روز مجلس
1394/08/05 12:46:23
سرویس صحن
اسفنانی در نطق میان دستور:

حرکت در راستای منویات رهبری، تنها راه برون رفت از مخاطرات پیرامون برجام است

عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با بیان اینکه طرح مجلس درباره برجام قابل تمجید است، گفت: دولت محترم باید توجه داشته باشد که راه روشن بیان شده از سوی معظم له تنها راه برون رفت از مخاطرات پیرامون برجام است.
حرکت در راستای منویات رهبری، تنها راه برون رفت از مخاطرات پیرامون برجام است عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با بیان اینکه طرح مجلس درباره برجام قابل تمجید است، گفت: دولت محترم باید توجه داشته باشد که راه روشن بیان شده از سوی معظم له تنها راه برون رفت از مخاطرات پیرامون برجام است. https://cdn.icana.ir/d/019/122078.jpg حرکت,در,راستای,منویات,رهبری،,تنها,راه,برون,رفت,از,مخاطرات,پیرامون,برجام,است Icana

 به‌گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدعلی اسفنانی در نشست علنی امروز (سه شنبه 5 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور با تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایان محرم حسینی، گفت:‌ درباره مسئله برجام در طرح "اقدام متناسب و متقابل جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام" که به تصویب مجلس و تأیید شورای نگهبان رسید باید گفت که همان‌گونه که قبلا نیز اعلام شده این موضوع اقدامی قابل تمجید است، اما اصل بر بی اعتمادی به طرف مقابل بوده و منویات رهبر معظم انقلاب همانند گذشته در این راه روشن کننده مسیر است.

نماینده مردم فریدن، فریدونشهر و چادگان در مجلس شورای اسلامی، افزود: ‌از طرف دیگر دولت محترم باید توجه داشته باشد که راه روشن بیان شده از سوی معظم له تنها راه برون رفت از مخاطرات پیرامون برجام است.

وی ادامه داد: حادثه منا، حادثه‌ای غم‌بار و عربت‌آموز است و قطعا با هر نگاه خوشبینانه به این مسئله و بدون لحاظ عمدی بودن آن -که به نظر غیر محتمل هم نمی‌رسد- حداقل فرض تقصیر و بی تدبیری و سوء مدیریت، اتهام بی احتیاطی و بی موالاتی متوجه دولت عربستان می‌کند؛ از این رو بر اساس مقررات حقوق بین الملل، عربستان مکلف به جبران خسارات مادی و معنوی است.

اسفنانی افزود:‌ عربستان در مورد افراد مفقود تعیین تکلیف نشده نیز بر اساس همان مقررات مکلف به پاسخگویی است و دولت و قوه قضائیه باید پیگیر موضوع باشند.

وی خطاب به رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: بیش از دو سال از ارتقاء بخش بوئین به شهرستان می گذرد و جای تعجب است که بخشی به شهرستان ارتقاء پیدا کرده و بیش از 30 اداره در این شهرستان دایر شده ولی علی رغم وجود صدها نیروی ارزشمند و تحصیلکرده تا کنون حتی یک نفر در این شهرستان به عنوان کادر اداری این ادارات و سازمان ها استخدام نشده و از نیروهای ادارات شهرستان های مجاور استفاده شده است.

اسفنانی ادامه داد: در این رابطه مکاتبات و جلسات فراوانی انجام شده اما تا کنون هیچ اقدام مطلوبی صورت نگرفته؛ حال این سوال پیش می آید که چگونه ممکن است شهرستانی تأسیس شده اما هیچ امکانی حتی نیروی انسانی برای آن لحاظ نشود لذا شایسته است در این خصوص اقدام عاجل صورت گیرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم خطاب به وزیر جهاد کشاورزی، ضمن تشکر از حضور وی در منطقه گفت: محصول سیب زمینی کشاورزان منطقه برداشت شده و همزمان در استان های دیگر مانند همدان، کردستان، اردبیل و آذربایجان نیز فصل برداشت آغاز شده و این امر موجب اشباع بازار داخلی و در نتیجه افت شدید قیمت این محصول و سایر محصولات مانند ذرت علوفه ای به صورت همزمان برداشت می شود صورت گرفته است.

وی ادامه داد: حال با توجه به نظر وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر تکمیل حلقه تهیه بذر، تولید و ارائه توسط خود کشاورزان مطلوب است که این امر صورت گیرد اما وضعیت موجود کشاورزی در ایران هنوز ظرفیت اجرای این طرح را ندارد و اگر هم داشته باشد زمانبر است و برای آینده کارساز و مفید خواهد بود درشرایط کنونی کشاورزان نیازمند حمایت دولت و وزارت جهاد هستند که این امر کمترین توجه و تلاش در جهت تسهیل امکان صادرات برای تنظیم بازار داخلی جهت جلوگیری از آسیب به کشاورزان است.

اسفنانی خطاب به وزیر بهداشت و درمان گفت: شما تأکید کرده بودید که در روز عید سعید فطر بیمارستان چادگان افتتاح شود ولی متأسفانه نه تنها این پروژه در این تاریخ محقق نشد بلکه در هفته دولت نیز به سرانجام نرسید و کماکان این بیمارستان تکمیل شده برای تجهیز آماده است ولی متأسفانه این موضوع نیز صورت نگرفته و به خاطر این موضوع امکان بهره برداری وجود ندارد.

وی ادامه داد: به نظر می رسد علی رغم تأکید وزیر بهداشت مسئولان استانی عزمی در این رابطه ندارند از این رو شایسته است که وزیر شخصا موضوع را بررسی و جهت افتتاح بیمارستان دستور صادر کند؛ از طرف دیگر تا کنون درخواست مطروحه برای تأمین آمبولانس 4 شهرستان محقق نشده از این رو امیدوارم وزارت بهداشت در جهت تحقق این مسائل اقدام کند.

وی در تذکری به وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: در جلسه ای با حضور معاونان وزیر راه خواسته ها و دغدغه های منطقه مورد بررسی و بحث قرار گرفت و وزیر برای تحقق آنها قول مساعد داد که از این موارد می توان به نبود اعتبار جهت تکمیل جاده دامنه به داران و کمربندی داران و جاده بوئین میاندشت به الیگودرز اشاره کرد.

وی افزود: تأمین 5هزار تن قیر جهت آسفالت کشی جاده های روستایی، تکمیل و حل مشکلات پروژه جاده چادگان به اصفهان حدفاصل گردنه سه راه تیران، عملیاتی کردن پروژه راه آهن اصفهان، داران علی رغم دارا بودن ردیف ملی و اهمیت منطقه ای این پروژه، نوسازی و تأمین ماشین آلات راه سازی و برف روبی ادارات راه و شهرسازی چهار شهرستان حوزه انتخابیه و لزوم اختصاص 3 یا 4 دستگاه اعم از بولدوزر، گریدر و لودر به هر کدام از شهرستان ها و رفع دغدغه های صورت گرفته در مورد امنیت شغلی کارکنان ادارات مطبوع، بخشی از مشکلات این بخش است.

اسفنانی در تذکری به وزیر نفت گفت: شما از وضعیت سرمای شدید و کوهستانی بودن منطقه مطلع هستید البته تا قبل از امسال قبض های مصرفی در بخشی از سال با تخفیف محاسبه می شد اما با کمال تأسف و به صورت غیر قانونی امسال این قاعده به هم خورده و حدود 3 ماه از سال قیمت گاز مصرفی به قیمت سایر اقلیم ها محاسبه می شود که این موضوع موجب ظلم مضاعف به مردم مظلوم منطقه شده لذا لازم است وزارتخانه در اسرع وقت نسبت به عودت مبالغ اضافی دریافتی به مردم اقدام کند.

وی ادامه داد: البته لازم می دانم از بابت گازرسانی به بخش پشت کوه اول و دوم از طریق شبکه سراسری گازرسانی از سوی وزارت نفت تقدیر و تشکر کنم.

این نماینده در مجلس نهم خطاب به وزیر نیرو گفت: قطعا عدم صدور مجوز دریافت امتیاز برق برای طرح هایی که قبلا اجازه برداشت آب داده شده ظلم بزرگی به تعداد زیادی از کشاورزان و عشایر مظلوم منطقه بوده و مخالف صریح قانون و شرع است از این رو وزارتخانه باید در جهت حل این مشکلات اقدام کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet