خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1394/08/04 12:16:16
سرویس صحن
جعفری در نطق میان دستور:

صیانت از جمهوری اسلامی جز با انقلابی ماندن، امکان‌پذیر نیست

نماینده مردم بجنورد در مجلس، گفت: ملت دین باور ایران می‌دانند که جمهوری اسلامی ثمره مجاهدت‌های مومنان راستین در قرون متمادی است و صیانت از آن نیز جز با انقلابی ماندن، امکان‌پذیر نیست.
صیانت از جمهوری اسلامی جز با انقلابی ماندن، امکان‌پذیر نیست نماینده مردم بجنورد در مجلس، گفت: ملت دین باور ایران می‌دانند که جمهوری اسلامی ثمره مجاهدت‌های مومنان راستین در قرون متمادی است و صیانت از آن نیز جز با انقلابی ماندن، امکان‌پذیر نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/85339.jpg صیانت,از,جمهوری,اسلامی,جز,با,انقلابی,ماندن،,امکان‌پذیر,نیست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، قاسم جعفری در نشست علنی امروز دوشنبه (4 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود با تسلیت به مناسب فرا رسیدن ایام محرم حسینی، گفت:‌ ما مردمان دوران‌های مختلف باید انتخاب کنیم، که یا جانب حق را نگه داشته و یا غرق در دنیا طلبی ابلیسی مصداق بارز گردنکشی ناشی از رفاه‌زدگی شویم

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ملت دین باور ایران می‌دانند که جمهوری اسلامی ثمره مجاهدت‌های مومنان راستین در قرون متمادی است و صیانت از آن نیز جز با انقلابی ماندن، امکان‌پذیر نیست، از طرف دیگر ملت‌های مظلومی همچون یمن، فلسطین و بحرین به همین دلیل به ما اقتدا کردند و مغضوب مستکبران و نوکران منطقه‌‌ای چون طاغوت سعودی گردیده‌اند.

وی ادامه داد: ریزش‌ها و رویش‌های انقلاب عبرت‌آموز است، امروز برای شبه گفتمان میانه روی و اعتدال تعریف ناشده، سره و ناسره را در هم تنیده و هر آن که سر در آستان‌شان نمی‌نهد، ولو آرمان‌های انقلاب امام و شهیدان را فریاد کند، تعبیر به افراط و مخالفت با دولت می‌کنند.

وی ادامه داد: امروز نیز ما به ازای هولوکاست غربی ها هولوبرجام ساخته اند و لیست منتشر می کنند که اینان مخالف مذاکرات بوده اند به یاد بسپارید و در انتخابات رای ندهید.

جعفری خطاب به مردم بجنورد، مانه و سملقان، رازوجرگلان، جاجرم و گرمه، گفت:  شما فرزند خود را خوب می شناسید و خوب واقفید که این ناچیز و زجر اسارت دیده را لطف خدا و نصرت مؤمنان و نذر و نیاز آنانی بر صندلی مجلس نشاند که دل در گرو ارزش های دینی و انقلابی و ایثارگری داشتند نه ارباب قدرت و ثروت و نه هیچ چیز دیگر. با شما عهد کردم که تلاش کنم به تأسی از مدرس شهید نه ترس داشته باشم و نه طمع و شعار طلایی ابوترابی رحیل را مرامنانه اندیشه و عملم قرار دهم که " پاک باش و خدمتگزار " در مسأله برجام آنچه قبای قانون بر تن کرد با ملاحظات و شروط مبرهن ولی امر مسلمین حجت عمل ماست.

این نماینده مردم در مجلس نهم، افزود: با مرور چندباره آن نامه مهم بر این باورم که اگر دولتمردان با اراده قوی و معتقد به مقاومت و دعوت‌کننده مردم به صبر و پایداری در برابر تحریم‌های ظالمانه اقتصادی و هجمه‌های تبلیغاتی و تهدیدهای جنگ افروزانه به اندازه کافی یافت می شد شاید بسیاری از بندهای برجام به گونه ای دیگر به فرجام می نشست .

وی گفت: به هر حال باید با کلام نغز معصوم (ع) خود را تسکین دهیم که " الخیر فی ما وقع". اما آقای رئیس جمهور مراقب اجرای درست مفاد آن با اخذ تضمین های لازم باید بود و نفوذ دشمن برای استحاله انقلاب و نظام را نباید نادیده گرفت و از سویی برای آینده برنامه های علمی و حساب شده نیاز است. به عنوان نماینده مردم که روزانه در معرض سؤال مستقیم آنان هستم،  می پرسم برای خروج از رکود اقتصادی با ده ها مسأله پیش رو نظیر تورم، بیکاری، کیفیت پایین تکنولوژی، ضعف فرهنک کار و راندمان پایین چه برنامه عملیاتی دارید.

جعفری افزود:‌ در حوزه انتخابیه بنده برای رسیدن به میانگین کشور انتظارات فراوانی هست چون در تمام شاخص ها از جمله زیر ساخت های فرهنگی مثل کتابخانه، فرهنگسرا، سینما، راه روستایی، راه های اصلی، پروژه مهم و بر زمین مانده راه آهن گرگان – بجنورد – مشهد، کمبودهای بهداشت و درمان، مدارس تخریبی، زیرساخت‌های ضعیف و ناکافی آموزش عالی و پزشکی، شاخص‌های کشاورزی و صنایع تبدیلی و تکمیلی وابسته، توسعه وتکمیل صنایع موجود استانی مثل پتروشیمی، شمش آلومینیا، کارخانه سیمان، صنعت گردشگری برای ترمیم راه طولانی در پیش داریم.

وی ادامه داد: با سپاس از مراحم رهبر معظم انقلاب و دست اندرکاران دفتر به خاطر اجرای کریمانه مصوبات سفر ایشان نباید فراموش کرد که بسیاری از مصوبات سفرهای هیأت دولت و موارد مورد تعهد وزارتخانه‌ها و ادارات بر زمین مانده است.

جعفری گفت: در شرایط کنونی صدها هزار سپرده گذار مؤسسه مالی و اعتباری میزان و شرکت پدیده شاندیز که هست و نیست دارایی خود را در نوسان بود و نبود می بینند منتظر تصمیم درست و برگرداننده امید به خود و خانواده هایشان نشسته اند. ایثارگران عزیز، جانبازان زیر 25درصد و بویژه رزمندگان غیور توقعات به جایی دارند که هنوز اجرایی نشده است. کارگران ساختمانی منتظر یک نگاه واقع بینانه دولت و مجلس برای رفع دغدغه های خویشند. بانک ها با سودهای ترکیبی شبهه دار به لحاظ شرعی و عدم ارائه خدمات مورد انتظار کل ملت را بدهکار خود کرده اند. بسیاری از ثبت نام کنندگان و حتی ساکنان مسکن مهر به دلایل مختلف دچار سر درگمی اند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، افزود: کشاورزان زحمتکش از مبلغ قیمت های تضمینی و عدم حمایت های کاربردی و مؤثر در مقوله کشاورزی راضی نیستند، از این رو هنوز منتظریم که دولت قانون یارانه ها را در حذف ثروتمندان، تأمین یارانه تولید، توجه بیشتر به افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و برقراری تأمین اجتماعی زنان خانه دار به نحو مناسب اجرا کند.

 وی ادامه داد: طرح‌های گردشگری استان به رغم ظرفیت بالای اقتصادی به دلیل عدم تأمین اعتبار راکد و نافرجام مانده اند. بنابراین اگر به تقویت زیرساخت‌های زندگی در روستاها و مناطق مرزی نپردازیم پیوسته باید شاهد مهاجرت و حاشیه‌نشینی متراکم و پرآسیب باشیم.

جعفری گفت: حل بحران آب استان همت جدی دولتمردان را می‌طلبد، استانداری، آب منطقه‌ای، آب و فاضلاب روستایی و شهری باید با جدیت بیشتر به ایفای وظیفه بپردازند و اعتبار ساخت مجتمع های آبرسانی روستایی با لضروره باید تأمین شود. در خصوص پست ها و نیروی کافی اداری به رغم وعده های زیاد طرح همطرازی اجرا نشده است، همچنین فرهنگیان محترم با دغدغه مندی های حل نشده خود در سر کلاس ها حاضر می شوند.

وی تصریح کرد: محیط بانان عزیز از کار و مسؤلیت زیاد، تعداد قلیل و حقوق و مزایای پایین و نیز وضعیت استخدامی گلایه دارند، از طرف دیگر در خصوص ناهنجاری های فرهنگی در جامعه، اجرای برنامه های سبک از جمله کنسرت های مسأله دار و نیز سوء استفاده افراطیون امتحان پس داده 76 تا 84 از فضای دانشگاه ها و ضمیر پاک و فطرت صاف دانشجویان عزیز دلسوزانه هشدار  می دهم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet