هدر اصلی
1394/07/08 16:16:01
سرویس دیگر رسانه‌ها_
پزشکیان:

فاجعه منا نباید فرصتی برای تخریب وحدت میان مسلمانان باشد

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: فاجعه منا نباید فرصتی برای تخریب وحدت میان مسلمانان باشد.
فاجعه منا نباید فرصتی برای تخریب وحدت میان مسلمانان باشد نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: فاجعه منا نباید فرصتی برای تخریب وحدت میان مسلمانان باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/44832.jpg فاجعه,منا,نباید,فرصتی,برای,تخریب,وحدت,میان,مسلمانان,باشد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایسنا؛ مسعود پزشکیان با ابراز تاسف از فاجعه اتفاق افتاده در منا گفت: وقتی از لحاظ مدیریتی و علمی به این موضوع نگاه کنیم متوجه می شویم که نباید دنبال مقصر باشیم بلکه باید دنبال پیدا کردن مشکل بوده و آن را رفع کنیم.
وی افزود: اگر مشکل حل شود، فرآیند خود به خود اصلاح می‌شود ولی اگر انسان‌ها را مقصر بشماریم و به حل مشکل توجه نکنیم در سال های بعد، مشکلات دیگری را نیز شاهد خواهیم بود.
وی ادامه داد: اینکه مشکل را پیدا کرده و رفع کنیم یک بحث است و اینکه از این اتفاق برای تخریب شخصیت‌ها استفاده کنیم یک بحث دیگر است. کاری به نظام سیاسی عربستان ندارم که کفایت لازم برای حکومت را دارد و یا خیر، ولی مسلمانان باید جمع شده و روندی را که باعث بروز چنین مشکلاتی می‌شود را حل کنند.
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تمامی کشورهای مسلمان باید با افزایش اتحاد خود، اتحادیه کشورهای اسلامی را تشکیل دهند. حج می‌تواند بهترین ویترین، برای نمایش اتحاد کشورهای اسلامی باشد. از این فاجعه می‌توانیم به عنوان فرصتی برای تشکیل اتحادیه کشورهای اسلامی در خصوص موسم حج استفاده کنیم.
پزشکیان ابراز کرد: اگر شخصیت‌ها را تخریب کنیم عمق شکاف و اختلاف بین کشورها نیز افزایش می‌یابد.
به گفته وی، با ناسزا گفتن و تحریم کردن نمی‌توان مشکل موجود را رفع و از بروز مشکلات آتی جلوگیری کرد.
پزشکیان تصریح کرد: متاسفانه قبل از اینکه داده‌ها و اطلاعات خود را جمع کنیم، علیه یک عده، حکم صادر کرده ایم، در حالی که مشخص نیست پس از بررسی‌های لازم به این نتیجه دست یابیم یا نه؟
وی عنوان کرد: شکی در ضعف مدیریت حج امسال توسط حکومت عربستان وجود ندارد، ولی باید بدانیم که اگر محکوم کنیم محکوم می شویم. این اتفاق فاجعه بزرگی است ولی باید درسی برای آینده باشد و از ایجاد اختلاف جلوگیری کند.
پزشکیان در بخش پایانی سخنان خود این سوال را مطرح کرد که"چه معلوم که حوادث مکرر امسال در مراسم حج، زیر پای استکبار جهانی نیست؟ از کجا معلوم که نمی‌خواهند که با این حوادث، اختلاف را بین مسلمانان افزایش داده و مسلمانان را به جان یکدیگر بیندازند؟"
انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet