یک میلیون نفر با مشکلاتی در زمینه تابعیت و هویت روبرو شده‌اند

موسوی‌نژاد نیز در موافقت با طرح مذکور گفت: تا سال 1385 حدود 200 هزار نفر از فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایران با مردان خارجی در کشور وجود داشت، اما در حال حاضر یک میلیون نفر با مشکلاتی در زمینه تابعیت و هویت روبرو شده‌اند و با توجه به اینکه فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی، حق برخورداری از امکانات و تحصیلات را ندارند، ‌این امکان وجود دارد که آنان با مشکلاتی مانند اعتیاد روبرو شوند که آسیب‌های اجتماعی برای کشور در پی خواهد داشت.

میرقسمت موسوی نماینده گرمی در مجلس نهم در مخالفت با طرح اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی و فرزندان شهدای غیرایرانی گفت: بنده با اصل طرح مبنی بر تعیین تکلیف هویت فرزندان حاصل از این نوع ازدواج مخالف نیستم، بلکه بحث من روی بررسی طرح به صورت دوفوریتی است، به دلیل اینکه طرح مذکور نیاز به کار کارشناسی دقیقی دارد تا در آینده با مشکلات روبرو نشویم.

حمید رسایی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در موافقت با طرح مذکور گفت: این طرح به دنبال ضابطه‌مند کردن فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی است و با این کار زمینه انضباط‌بخشی به هویت جمعیت قابل‌توجهی حاصل از این نوع ازدواج فراهم می‌شود و از مشکلات فرهنگی بعدی در این زمینه جلوگیری خواهد کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet