هدر اصلی
1394/08/11 11:37:21
سرویس صحن
عیسی زاده در نطق میان دستور مطرح کرد:

لزوم توجه به معضل بیکاری تا پایان مجلس نهم/5 میلیون بیکار جمعیت بیکار در سال 94

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ضمن تاکید بر توجه دولت و مجلس بر معضل بیکاری، گفت: تعداد جمعیت بیکار در سال ۹۴ در حداکثر مقدار خود بالای ۵ میلیون نفر می باشد که متاسفانه دولت در جذب آنها نیز هیچ تلاشی ننموده است.
لزوم توجه به معضل بیکاری تا پایان مجلس نهم/5 میلیون بیکار جمعیت بیکار در سال 94 عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ضمن تاکید بر توجه دولت و مجلس بر معضل بیکاری، گفت: تعداد جمعیت بیکار در سال 94 در حداکثر مقدار خود بالای 5 میلیون نفر می باشد که متاسفانه دولت در جذب آنها نیز هیچ تلاشی ننموده است. https://cdn.icana.ir/d/019/44958.jpg لزوم,توجه,به,معضل,بیکاری,تا,پایان,مجلس,نهم/5,میلیون,بیکار,جمعیت,بیکار,در,سال,94 Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیدمهدی عیسی زاده در نشست علنی امروز (11 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور ضمن گرامی داشت روز تسخیر لانه جاسوسی امریکا و روز دانش آموز، گفت: ذلفغار حیدری در قالب ساملانه موشکی که اخیرا ملت ایران مشاهده کردند، دشمنان و در راس آنها امریکا بدانند در تحریم این ذلفغارها ساخته شده و گزینه نظامی شما نخ نما شده است لذا در میدان دیپلماسی پاسخ شما را داده شده و وجدان های بیدار جهان حقانیت نظام جهوری اسلامی ایران را شنیده و پذیرفتند

نماینده مردم میاندوآب، تکاب و شاهین دژ در مجلس شورای اسلامی ضمن حمایت از دانشمندان هسته ای و تیم مذاکره کننده، تصریح کرد: بیکاری مهم ترین مشکل کشور است، تقاضای نیروی کار حاکی از آن است که نیروی خالص اشتغال جوانان در دوره سالی 1385 تا 1393 همواره منفی بوده است و این روند کاهش اشتغال به دلیل نظام آموزش جهادی کشور و جایگزین شدن تحصیلات به جای اشتغال است.

وی افزود: تعداد جمعیت بیکار در سال 94 در حداکثر مقدار خود بالای 5 میلیون نفر می باشد، دولت در جذب آنها نیز هیچ تلاشی ننموده است، به عنوان نمونه کار برده گونه کشاورزان بردون بیمه محصولاتشان است که امروز خلاف قانون در مجلس نیز رای گیری شد.

عیسی زاده با تاکید بر اینکه مجلس نهم در مدت کوتاه عمرش چگونه می خواهد تکلیف 5 میلیون بیکار را تعیین کند؟ گفت: در حقیقت با اشتغال جوانان بیشترین دردها آلام یافته لذا تقاضا دارم در مدت 208 روز باقی مانده از مجلس نهم، تدبیری برای اشتغال جوانان بیندیشند، آیا می دانید انسان بیکار و بی پول و بیمار چه مصیبتی را رقم می زند؟

وی خطاب به وزیر آموزش و پرورش گفت: تکلیف معلمانی که هر روزه مقابل مجلس تجمع می کنند، تعیین شود لذا نباید اجازه دهیم عزت آنها خدشه دار شود، تمامی معلمان شرکتی و خدماتی باید مشغول به کار شوند لذا مشکلات قانون و یا تفسیر از قوانین باید رفع گردد مگر می شود با وضع قانون معلمان جذب آموزش و پرورش نشوند؟

این نماینده مردم در مجلس نهم یادآور شد: معلمان در گیروداد بخشنامه های مختلف وزارت آموزش و پرورش مانده اند، متاسفانه ژاپنی ها، آلمانی ها و فرانسوی ها 14 برابر معلمان ایرانی حقوق دریافت می کنند لذا برای رسیدگی به مشکل معلامان باید دست از شعار کشید و به شکل عملیاتی وارد شد.

عیسی زاده با اشاره به دستمزد کارمندان و تامید بر توجه به حقوق ناچیز بازنشستگان، گفت: آب کشاورزی نباید فدای احیا دریاچه ارومیه شود، اکثر شهرستان های میاندوآب، تکاب و شاهین دژ از راه کشاورزی درآمد کسب می کنند لذا پر کردن چاه ها و عدم آبیاری نباید در دستور قرار گیرد بلکه با مکانیزه کردن آبیاری باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به مشکلات روستاهای حوزه انتخابیه خود گفت: آب کشاورزی و شرب در حوزه انتخابیه باید به شکل مدیریت شده مورد مصرف قرار گیرد، متاسفانه هنوز کار عملی برای احیا دریاچه ارومیه انجام نگرفته است لذا مسئولان مربوطه باید از خواب بیدار شده و پاسخ دهند که آیا هدف شما از بین بردن باغات سرسبز استان است؟ آیا قصد کوچ آذربایجانی ها را در سر دارید؟ این روش درست نیست در واقع با واگذاری کارها به کارشناسان و دانشگاهیان منطقه دریاچه نیز احیا خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم در خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: شهرک های صنعتی در آذربایجان وضعیت اسف باری دارد و در صورت بی توجهی به این شهرک ها آنها منهل خواهند شد، تعاونی های نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

وی از وزیر نفت نیز درخواست کرد تا پتروشیمی میاندوآب را مورد توجه قرار دهند، رئیس سازمان محیط زیست نباید تنها به محیط زیست تهران توجه کند، مواد سمی و آلاینده سرازیر شده به رودخانه ها جز کشور ایران نیست.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در پایان خطاب به رئیس جمهور گفت: بودجه سال 94 برای ایثارگران اختصاص نیافت، حق و حقوق ایثارگران باید بر اساس قانون پرداخت شود اما امروز در دولت یازدهم به شهدا و خانواده هایشان بی حرمتی شده لذا تقاضا می شود حرمت خانواده شهدا و ایثارگران حفظ شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet