خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1394/08/06 09:43:21
سرویس دیگر رسانه‌ها_
با اشاره به نامه رهبری به رییس‌جمهور درباره برجام،

جوکار: پیام رهبری درباره برجام، سند تضمین منافع ملی کشور است

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، پیام و نامه‌ی مقام معظم رهبری در خصوص برجام را سند تضمین منافع ملی کشور دانست.
جوکار: پیام رهبری درباره برجام، سند تضمین منافع ملی کشور است یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، پیام و نامه‌ی مقام معظم رهبری در خصوص برجام را سند تضمین منافع ملی کشور دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/43087.jpg جوکار:,پیام,رهبری,درباره,برجام،,سند,تضمین,منافع,ملی,کشور,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایسنا؛ محمدصالح جوکار با بیان این که پیام مقام معظم رهبری در مورد برجام، فصل‌الخطاب است، تصریح کرد: این پیام، کاستی‌ها و نقص‌های برجام را به خوبی روشن و نمایان ساخت و شروطی که مقام معظم رهبری گذاشتند در واقع راهبردهایی در موضوع هسته‌ای، بحث‌های تحقیق و توسعه، موضوع آینده‌ی اقتصادی و نیز مسائل مربوط به مذاکرات و تضمین‌های لازمی محسوب می‌شود که باید از طرف مقابل گرفته شود تا در آینده دچار مشکل نشویم.

وی با تاکید بر این که پیام و نامه مقام معظم رهبری به عنوان سند تضمین منافع ملی کشور مطرح است، ادامه داد: در حقیقت این نامه، یک سند بسیار حائز اهمیت در حوزه تصمیم‌گیری کشور و موضوع برجام است و امیدواریم آنچه که در این نامه آمده، در بحث‌های هسته‌ای، تحریم‌ها، مسائل اقتصادی و هم بحث هیات نظارتی که بر اجرای برجام نظارت دارد، به خوبی مورد توجه قرار گیرد تا کلیه مفاد نامه رهبری به طور کامل اجرایی شود و دغدغه‌هایی که نسبت به موارد ضعف برجام وجود دارد، در آینده منافع ملی ما را زیر سؤال نبرد.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی، ضرورت اجرایی کردن نامه رهبری توسط مسئولان اجرایی و دست‌اندرکار برجام را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: مقام معظم رهبری در این نامه حتی ساز و کار اجرای برجام را نیز تعیین کرده‌اند.

وی ادامه داد: هیاتی که شورای عالی امنیت ملی انتخاب می‌کند، باید به طور کامل مراحل اجرای برجام را رصد کند تا شروط مقام معظم رهبری و آنچه که در قانون تقریباً محتاطانه به فرمایش رهبری که مجلس آن را تصویب کرد، رعایت شود و اجازه ندهیم که منافع ملی ما در سایه غفلت‌ها از بین برود.

جوکار خاطرنشان کرد: ملت باید زنگ هشدارباش و بیدارباش هسته‌ای را به صدا درآورد و مسئولان و کسانی که مجری اجرای برجام هستند نیز باید توجه داشته ‌باشند تا بر طبق این شروط عمل کنند ولاغیر.

وی در این باره تاکید کرد: هیچ‌گونه تقصیری قابل قبول نیست و این نامه و شرایط آن کاملاً روشن و شفاف است و برابر آن باید عمل شود و اقدامات اجرایی صورت بگیرد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در خصوص ضرورت نظارت ایران بر عملکرد 1+5 در برجام نیز بیان کرد: هیاتی که مقام معظم رهبری آن را ابلاغ و اعلام کردند، باید سیر اجرای برجام را کاملاً کنترل و شفاف کند و این هیات باید متشکل از همه دستگاه‌هایی که در منافع ملی کشور سهیم هستند، باشد.

جوکار افزود: علاوه بر این که باید مواضع کشورهای 1+5 به ویژه آمریکایی‌ها رصد شود، باید توجه داشته باشیم که اگر هر کدام از کشورهای 1+5 یا آمریکایی‌ها بخواهند باز تحریمی را علیه کشورمان داشته باشند و خلاف آنچه را که مقام معظم رهبری تعیین کرده‌اند، حرکت کنند، باید سریعاً در خصوص توقف کامل توافق اقدام کنیم.

انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet