هدر اصلی
1386/07/07 13:43:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

هدایتخواه: تقوی در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مهمتر از عرصه زندگی فردی است

هدایتخواه تصریح کرد: خویشتنداری و تسلط بر هوای نفسانی و پایبندی به بایدها و نبایدهای الهی صرفاً در عرصه زندگی فردی نیست، بلکه مهمتر و جدی‌تر این است که تقوی پیشگی و نفس گریزی در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی باشد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ستار هدایت‌خواه سومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز شنبه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آنچه این روزها در عرصه بین‌الملل اتفاق می‌افتد، مواضع شجاعانه، عزتمندانه و دین مدارانه رئیس جمهور در محافل سیاسی، علمی و خبری جهان بود و این از مصادیق بارز تقوی پیشگی در عرصه سیاست بین‌الملل است که پیامدهای مثبت و برکات ارزشمند آن نصیب ملت بزرگ ایران و نظام اسلامی شده و خواهد شد.

نماینده مردم بویراحمد و دنا با بیان اینکه رمز موفقیت شگفت انگیز امام (ره) در مبارزه و هدایت انقلاب و رهبری نظام اسلامی در شرایط سخت و بحرانی تقوا پیشگی به معنای درست و کامل بوده است‌، افزود: جهان امروز سخت محتاج چنین انسان‌های تقوا پیشه و دینمدار است، و الا طغیان گران هواپرست فراوان بوده و هستند.

نماینده بویراحمد گفت:‌ تقارن بهار قرآن با بهار تعلیم و تربیت الهام بخش این حقیقت است که نظام تعلیم و تربیت برای پرورش انسان‌های دانا، ایثارگر، مؤمن و مجاهد در همه عرصه‌ها که به دفاع از اسلام و ارزشهای الهی برمی‌خیزند، بایستی با محوریت قرآن کریم و آموزه‌های الهی باشد.

وی با بیان اینکه حکمت و فلسفه اصلی روزه‌داری کسب تقوی است، افزود: خویشتنداری و تسلط بر هوای نفسانی و پایبندی به بایدها و نبایدهای الهی صرفاً در عرصه زندگی فردی نیست، بلکه مهمتر و جدی‌تر این است که تقوی پیشگی و نفس گریزی در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی باشد.

هدایت‌خواه اظهار داشت: آیا الگو قراردادن آموزهای لیبرالیستی و سکولاریستی در برنامه‌ها و رفتارهای سیاسی، اقتصادی و فرهنگی برخی از مدعیان خط امام با تقوای الهی سازگار است؟ و آیا اظهار نظرها و مواضعی که صرفاً بر اساس منافع حزبی، گروهی و جناحی صورت می‌پذیرد و در آن بسیاری از حقایق کتمان و نقاط ضعف جریان رقیب بزرگ نمایی و نقاط قوت تخطئه می‌گردد در چارچوب تقوا قابل توجیه است؟

نماینده مردم بویراحمد و دنا در پایان نطق پیش از دستور خود به وزیر راه درخصوص دستور تسریع در اجرای پروژه‌های راه یاسوج و امیدان، یاسوج، شیراز و دهدشت و رفع مشکلات این پروژه‌ها و اجرای مصوبه هیأت دولت در اینخصوص، به وزیر نیرو درخصوص تسریع در آبرسانی به روستاها بویژه بخش محروم لوداب، منطقه محروم سادات‌محمودی، به سرپرست محترم وزارت نفت درخصوص گازرسانی به روستاها و اجرای مصوبه استانی هیأت دولت و به وزیر کشور درخصوص تأمین سوخت کافی برای حمل محصولات کشاورزی و باغی تذکر داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet