هدر اصلی
1394/08/12 12:20:03
سرویس صحن
رضایی کوچی در نطق میان دستور مطرح کرد:

ضرورت حضور مسئولان در راهپیمایی 13 آبان برای دستیابی به اهداف برجام

نایب رئیس اول کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه حضور همه مسئولان در راهپیمایی ۱۳ آبان و فریاد شعار مرگ بر آمریکا برای دستیابی به اهداف برجام مهم ضروری است، گفت: دولت علاوه بر دقت کافی در جهت اجرای مُفاد برجام، توجه خود را به توسعه کشور و افزایش ظرفیت‌های اقتصادی، علمی، فرهنگی دورن نظام مقدس جمهوری اسلامی معطوف کند و با استناد بررویکرد اقتصاد مقاومتی موفق به رفع چالش‌ها و تنگناهای موجود شود.
ضرورت حضور مسئولان در راهپیمایی 13 آبان برای دستیابی به اهداف برجام نایب رئیس اول کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه حضور همه مسئولان در راهپیمایی 13 آبان و فریاد شعار مرگ بر آمریکا برای دستیابی به اهداف برجام مهم ضروری است، گفت: دولت علاوه بر دقت کافی در جهت اجرای مُفاد برجام، توجه خود را به توسعه کشور و افزایش ظرفیت‌های اقتصادی، علمی، فرهنگی دورن نظام مقدس جمهوری اسلامی معطوف کند و با استناد بررویکرد اقتصاد مقاومتی موفق به رفع چالش‌ها و تنگناهای موجود شود. https://cdn.icana.ir/d/019/122904.jpg ضرورت,حضور,مسئولان,در,راهپیمایی,13,آبان,برای,دستیابی,به,اهداف,برجام Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا رضایی کوچی در نشست علنی امروز (12 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور از زمان تسلط خاندان آل سعود به سرزمین امن الهی هراز چندگاهی شاهد وقوع اتفاقات تلخی در این سرزمین مقدس هستیم که حکایت از  بی‌تدبیری، بی‌کافیتی، عناد و کینه ورزی طایفه خائن الحریمین دارد.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه درخصوص حادثه اخیر منا مطالب فراوانی نقل شده است اما به‌عنوان کسی که شاهد عینی مراسم حج ابراهیمی سال جاری بوده‌ام سوالات فراوانی درباره چگونگی وقوع این حادثه دارد، افزود: سوالاتی از قبیل اینکه حضور مقامات سعودی در منا و بستن مسیر زائران برنامه‌ای از قبل طراحی شده نبوده است؟، آیا حضور کاروان‌های ایرانی از مسیر وقوع حادثه رصد شده بود؟، چرا پلیس عربستان مانع امدادرسانی حجاج به یکدیگر شدند؟

وی ادامه داد: چرا امدادرسانی‌ها با تاخیر زیاد و ناقص انجام می‌شد؟، چرا در ارائه آمار جان‌باختگان و مجروحان حادثه منا شفاف‌سازی نمی‌شود؟ چرا به سازمان حج جمهوری اسلامی ایران اجازه امدادرسانی داده نشد؟، و چرا همچنان سرنوشت برخی از حجاج کشورمان از جمله آقای رکن آبای نامعلوم است؟ و سوالات فراوان دیگری که انتظار می‌رود دستگاه دیپلماسی کشور به صورت جدی ابعاد سیاسی و حقوقی حادثه را پیگیری کنند و گزارش آن را به مجلس شورای اسلامی ارائه دهد.

نایب رئیس اول کمیسیون عمران مجلس درخصوص برجام بیان کرد: بلاخره پس از چند سال تلاش برای حل و فصل موضوع مصنوعی غرب درزمینه فعالیت‌های هسته‌ای کشور ایران و نیز پس از تصمیم‌گیری مجلس شورای اسلامی و شورای امنیت ملی درخصوص متن برجا، مقام معظم رهبری با تدبیر، الزاماتی را برای اجرای برجام مطرح کردند.

رضایی کوچی با با تشکر از تمامی موافقین و منتقدین برجام و دستگاه دیپلماسی کشور ابراز امیدواری کرد که نامه رهبری به رئیس جمهور به‌عنوان فصل الخطابی بر همه جریان‌های سیاسی برجام باشد و افزود: ضروری است که دولت به صورت عملی ضمن توجه ویژه به این رویکرد و اجرای مشروط برجام، زمینه‌های نفوذ آمریکا در کشور را شناساسی و مسدود کند و به‌هیچ‌وجه نباید دشمنی آمریکا را در 100 سال اخیر فراموش و یا با آنها با تساهل برخورد شود.

وی با بیان اینکه حضور همه مسئولان در راهپیمایی 13 آبان و فریاد شعار مرگ بر آمریکا برای دستیابی به این اهداف مهم ضروری است، گفت: دولت علاوه بر دقت کافی در جهت اجرای مُفاد برجام، توجه خود را به توسعه کشور و افزایش ظرفیت‌های اقتصادی، علمی، فرهنگی درون نظام مقدس جمهوری اسلامی معطوف کند و با استناد بررویکرد اقتصاد مقاومتی موفق به رفع چالش‌ها و تنگناهای موجود شود.

نایب رئیس اول کمیسیون عمران مجلس در ادامه افزود: تردیدی نیست که موضوع اقتصاد مقاومتی نباید تنها در حوزه‌های نظری مورد توجه باشد بلکه دولت و سایر قوا تمام تلاش خود را در راستای اجرای چشم‌اندازهای روش این رویکرد تنظیم کنند.

نایب رئیس اول کمیسیون عمران مجلس موضوعاتی در مورد حوزه انتخابی خود بیان کرد و افزود: با کمال تاسف باید بگویم که عموم معلمان از اجرای نظام رتبه‌بندی رضایت ندارند و معتقداند آنچه در اجرای نظام رتبه‌بندی رخ داده است با آنچه که انتظار می‌رفت تفاوت دارد، در همین جا به وزیر آموزش و پرورش تذکر می‌دهم بازبینی دقیقی در این زمینه داشته باشند تا حقی از معلمان ضایع نشود.

وی ادامه داد: حتی در زمانی که در بوق و کرنا کردید که حقوق معلمان از 80 هزار تومان 490 هزار تومان اضافه می‌شود بدون هیچ سر و صدای برخی از دستگاه‌های اجرای بی تراز این ارقام به حقوق کارمندان‌شان اضافه کردند و جای سوال دارد که آیا عزت معلمان با این اقدامات خدشه‌دار نمی‌شود؟

نایب رئیس اول کمیسیون عمران مجلسبا بیان اینکه استان فارس به‌عنوان قطب کشاورزی کشور بیش از 10 سال با خشکسالی درگیر است به همین جهت وظیفه خود میدانم از همه کشاورزان به ویژه کشاورزان شهرستان جهرم به دلیل تلاش فراوان جهت افزایش تولید علیرغم تمامی مشکلات موجود تقدیر کنم.  

رضایی کوچی با بیان اینکه اکثر چاه‌ها، قنوات و چشمه‌ها خشک  و کانال‌های کشاورزی تخریب شده‌اند، اضافه کرد: قیمت فروش محصولات کشاورزی از قیمت تمام شده کمتر است به طوری که قیمت خرید یک کیلو خرمای مرغوب جهرم 700 تومان است و صندوق بیمه محصولات کشاورزی توان حمایت جدی از  کشاورزان را ندارد چراکه زحمات یک ساله کشاورز در یک شب زمستانی سرد از بین می‌رود و این صندوق  قادر به جبران خسارت نیست.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی افزود: از وزیر محترم جهاد کشاورزی درخواست می‌کنم به منظور جلوگیری از ادامه روند فعلی که هم کشاورز و هم کشاورزی را نابود می‌کند تدبیری اندیشیده تا بیش از این شاهد خسارات و مشکلات غیرقابل جبران نباشیم.

رضایی کوچی با بیان اینکه به کرات در نطق‌های خود و سایر نمایندگان به موضوع اشتغال پرداخته شده، در حالی که بیش از 5 میلیون نفر در کشور بیکار وجود دارد، گفت: آقای لاریجانی و آقای روحانی فکری بی‌اندیشید چراکه شاید فردا دیر شده باشد. استدعا دارم به حقوق بازنشستگان کشور توجه ویژه داشته باشید، دوران بازنشستگی یعنی استراحت و در کنار خانواده بودن، اما متاسفانه بسیاری از بازنشستگان پس از بازنشستگی برای تامین مخارج زندگی مجبور به انجام کارهایی می‌شوند که نه در شان آنهاست و متناسب با وضعیت سنی و جسمانی‌شان است.

نایب رئیس اول کمیسیون عمران مجلس از وزیر نیرو درخواست کرد اجرای آبرسانی به شهر جهرم و روستاهای بخش‌های سیمکان، کردیان، خفر و مرکزی را در اولویت قرار دهد و خطاب به وزیر راه و شهرسازی، گفت: نسبت به تسریع پروژه بزرگراه شیران، جهرم و بندرعباس اقدام کنید، همچنین راه‌آهن شیراز، جهرم، بندرعباس را مورد عنایت قرار دهید، همچنین وزیر محترم بهداشت اجرای بزرگترین بیمارستان جنوب استان فارس را تسریع کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet