هدر اصلی
1394/08/05 11:59:44
سرویس صحن
امامی در نطق میان دستور:

ابلاغ برجام توسط رهبر انقلاب، دشمنان را نسبت به ایجاد فضای سیاسی دوقطبی ناامید کرد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه همه موظف به مراقبت در اجرای برجام هستیم، تصریح کرد: ابلاغ برجام توسط رهبر انقلاب، نه تنها دشمنان را برای ایجاد فضای سیاسی دوقطبی ناامید کرد بلکه موجب انسجام و وحدت ملی شده و فضای همدلی و همزبانی دولت و ملت را به ارمغان آورده است.
ابلاغ برجام توسط رهبر انقلاب، دشمنان را نسبت به ایجاد فضای سیاسی دوقطبی ناامید کرد عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه همه موظف به مراقبت در اجرای برجام هستیم، تصریح کرد: ابلاغ برجام توسط رهبر انقلاب، نه تنها دشمنان را برای ایجاد فضای سیاسی دوقطبی ناامید کرد بلکه موجب انسجام و وحدت ملی شده و فضای همدلی و همزبانی دولت و ملت را به ارمغان آورده است. https://cdn.icana.ir/d/019/122077.jpg ابلاغ,برجام,توسط,رهبر,انقلاب،,دشمنان,را,نسبت,به,ایجاد,فضای,سیاسی,دوقطبی,ناامید,کرد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، عیسی امامی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز(سه شنبه 5 مهر) مجلس شورای اسلامی گفت: ابلاغ برجام توسط رهبر انقلاب بار دیگر جایگاه والای ولایت را در نظام سیاسی اسلام و حکومت دینی نشان داد و نه تنها دشمنان را برای ایجاد فضای سیاسی دوقطبی ناامید کرد بلکه با وجود همه حساسیت ها و بحث برانگیز بودن موضوع برجام، موجب انسجام و وحدت ملی شده و فضای همدلی و همزبانی دولت و ملت را به ارمغان آورده است.

نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد: دولت با استعانت از خدا و بهره گیری از فرصت به وجود آمده، نهایت دقت را در شروط اعلامی رهبری و شرایط نه گانه مجلس و ملاحظات ده گانه شورای عالی امنیت ملی در اجرای برجام داشته باشد و از هرگونه کم توجهی و اهمال در فرایند اجرا و وسوسه سیاسیون واداده بپرهیزد چرا که دشمن در کمین است.

امامی با اشاره به اینکه نباید برجام بهانه ای برای نفوذ بیگانگان باشد تصریح کرد: عدم هوشیاری در مسیر اجرا می تواند اثرات جبران ناپذیری داشته باشد.

وی افزود: به فرموده حضرت امام(ره) و رهبری، آمریکا هیچ وقت قابل اعتماد نبوده و نخواهد بود؛ لذا همه موظف به مراقبت در اجرای برجام هستیم تا از نقاط قوت آن در جهت رشد و توسعه و حل معضلات به وجود آمده در نتیجه تحریم های ظالمانه دشمان به ویژه آمریکا استفاده کنیم و بر نقاط ضعف حساسیت داشته باشیم و راههای مقابله با نفوذ را با برنامه ریزی و هوشیاری همچنین تقویت روحیه دینی وانقلابی جامعه فراهم کنیم.

این نماینده مجلس خطاب به رییس جمهور گفت: به فرموده رهبری در این برهه زمانی مسئله اقتصادی از مسایل دیگر اهمیت بیشتری دارد؛ رهبری برای تحقق این مهم می فرمایند گشایش اقتصادی و رفع معضلات جز با جدی گرفتن و پیگیری همه جانبه اقتصاد مقاومتی میسر نخواهد بود.

وی افزود: آقای روحانی اقتصاد مقاومتی را از گفتمان و تشکیل جلسات بی حاصل عبور دهید و به سمت عملیاتی کردن سوق دهید؛ نسخه مشخصی را ارایه دهید و تکالیف هر یک را مشخص کنید؛ ماموریت دستگاهها را معلوم کنید؛ فضای جامعه اقتصادی را با روحیه انقلابی و جهادی به پیش ببرید و زمان را به نفع مردم و اقتصاد با کم کردن فرایند و شرایط دست و پاگیر کوتاه  کنید.

امامی اظهار داشت: مگر صدای اعتراضات و مطالبات مردم و موضوع بیکاری  فارغ التحصیلان دانشگاهی را نمی شنوید؟مگر ازافزایش سن ازدواج و آسیب ها و تهددیدها با خبر نیستید؟

نماینده مردم گرگان در مجلس ادامه داد:  به تعبیر رهبری اقتصادی مقاومتی یعنی اقتصاد دانش بنیان، اقتصادی که در داخل پایه مستحکمی دارد پس باید آن را تقویت کنیم و از تمامی ظرفیت های مستعد جامعه نخبگان و فرهیختگان و فعالان به ویژه نسل جوان فارغ التحصیل استفاده کنیم و همه را در میدان اقتصادی وارد کنیم و به تعبیری اقتصاد را مردمی و مردم را هم اقتصادی کنیم.

وی گفت: آقای روحانی فرصت کم است به خود بیاییم و به امر رهبری نسبت به تشکیل قرارگاه فرماندهی اقتصاد مقاومتی علاوه بر دولت در تمامی استان ها وشهرستان ها اقدام کنیم.

این نماینده مجلس در ادامه گفت: باید از مردان جهادی سپاه که با استفاده از ظرفیت بسیج سازندگی در تحقق این هدف راهبردی اقدامات قابل توجه را در سراسر کشور در حد بضاعت خود انجام دادند تشکر ویژه کنیم.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: آقای روحانی سیاست های اقتصادی شما یک بام و دو هوا شد و علت آن تشتت در دیدگاهها و چند صدایی  تیم اقتصادیست؛ هر چند در سیاست مالی انضباطی خوبی را حکفرما کردید و تیم اقتصادی توانست در شرایط سخت و با وجود امکانات کم امور را با ثبات پیش ببرد ولی متاسفانه در سیاست های پولی موفق عمل نکردید. ابتدا با کنترل شدید نقدینگی به سوی کنترل و مهار تورم رفتید آنقدر شیب سیاست تند بود که اقتصاد را با رکود شدید روبرو کردید و تمامی واحدهای تولیدی صنعتی و خدماتی را به خطر انداختید.

وی افزود:  امروز هم با یک عقب نشینی تاکتیکی سیاست های انبساطی را در پیش گرفته اید و بدون توجه به امر تولید و راهبرد اقتصاد مقاومتی صرفا به دنبال تزریق نقدینگی هستید. با  کاهش نرخ سود بانکی به صورت دستوری با هدف افزایش قدرت خرید مردم برای محصولات لوکس آنهم به منظور نجات صنعت ضعیف و پرهزینه  خودرو.

امامی گفت: به نظر قاطع اقتصاددانان این سیاست موجب افزایش تورم خواهد بود؛ بدون توجه به درآمد مردم بدهی آنها به سیستم بانکی افزایش داده و به این ترتیب هم بانک و هم مردم را به خطر می اندازید.

وی در ادامه نطق خود خطاب به وزیر راه گفت: خط ترانزیتی راه آهن گرگان-اینچه برون با حضور روسای جمهور سه کشور ایران ترکمنستان و قزاقستان در تاریخ 12 آذر 93 با جشن باشکوه افتتاح شد اما بنا به دلایل فنی اعلام شد این پروژه را افتتاح نکنید چون قابلیت بهره برداری ندارد. قرار بود سالانه شاهد قریب 10 میلون تن غلات از قزاقستان به ایران باشیم؛ اما به نظر شما در یکسال گذشته چنین اتفافی افتاد؟ و آیا از این عدم توفیقات باخبرید؟

امامی ادامه داد: بهتر نبود دهها میلیارد تومان منابعی که برای راه اندازی خط مسافربری آنهم برای چند مسافر صرف نمی کردید و آن را به منظور حل مشکلات خط افتتاح شده، مصرف می کردید؟

وی همچنین از وزیر راه خواستار تسریع در رسیدگی به وضعت آزاده راه و راه آهن حوزه انتخابیه اش شد.

امامی در ادامه از وزیر نیرو خواستار رسیدگی به مشکل آب شرب و کشاورزی حوزه انتخابیه شد و همچنین به وزیر بهداشت نسبت به تسریع در اجرای پروژه بیمارستان هزار تخت خوابی گرگان تذکر داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet