هدر اصلی
1394/08/05 12:01:00
سرویس سیاسی
منصوری آرانی تشریح کرد:

پذیرش بیماران نیازمند رادیو دارو و طراحی و ارسال ایزوتوپ ها زمان‌دار در بازطراحی رآکتور اراک/وضعیتPMDارتباطی به راکتور اراک ندارد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تغییرات در راکتور اراک و بازطراحی آن باعث خواهد شد ایران وارد عرصه بین المللی شود.
پذیرش بیماران نیازمند رادیو دارو و طراحی و ارسال ایزوتوپ ها زمان‌دار در بازطراحی رآکتور اراک/وضعیتPMDارتباطی به راکتور اراک ندارد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تغییرات در راکتور اراک و بازطراحی آن باعث خواهد شد ایران وارد عرصه بین المللی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/88161.jpg پذیرش,بیماران,نیازمند,رادیو,دارو,و,طراحی,و,ارسال,ایزوتوپ,ها,زمان‌دار,در,بازطراحی,رآکتور,اراک/وضعیتPMDارتباطی,به,راکتور,اراک,ندارد Icana

عباسعلی منصوری آرانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری با اشاره به اهمیت راکتور راک در برجام، گفت: ابتدا باید به این نکته توجه داشته باشیم که راکتور اراک، راکتور  استراتژیک، راهبردی و محوری است. در موضوعات مختلف از جمله آب سنگین، نمی توان از نقش درمانی آن عبور کرد.

در باز طراحی، راکتور اراک توسعه می یابد

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اکنون زمان حفظ و توسعه راکتور اراک است، اظهار داشت:  در حال حاضر باید در کنار حفظ راکتور اراک به فکر توسعه مبنایی آن باشیم. بنابراین باید به این موضوع عنایت داشته باشیم راکتور اراک نقش راهبردی دارد و حتما باید به صورت ویژه آن را رصد و حفظ کنیم.

وی با اشاره به بازدید اعضای کمیسیون ویژه بررسی برجام از راکتو اراک توضیح داد: آنچه که در این بازدید و ملاقات با کارشناسان مشخص شد این بود که آنها به ریز مسائل راکتور توجه دارند و خروجی تغییرات و بازطراحی راکتور بعد از اجرای برجام، فراتر از کارکرد کنونی راکتور خواهد بود.  

پذیرش بیمار در راکتور اراک

منصوری آرانی ادامه داد: بر اساس برجام در راکتور اراک مشارکت بین المللی با مدیریت ایران صورت می گیرد، مزیت آن این است که  اولا تبادل تجارب شکل می گیرد و ثانیا ما به عرصه بین المللی ورود پیدا می کنیم چرا که آب سنگین در عرصه بین المللی ارزش بسیاری دارد و ورود ایران به عرصه بین المللی به نفع کشور خواهد بود.

این نماینده با تاکید بر اینکه باید تغییرات و بازطراحی در راکتو اراک هوشمندانه صورت گیرد، اظهار داشت: در بازطراحی راکتور، دو موضوع دیده شده است، اولا پذیرش بیماران نیازمند رادیو دارو ممکن خواهد شد و همچنین قرار است ایزوتوپ ها زمان دار طراحی شود تا به تمام نقاط کشور و جهان ارسال شود تا در اختیار بیماران نیازمند قرار گیرد.

 بسته شدن پرونده ایران در آژانس هسته ای

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید کرد که بحث PMDارتباطی به راکتور اراک ندارد و ادامه داد: PMDدر خصوص موضوع نظامی و به ویژه پارچین است، در اراک مسائل پزشکی و توسعه فن آوری دنبال می شود. البته تصور می کنم با حضور آمانو در ایران ظرف هفته آینده پرونده PMDایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی بسته می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet