آغاز امامت اما زمان (عج)
1394/07/27 09:29:58
سرویس سیاسی
حقیقت‌پور با اشاره به بیانیه آژانس درباره موضوعات باقیمانده برنامه هسته‌ای ایران:

پرونده PMD برای ایران بسته شده است/منتظر تحقق وعده‌های آمانو هستیم

نایب رئیس کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، با بیان اینکه گزارش اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره برنامه هسته‌ای ایران مثبت بود، گفت: با بسته شدن پرونده PMDبازرسی از مراکز نظامی به هیچ وجه قابل قبول نیست و ما هیچ وجه این موضوع را نمی‌پذیریم.
پرونده PMD برای ایران بسته شده است/منتظر تحقق وعده‌های آمانو هستیم نایب رئیس کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، با بیان اینکه گزارش اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره برنامه هسته‌ای ایران مثبت بود، گفت: با بسته شدن پرونده PMDبازرسی از مراکز نظامی به هیچ وجه قابل قبول نیست و ما هیچ وجه این موضوع را نمی‌پذیریم. https://cdn.icana.ir/d/019/42859.jpg پرونده,PMD,برای,ایران,بسته,شده,است/منتظر,تحقق,وعده‌های,آمانو,هستیم Icana

منصور حقیقت‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بیانیهآژانس بین المللی انرژی اتمیدرباره بسته شدن پرونده PMD))در خصوص برنامه هسته ای ایران، گفت:‌ ایران در این رابطه در چند وقت به تمام تعهدات خود عمل کرده و به تمام سؤالات و ابهامات مطروحه از سوی آژانس پاسخ داده است.

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه گزارش اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره برنامه هسته‌ای ایران مثبت بود، افزود: در سفر اخیر آمانو به تهران و دیدار با نمایندگان مجلس شورای اسلامی، وی متعهد شد که پرونده PMD)) در آژانس به سرعت تعیین تکلیف و بسته شود.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی ما منتظر تحقق وعده‌های آمانو برای پایان یافتن پرونده PMD))در خصوص برنامه هسته ای ایران هستیم و تسریع در این امور موجب بهبود فضای ارتباطی میان ایران و گروه 1+5 و آژانس می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، درباره شرایط بازرسی‌های آژانس از مراکز هسته ای کشورمان بر اساس برجام، گفت: بر اساس پروتکل الحاقی، آژانس یکسری بازرسی‌های معمول را از مراکز هسته‌ای کشورمان انجام می‌دهد، اما با بسته شدن پرونده PMDبازرسی از مراکز نظامی به هیچ وجه قابل قبول نیست و ما هیچ وجه این موضوع را نمی‌پذیریم، زیرا دیگر دلیلی برای این گونه اقدامات وجود ندارد.

آژانس بین المللی انرژی اتمی در بیانیه ای اعلام کرد: «فعالیت های مشخص شده در چارچوب نقشه راه برای حل و فصل موضوعات باقیمانده در خصوص برنامه هسته ای ایران تا تاریخ 15اکتبر(23مهر)، تکمیل شده است»./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet