خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1394/08/11 12:01:00
سرویس صحن
مصطفی افضلی‌فرد در نطق میان دستور:

بیداری افکار عمومی تفکر ژنرال دمکراسی را به موزه‌ها می‌برد

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس گفت: بیداری افکار عمومی زمینه‌ای برای افول زود هنگام تفکر لیبرال دمکراسی را فراهم کرده است تا به زودی همانند تفکر کمونیسم شاهد به موزه رفتن این تفکر غیرمنطقی و تبعیض آلود باشیم.
بیداری افکار عمومی تفکر ژنرال دمکراسی را به موزه‌ها می‌برد سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس گفت: بیداری افکار عمومی زمینه‌ای برای افول زود هنگام تفکر لیبرال دمکراسی را فراهم کرده است تا به زودی همانند تفکر کمونیسم شاهد به موزه رفتن این تفکر غیرمنطقی و تبعیض آلود باشیم. https://cdn.icana.ir/d/019/80288.jpg بیداری,افکار,عمومی,تفکر,ژنرال,دمکراسی,را,به,موزه‌ها,می‌برد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت مصطفی افضلی‌فرد در نشست علنی امروز (دوشنبه 11 آبان ماه) در نطق میان دستور خود،ملت ایران دعوت از جمهوری   اسلامی برای حضور در نشست وین در ارتباط با حل بحران سوریه دلیلی دیگری بر اقتدار روز افزون جمهوری اسلامی است که دشمنان چاره‌ای جزو تمکین در برابر آن ندارند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعیـن در مجلس شورای ادامه داد: رژیم خبیث آل‌سعود به جای بیان حرف‌های ریاکارانه در مورد انتخابات آزاد سوریه، مزدوران جنایت کار خود را از این کشور جمع‌آوری کنند و به جنایات وحشیانه خود علیه مردم مظلوم یمن پایان دهد.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس با بیان اینکه دمکراسی گزینشی غرب مدت‌هاست برای افکار عمومی جهان رو شده است و جهانیان می‌داند می‌توان از دریچه منافع نامشروع غربی‌ها  دمکراسی واقعی در سوریه را مشاهده کرد، گفت: درواقع باید دیکتاتوری، جنایت‌ها و کشتار مردم بی‌گناه یمن را عین دمکراسی آنها نامید و این بیداری افکار عمومی  زمینه‌ای برای افول زود هنگام تفکر ژنرال دمکراسی را فراهم کرده است تا به زودی همانند تفکر کمونیسم شاهد به موزه رفتن این تفکر غیرمنطقی و تبعیض آلود باشیم.

آیا باید با انگ سیاسی می‌توان زمینه ناکارآمدی نمایندگان را فراهم آورد

وی خطاب به نمایندگان مجلس گفت: بعضا شاهد به وجود آمدن فضایی در مجلس هستیم که نمایندگان در اجلاسیه چهارم نتوانند از ساز و کار و اختیارات قانونی خود برای  پیگیری حقوق و مطالبات مردم استفاده کنند، آیا اگر وزیر یا مدیر و یا رئیس سازمانی به تعهدات و وظایف قانونی خود عمل نکند و این موجب از بین رفتن حق مردم بشود نباید از ابزار تذکر، طرح سوال و حتی استیضاح استفاده کرد؟

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعیـن در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آیا باید با انگ سیاسی و تبلیغاتی زدن زمینه ناکارآمدی نمایندگان را فراهم آورد؟، آیا این کار به نفع کشور است؟ باید بدون توجه به نتایج انتخابات آتی به وظیفه قانونی خود که دفاع از حقوق مردم در حوزه نظارت است عمل کنیم.  

نامه 4 نفر از وزیران دولت خطاب به رئیس‌جمهور، بیان بخشی از واقعیات اقتصادی

افضلی‌فرد خطاب به رئیس جمهور کشور مبنی براینکه نامه 4 نفر از وزیران دولت تدبیر و امید خطاب به شما بخشی از واقعیات اقتصادی موجود را بیان می‌کند و سخنان مشاوره اقتصادی‌تان به این بیانیه صحه گذاشته است، گفت: انتظار این بود که با این نامه دلسوزانه که به ویژه در زمینه گرانی خودرو از رکود حاکم، برخورد مناسب عالمانه و منطقی می‌شد، اما سخنانی از جنس حرف‌های آقای ترکان و به اتهام وارده به وزاء مذکور نشان داد که برخی از دوستان دولت هیچ نقد دلسوزانه حتی از خانواده تدبیر و  امید را هم بر نمی‌تابند.

وی با بیان اینکه ادامه روند فوق از سوی دولت نگرانی‌ها را مضاعف می‌کند، گفت:  درست است که پایین آمدن نرخ تورم یک امتیاز است اما همه صاحبان نظران اقتصادی معتقدند پایین آوردن نرخ تورم زمانی یک موفقیت کامل محسوب می‌شود که همراه رفع رکود باشد. 

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس نطق خود را با یک درخواست از وزیر کشور ادامه داد و گفت: از جنابعالی به جد می‌خواهم از وظیفه قانونی خود در اجرای مصوبات کمیسیون اصل نود در صیانت از حق والناس درخصوص انتخابات شوراء‌های شهر و روستا در استان البرز و چهارمحال و بختیاری عمل کنید تا مبادا حقوق حقه مردم مشمول مرور زمان شود.

وی ادامه داد: وزیر محترم مسکن و شهرسازی شما می‌دانید بر اساس قانون اساسی تامین مسکن برای اقشار مختلف و محرومین از مسکن، یک حق شهروندی و تکلیفی حاکمیتی است، دولت موظف است برای تحقق آن با اولویت نیازمندان تمام امکانات خود را بکار گیرد.

حدود یک میلیون خانوار چشم به راه رهایی از زیر بار اجاره‌نشینی هستند

افضلی فرد با بیان اینکه هم اکنون حدود یک میلیون خانوار چشم به راه رهایی از زیر بار اجاره‌نشینی هستند، گفت: این در حالی است که اعتبار لازم از سوی بانک مرکزی با دوره تنفس 3 ساله در اختیار بانک مکسن قرار گرفته و در حال حاضر غریب بر 7 هزار میلیارد تومان به مسکن مهر تخصیص یافته است.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس اضافه کرد: از رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی که پس از مدت‌ها پیگیری‌های مکرر دستور اجرای شدن مصوبه هیات دولت درخصوص پرداخت مشوق‌های صادراتی برای سیب‌زمینی کاران استان را داده‌اند تشکر می‌کنم اما درباره عدم تخصیص اعتبارات مصوبه ماده 180 قانون برنامه پنجم نقد جدی دارم، سازمان مدیریت تاکنون رقمی از  ماده 180 را تخصیص نداده و این موجب بهم خوردن برنامه‌های مصوب شورای برنامه‌ریزی استان در تکمیل برخی از پروژه‌های نیمه تمام شده است.

وی با طرح این پرسش از وزیر کار مبنی براینکه برنامه شورای عالی اشتغال برای  پایین آوردن نرخ بیکاری چیست؟، ادامه داد: عدم عمل به تعهد تامین اعتبار لازم برای تسهیلات اشتغال‌زایی توسط بانک‌های عامل و همچنین نرخ بالای سود تسهیلات بانکی که حتی به مصوبه شورای پول و اعتبار هم که ناظر به 21 درصد مبادله‌ای و 24 درصد مشارکتی است، توجه‌ نمی‌شود.

قرار بود دولت تدبیر و امید درخصوص ایجاد اشتغال اقدام اساسی کند

وی بیان کرد: نرخ بالای حق بیمه تامین اجتماعی و به ویژه تعلل در تعیین تکلیف واحدهای تولیدی مشکل‌دار از جمله عوامل ناکامی در ایجاد اشتغال پایدار است، تاکید کرد: قرار بود دولت تدبیر و امید درخصوص ایجاد اشتغال اقدام اساسی کند اما پس از گذشته بیش از 2 سال از روی کار آمدن دولت برنامه‌های کاربردی برای تقلیل نرخ بیکاری ارائه نشده است،

افضلی فرد ادامه داد: آیا زمان آن فرا نرسیده که به اصلی‌ترین خواسته مردم از دولت یعنی؛ ایجاد اشتغال پایدار که مطابق اصل 43 قانون اساسی که از وظایف اصلی دولت است توجه اساسی شود؟

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس در پایان وزیر نیرو را خطاب قرار داد و گفت: چرا به تعهدات خود درخصوص اجرای شدن مصوبات کمیسیون تخصیص آب در تامین حقآبه شهر قزل اوزنو تامین اعتبار انتقال آب شرب اردبیل از سد پامچی عمل نمی‌کنید؟ و چرا از مجموعه 800 میلیارد اعتبار بحران تنها 4 میلیارد به استان اردبیل اختصاص یافته است؟/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet