خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/07/08 10:36:00
سرویس صحن

بیات:طرح دو فوریتی برای اجرای کامل تبصره 13، عین اجرای قانون است

بیات گفت: روز گذشته طرح دو فوریتی با امضای ۱۵۰ نماینده برای اجرای کامل تبصره ۱۳ تقدیم مجلس شد. هفته قبل و روز گذشته شما (رئیس مجلس) مطلبی را تذکر دادید و بنده نیز خدمتتان عرض کردم که این دو فوریتی عین اجرای قانون است.

به گزارش خانه ملت، رفعت بیات یکی از طراحان طرح اجرای کامل تبصره 13، طی تذکر شفاهی در صحن علنی مجلس گفت:متاسفانه روز گذشته در حین دفاع از طرح مذکور، مشاهده کردم که زمزمه ای در مجلس شروع شد که این طرح مخالف نظر مقام معظم رهبری است. از آنجاییکه همه ما ولایت مدار هستیم فکر می کنم چنین کاری در مجلس هفتم خلاف نظر و دیدگاه ایشان بوده ، چون ایشان اگر حکم کرده باشند و حتی کلمه ای گفته باشند، همه ما تابع خواهیم بود و هستیم و وظیفه شرعی ما است.

رفعت بیات افزود: این را می دانم که رایزنی و یارگیری جزء ماهیت یک کار مجلس و پارلمانی است اما واقعا به دور از انصاف است که اگر کسانی اراده کرده باشند مجلس در مقابل وظیفه خودش که نظارت بر اجرای قانون است از اقتدار خودش کنار بیاید و  این چیزها را متاسفانه به مجلس تحمیل کنند از شما خواهش می کنم این جایگاه مجلس و اقتدار و شان و منزلت نمایندگی را که مطمئن هستم که شما بیشتر از ما به این جایگاه ایمان دارید حفظ کنید.

عضو کمیسیون بهداشت گفت: مقام معظم رهبری فرمودند که عین قانون اجرا شود. دو فوریت دیروز عین قانون بود، ولی اگر این جور روال در مجلس به راه افتد من فکر می کنم سوء استفاده از نام مبارک ایشان کردیم و هم روال مجلس به هم خورده است.

نماینده زنجان تصریح کرد: من از خودم دفاع می کنم چون با ایمان این کار را کرده بودم.

حدادعادل در پاسخ به تذکر نماینده زنجان گفت: وقتی یک طرحی را داده اید خودتان صحبت کرده اید رای گیری شده و نتیجه آن معلوم است، دیگر ادامه ندهید و مسایل را به مباحثی نکشانید که اصلا نباید در مجلس مطرح شود؛ هم شما می دانید و هم نمایندگان محترم.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet