آغاز هفته وحدت
1394/07/29 17:55:54
سرویس سیاسی
نمایندگان مجلس در گفت و گو با خانه ملت مطرح کردند؛

قدردانی از مدیریت داهیانه رهبری بر پرونده هسته‌ای/دیوار بی اعتمادی به غرب پابرجاست

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خانه ملت ضمن قدردانی از رهبر انقلاب برای مدیریت عالمانه پرونده هسته ای، حصول توافق را نتیجه هدایت مدبرانه معظم له در این پرونده در تمامی دولت ها اعلام کردند
قدردانی از مدیریت داهیانه رهبری بر پرونده هسته‌ای/دیوار بی اعتمادی به غرب پابرجاست نمایندگان مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خانه ملت ضمن قدردانی از رهبر انقلاب برای مدیریت عالمانه پرونده هسته ای، حصول توافق را نتیجه هدایت مدبرانه معظم له در این پرونده در تمامی دولت ها اعلام کردند https://cdn.icana.ir/d/019/121514.jpg قدردانی,از,مدیریت,داهیانه,رهبری,بر,پرونده,هسته‌ای/دیوار,بی,اعتمادی,به,غرب,پابرجاست Icana

خبرگزاری خانه ملت;گروه سیاسی; حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در نامه‌ای به آقای روحانی رئیس‌جمهور و رئیس شورای‌عالی امنیت ملی، با اشاره به بررسیهای دقیق و مسئولانه برجام در مجلس شورای اسلامی و شورای‌عالی امنیت ملی و عبور این موافقتنامه از مجاری قانونی، دستورات مهمی را در خصوص رعایت و حفظ منافع ملی و مصالح عالیه کشور صادرکردند.متن نامه را اینجا بخوانید.

در این راستا نمایندگان مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خانه ملت ضمن قدردانی از رهبر انقلاب برای مدیریت عالمانه پرونده هسته ای، حصول توافق را نتیجه هدایت مدبرانه معظم له در این پرونده در تمامی دولت ها اعلام کردند.

بروجردی:نامه رهبری تایید اوج بی اعتمادی به آمریکا است/مجلس و مسئولان قدردان تلاش های رهبری هستند

علاءالدین بروجردی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، گفت: علیرغم اینکه یک طرف توافق هسته ای آمریکاست اما با توجه به رویکرد این کشور در گذشته و حال انجام توافق هسته ای به معنای اعتماد به آمریکا نیست و نامه رهبری نشان دهنده اوج بی اعتمادی به آمریکاست.

نماینده مردم بروجرد در مجلس با تاکید بر اینکه همچنان نسبت به آمریکا بی اعتمادی وجود دارد ادامه داد: با این نگاه مسئولیت مجریان برجام سنگین تر می شود و مسئولان باید در طول اجرای برجام هوشمندانه عمل کنند.

گشایش اقتصادی و رفع معضلات اقتصادی با اقتصاد مقاومتی محقق می شود نه صرفا رفع تحریم ها

بروجردی گفت: هر چند که رفع تحریم‌ها از جهت رفع ظلم و احقاق حقوق ملت ایران اقدام لازمی است، اما گشایش اقتصادی و رفع معضلات کنونی جز با پیگیری همه‌ جانبـه‌ی اقتصاد مقـاومتی میسر نخـواهد شـد.

وضع هرگونه تحریم به هر بهانه ای توسط هر یک از کشورهای طرف مذاکرات، نقض برجام است

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:  درطول دوره‌ی ۸ ساله وضع هرگونه تحریم به هر بهانه ای توسط هر یک از کشورهای طرف مذاکرات، نقض برجام است و دولت موظف خواهد بود اقدام‌های لازم را انجام داده و فعالیت‌های برجام را متوقف کند.

حقیقت پور :اقتصاد مقاومتی فراموش نشود/رهبر انقلاب همه را زیر بال و پر گرفتند

منصور حقیقت پور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نامه مقام معظم رهبری به رئیس جمهور در خصوص اجرای برجام ضمن تشکر از ایشان گفت:  فرزندان منتقد و مخالف و موافق  را زیر بال و پر گرفتند. رهبر انقلاب مجدد سایه محبت خود را برای ایجاد وحدت بر جامعه  اسلامی ما گسترده کردند.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خداوند سایه پر برکت ایشان را تا قیام امام زمان (ع) بر سر ایران مستدام نگهدارد.

حمایت رهبری از همه دولت ها در پرونده هسته ای این پرونده را ختم به خیر کرد/بدون حمایت رهبری ادامه راه ممکن نبود

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری همواره از دولت ها در خصوص رسیدگی به پرونده هسته ای حمایت کرده اند، اظهار داشت: ایشان همواره حامی اصلی دولت ها در پیگیری این موضوع بوده اند. این بار نیز با راهنمایی های رهبر انقلاب تیم مذاکره کننده به نتیجه رسید. ایشان این بار نیز مجلس و نمایندگان را مورد مهر و محبت خود قرار داده اند.

تاکید به جای رهبری بر لزوم ساماندهی ابعاد تحقیق و توسعه در پایان دوره 8 ساله

حقیقت پور خطاب به دولت گفت: دولت توجه داشته باشد که مطابق فرمایش رهبری سازمان انرژی اتمی، ‌تحقیق و توسعه در ابعاد مختلف را در مقام اجرا به‌گونه‌ای ساماندهی کند که در پایان دوره‌ی ۸ ساله هیچ کمبود فناوری برای ایجاد غنی‌سازی مورد قبول در برجام وجود نداشته باشد.

رفع تحریم ها مسئولان را در پیگیری اقتصاد مقاومتی کند نکند

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همچنین تاکید کرد: رفع تحریم‌ها هر چند از باب رفع ظلم و احقاق حقوق ملت ایران کار لازمی است، اما نباید از مسیر اقتصاد مقاوتی منحرف شویم.

 

عوض حیدرپور: نامه معظم له به تمام مباحث و شایعات صورت گرفته پس از تصویب طرح برجام، پایان داد

عوض حیدرپورشهرضایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نامه رهبر معظم انقلاب به رئیس‌جمهور درباره اجرای برجام، گفت: خوشبختانه نامه معظم له به تمام مباحث و شایعات صورت گرفته پس از تصویب طرح برجام، پایان داد، از طرف دیگر محورهای این متن نشان می‌دهد که رهبری نسبت به تمام مسائل مرتبط با توافق هسته‌ای اشراف کامل داشته‌اند.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی، با تقدیر و تشکر از مواضع حکیمانه رهبر معظم انقلاب نسبت به موضوع برجام، ادامه داد:‌ معظم له در این نامه همچنین از تلاش‌های مجلس، شورای عالی امنیت ملی و نمایندگان تشکر کرده‌اند، از طرف دیگر رهبری در این نامه فرمودند که مجلس باید مفتخر به اجرای این کار بزرگ و بررسی دقیق برجام باشد.

حیدرپورشهرضایی افزود: همچنین رهبر معظم انقلاب ضمن تشکر از اقدامات مجلس، مرجع رسیدگی‌های بعدی برجام را شورای عالی امنیت ملی قرار دادند و ایشان تأکید کردند که بار مسئولیت این شورا در آینده در پیگیری برجام بسیار سنگین است.

آمریکا کماکان با جمهوری اسلامی با خصومت برخورد می‌کند/مسئولان با مراقبت لحظه به لحظه باید اجرای برجام را به پیش ببرند

وی با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب درباره ادامه سیاست‌های خصمانه آمریکا نسبت به ایران، گفت: به طور حتم آمریکا کماکان با جمهوری اسلامی با خصومت برخورد می‌کند و ما باید متوجه به نقض عهدها متعهد این کشور باشیم، زیرا مقامات آمریکا در مسئله هسته ای به‌دنبال تحقق یک توافق عادلانه نبودند، همچنین معظم له تأکید کردند که مسئولان با مراقبت لحظه به لحظه باید اجرای برجام را به پیش ببرند.

بر لزوم دریافت تضمین‌های قوی و کافی از غرب در حوزه رفع تحریم‌ها/ایران هر چه سریع تر به تولید 190 هزار سو برسد

این نماینده مردم در مجلس نهم، با اشاره به تأکیدات معظم له مبنی بر لزوم دریافت تضمین‌های قوی و کافی از غرب در حوزه رفع تحریم‌ها، افزود:‌ به طور حتم موضوع حفظ چارچوب‌های تحریم از سوی آمریکا و غرب به هیچ وجه برای ایران پذیرفته نیست و در صورت بروز این مسئله، ایران از برجام خارج می‌شود.

مجلس در طرح برجام، سازمان انرژی اتمی را مکلف به تقویت تحقیق و توسعه در این حوزه کرد

حیدرپورشهرضایی تصریح کرد: از طرف دیگر رهبر معظم انقلاب در نامه مذکور بر لزوم اقدامات توسعه‌ای در صنعت هسته‌ای کشور تأکید فرمودند ، که خوشبختانه مجلس در طرح برجام، سازمان انرژی اتمی را مکلف به تقویت تحقیق و توسعه در این حوزه کرد، تا با برنامه‌ریزی این سازمان و شورای عالی امنیت ملی، ایران هر چه سریع تر به تولید 190 هزار سو برسد.

وی گفت: همچنین بر اساس نامه رهبری، غربی‌ها به هیچ وجه حق دخالت در امور نظامی ایران به بهانه توافق هسته‌ای و نظارت بر مراکز هسته‌ای ندارند، از طرف دیگر بر اساس برجام، قرار است که ایران اورانیوم غنی شده خود را با کیک زرد مبادله کند، که ایشان تأکید کرده‌اند که این اقدام باید به وسیله قراردادها محکم و مطمئن صورت گیرد.

برای ایران تفاسیر آمریکا و غرب از برجام به هیچ وجه پذیرفته نیست

حیدرپور با بیان اینکه در موارد ابهامی در توافق هسته‌ای، متن برجام ملاک عمل برای جمهوری اسلامی است، افزود:‌ برای ایران تفاسیر آمریکا و غرب از برجام به هیچ وجه پذیرفته نیست و ما تنها متن برجام را ملاک قرار می‌دهیم، همچنین معظم له دستور تشکیل هیأت نظارتی برای رصد برجام در شورای عالی امنیت ملی را دادند.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب همچنین توصیه کردند که پس از اجرای برجام و رفع تحریم و گشایش اقتصادی، تمام مسئولان باید در جهت حمایت از تولید و تحقق اقتصاد مقاومتی اقدام کنند، از طرف دیگر ایشان فرمودند که واردات به‌ویژه واردات مواد اولیه و مصرفی از امریکا نباید صورت گیرد.

 

فولادگر:تفسیر موارد مبهم برجام با استفاده از متن مذاکرات هسته‌ای انجام شود

حمیدرضا فولادگر، عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص نامه‌ رهبر انقلاب اسلامی به رئیس‌جمهور در موضوع برجام، اظهار داشت: مقام معظم رهبری در این نامه همانند گذشته سیاست‌های آمریکا را خصمانه توصیف کرده‌اند و تصریح کرده‌اند که اعتمادی هم به طرف مقابل نداریم و خود ما باید در تفاهم نامه هسته‌ای به نحوی حرکت کنیم که تضمین‌های لازم را داشته باشیم.

اگر طرف مقابل تحریم‌ها را یکجا لغو نکرد،‌ ما تمام اقدامات داوطلبانه خود را متوقف کنیم

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر بخواهیم صرفا بنای اعتماد خود را بر طرف مقابل بگذاریم، نمی‌توانیم موفق شویم چون ‌گذشته این طرف‌ها نشان می‌دهد که اعتماد ناپذیرند، بیان کرد: تا حدی این‌ تضمین‌ها در توافق نامه آمده است که کافی نبوده و طرحی را که اخیرا مجلس تصویب کرده نیز به همراه و مصوبات شورای عالی امنیت ملی شرایط را برای دولت مشخص‌تر کرده تا اگر طرف مقابل تحریم‌ها را یکجا لغو نکرد،‌ ما تمام اقدامات داوطلبانه خود را متوقف کنیم.

: خارج کردن قلب راکتور اراک و بازفراوری آن مستلزم قرار داد جدید است

عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عدم لغو تحریم‌ها از سوی طرف مقابل به معنای نقض برجام است، متذکر شد: خارج کردن قلب راکتور اراک و بازفراوری آن مستلزم قرار داد جدید است همچنین پرونده PMDما باید از دستور کار خارج شود.

نباید با اعتماد به طرف مقابل جلو برویم/توافق هسته ای مواضع ضداستکباری جمهوری اسلامی را تغییر نمی دهد

وی با بیان اینکه ما نباید با اعتماد به طرف مقابل جلو برویم، گفت: با نامه امروز مقام معظم رهبری همه موضوعات روشن شد و خط مشی دولت، مجلس و شورای عالی امنیت ملی در برجام معلوم است و از این به بعد باید با چشم بیدار و انجام مراقبت‌های لازم هر سه قوه اقدامات لازم را انجام دهند تا اجرای برجام در راستای منافع ملی باشد.

مبنای ما برای تفسیر برجام متن مذاکرات و الزامات مجلس و شورای عالی امنیت ملی است

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی در خصوص تاکید مقام معظم رهبری بر تفسیر موارد مبهم برجام با استفاده از متن مذاکرات هسته‌ای، خاطرنشان کرد: مبنای ما برای تفسیر برجام متن مذاکرات و الزامات مجلس و شورای عالی امنیت ملی است و اگر غیر این باشد، ‌طبیعی است که طرف مقابل می‌خواهد طبق برداشت خودش عمل کند.

با تحریم و بی تحریم، الگوی فعالیت اقتصادی کشوراقتصاد مقاومتی است

فولادگر در خصوص تاکید مقام معظم رهبری بر تولید ملی در دوران پس از برجام، افزود: در هر زمانی چه تحریم‌ها باشد و چه تحریم‌ها نباشد، الگوی ما برای فعالیت‌های اقتصادی در کشور، باید اقتصاد مقاومتی باشد. اقتصاد مقاومتی بر طبق تعریفی که دارد،‌ مقاوم‌سازی تاب آوری اقتصاد در مقابل تکانه‌های خارجی مانند تحریم‌ها است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با تقویت بنیان‌های اقتصادی، حمایت از تولید ملی، مردمی کردن اقتصاد، بهبود وضعیت کسب و کار و رفع موانع تولید می‌توان به اقتصاد مقاومتی رسید.

 

خجسته: مقام معظم رهبری اقدام دولت و مجلس در برجام را تایید کرد

امیر خجسته در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نامه مقام معظم رهبری و توصیه های ایشان به دولت در خصوص اجرای برجام، گفت: ایشان همواره از دولت و مجلس حمایت کرده اند. این بار نیز با تایید اقدامات دولت و مصوبه مجلس و گزارش برجام کمیسیون ویژه مهر تاییدی بر اقدامات مسئولان نظام زدند.

 نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس نهم شورای اسلامی با بیان اینکه هر دو قوه تلاش کردند برجام به موضوعی برای دو قطبی شدن جامعه تبدیل نشود، اظهار داشت: تایید رهبری در این موضوع نشان داد که مسئولان مانع دوقطبی شدن جامعه با موضوع برجام شدند. نگرانی در این موضوع به این جهت بود که فضایی برای نفوذ غرب در کشور فراهم نشود.

وی تاکید کرد: مخالفت در موضوع برجام بعد از تایید مقام معظم رهبری همان موضوعی است که غرب به دنبال آن است. در واقع اگر مخالفت ها ادامه پیدا کند، توطئه غرب برای نفوذ به کشور فراهم می شود. بنابراین باید تاکید کرد که برجام و طرح مجلس در این باره احساسی تهیه نشد که اکنون بخواهیم آن را زیر سوال ببریم.

هدایت و اتمام این مناقشه 12 ساله با تدبیر رهبری بود/توافق هسته ای به معنی اعتماد به آمریکا نیست

خجسته با بیان اینکه پرونده هسته ای وهدایت و اتمام این مناقشه 12 سال با تدبیر رهبری است، اظهار داشت: مجلس تلاش کرد بر اساس تجربه های دولت های گذشته طرحی تدوین کند که مورد تایید شورای نگهبان و مقام معظم رهبری قرار گرفت. از حالا به بعد باید مراقب باشیم تا غرب همانطور حضر آیت الله خامنه ای فرمودند با اظهارات و تفسیرهای نادرست از اجرای درست برجام  فاصله نگیرد.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: بعد از تایید برجام از سوی رهبری و رهنمودهای ایشان  باید مسیر اقتصاد مقاوتی را پررنگ تر مشخص کنیم تا تولید رونق یابد و چرخ اقتصادی کشور با قوت هر چه تمام تر بچرخد.

 

نکو:ایران تنها تا زمان پایبندی طرف غربی، برجام را اجرایی می کند

ابراهیم نکو در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نامه رهبر معظم انقلاب به رئیس‌جمهور درباره اجرای برجام، گفت: رهبر معظم انقلاب در این نامه نسبت به تمام موضوعات و مسائل پیرامون به‌ویژه نظرات موافق و مخالف به برجام، موضع دقیق و هوشمندانه‌ای گرفته‌اند.

نگاه عالمانه و حکیمانه رهبر انقلاب پرونده هسته ای را به  ثمر رساند

نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تقدیر رهبر معظم انقلاب از تلاش‌ها و اقدام مجلس شورای اسلامی و شورای عالی امنیت ملی در بحث تعیین تکلیف برجام بسیار ارزشمند است، تصریح کرد: نامه امروز معظم له و اشاره ایشان به مواد طرح برجام و محورهای مختلف این نامه، نشان‌دهنده حساسیت این مسئله و نگاه عالمانه و حکیمانه رهبر معظم انقلاب است.

توافق هسته ای تاثیری در اختلافات ایدئولوژیک ایران و غرب ندارد/ ایران ذره از مواضع ضد استکباری خود کوتاه نمی آید

وی با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب درباره بی اعتمادی جمهوری اسلامی نسبت به آمریکا و غرب، گفت:‌ ایشان فرمودند که آمریکا بارها مورد آزمایش قرار گرفته و در تمام این موارد تعهدات خود را نقض کرده، از این‌رو نباید به هیچ وجه به آن‌ها اعتماد کرد، زیرا امکان نقض تعهد از سوی غربی‌ها وجود دارد، از طرف دیگر ایران تنها در بحث هسته‌ای با آمریکا مذاکره کرده و در موضوعات دیگر هیچ برنامه‌ای برای مذاکره وجود ندارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه ایران تا زمان پایبندی طرف غربی، برجام را اجرایی می کند، گفت:‌ بر اساس طرح برجام و فرمایشات رهبری، در صورت نقض عهد از سوی آمریکایی‌ها، ایران از برجام خارج شده و به حالت قبل بر می‌گردد.

تفسیر طرف مقابل از برجام برای ما مبنی نیست

نکو افزود: از طرف دیگر طبق منویات معظم له، در موارد ابهام‌انگیز سند برجام، تفسیر طرف مقابل مورد قبول نیست و مرجع، متن مذاکرات است، که این نشان دهنده آن است که مقامات مربوطه بدون در نظر گرفتن تفاسیر غربی‌ها از برجام، تنها به برجام دقت کنند.

نوسازی یا بازطراحی کارخانه ی آب سنگین اراک تنها در صورت جایگزینی طرح در قالب قرارداد قطعی اجرایی شود

وی ادامه داد: از طرف دیگر نوسازی یا بازطراحی کارخانه ی آب سنگین اراک تنها در صورتی آغاز خواهد شد که طرح جایگزین در قالب قرارداد قطعی و مطمئن منعقد و اجرایی شود، که این به منزله تضمینی قوی برای تحقق این هدف است.

 

هادی حسینی:توافق هسته ای به معنای اعتماد به آمریکا نیست

هادی حسینی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، گفت: در مجلس بیم آن را داشتیم که طرف مقابل در آینده برجام را دبه کند به همین دلیل در مجلس طرحی را درمورد برجام تصویب کردیم تا طرف مقابل نتواند خارج از آنچه تعیین کرده ایم اقدامی انجام دهد.

موارد ابهام برجام صرفا باید بر اساس متن برجام تفسیر شود

نماینده مردم قائمشهر در مجلس تصریح کرد: همانطور که رهبر انقلاب فرموده اند مواردی که در برجام ابهام دارد می بایست بر مبنای متن مذاکرات تفسیر شود و تحت هیچ شرایطی تفسیر طرف مقابل نمی بایست مورد قبول ما واقع شود.

توافق هسته ای ایران و 5+1 دیوار دشمنی ایران با آمریکا را کوتاه نمی کند

وی با اشاره به اینکه دولت امریکا در برابر ایران و در مقاطع مختلف رویکرد خصمانه ای داشته است افزود: اگر چه بین ایران و 1+5 تفاهم هسته ای صورت گرفته است اما این به معنای اعتماد به آمریکا نیست و در این میان بدون شک حفظ هوشیاری نسبت به نیات خصمانه دولت آمریکا توانست در طول مسیرمذاکرات در موارد متعددی از ورود زیان‌های سنگین جلوگیری کند.

در پایان دوره 8 ساله کمبودی در زمینه فناوری برای ایجاد غنی سازی نباشد/پرونده هسته ای زیر سایه مدیریت 20 ساله رهبری به سرانجام رسید

حسینی اجرای تعهداتمان را صرفا متعهد به زمان تعهد و اجرای برجام دانست و تاکید کرد: باید مسئولان مربوطه تحقیق و توسعه را به گونه ای ساماندهی کنند که در پایان دوره 8 ساله کمبودی در زمنیه فناوری برای ایجاد غنی سازی مورد قبول در برجام وجود نداشته باشد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دولت و مجلس درتمام سال هایی که مذاکرات هسته ای در حال انجام بود تلا ش ها و زحمات بسیاری داشتند ادامه داد: در تمام طول مذاکرات هدایت های رهبری تاثیرگذار بوده است و مسیر مذاکرات با هدایت های ایشان در مسیر درست حرکت کرد.

 

اسداللهی: آمریکا را به لحاظ پیشینه دشمنی که با کشور ما داشته و دارد قابل اعتماد نمی‌دانیم

غلامرضا اسداللهی در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص نامه‌ رهبر انقلاب اسلامی به رئیس‌جمهور در موضوع برجام، اظهار داشت: آمریکا را به لحاظ پیشینه دشمنی که با کشور ما داشته و دارد قابل اعتماد نمی‌دانیم و این به این معناست که ما در بحث اجرای برجام باید حواسمان جمع باشد و روزنه‌های نفوذ دشمن را مهار کنیم.

نماینده مردم تایباد و تربت جام در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مصوبه مجلس شورای اسلامی نیز در زمینه اقدامات تکمیلی و احتیاطی است که دولت باید در اجرای برجام انجام دهد تا راه سوء استفاده دشمن را بگیرد، بیان کرد: آمریکا و کشورهای غربی را قابل اعتماد نمی‌دانیم چون برخورد آن‌ها با حقوق مسلم مردم ایران برای استفاده از فناوری هسته‌ای را منصفانه نمی‌دانیم.

سال‌ها کشور ایران در موضوع هسته‌ای به تعهدات خود عمل کرد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات افزود: سال‌ها کشور ایران در موضوع هسته‌ای به تعهدات خود عمل کرد و باید از نتایج زحمات خود استفاده می‌کردیم ولی آمریکا و کشورهای غربی مانع آن می‌شدند در حالی که این کشورها چشم خود را بر زرادخانه‌های هسته‌ای رژیم صهیونیستی بسته بودند.

فرزندان دیپلماتیک کشور زیر سایه تدابیر رهبری جهادگونه عمل کردند

اسداللهی اظهار داشت: مجموعه نظام تصمیم گرفت تا با کشورهای غربی مذاکره انجام شود و به تعبیر مقام معظم رهبری فرزندان دیپلماتیک کشور جهادگونه عمل کردند و ظرافت‌های لازم در مذاکرات را به کار بستند و الآن در مرحله اجرا نیز باید دقت کنیم که رقیب ما نتواند سوء استفاده کند.

هر جائی که دشمن بخواهد از برجام سوء استفاده کند و برجام را متوقف کنیم

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هر جائی که دشمن بخواهد از برجام سوء استفاده کند و اقدامات خارج از چارچوب برجام را بخواهد انجام دهد، ما باید برجام را متوقف کنیم گفت: نگرانی غربی‌ها برای استفاده از بکارگیری سلاح هسته‌ای باید برای همه کشورهای هم سو با آن‌ها نیز به یک صورت باشد.

وی در خصوص تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم تفسیر موارد مبهم برجام که باید بر اساس متن مذاکرات هسته‌ای باشد، خاطرنشان کرد: این موضوع به درستی از سوی مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار گرفته و تقسیر برجام برمبنای متن مذاکرات انجام شود.

موارد مورد نظر رهبری در زمینه‌های راکتور آب سنگین اراک، فردو و نطنز باید مورد توجه مسئولان قرار بگیرد

نماینده مردم تایباد و تربت جام در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: موارد مورد نظر مقام معظم رهبری در زمینه‌های راکتور آب سنگین اراک، فردو و نطنز باید مورد توجه مسئولان قرار بگیرد که قطعا در طول مذاکرات همواره به این موضوعات توجه شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet