هدر اصلی
1394/08/12 12:03:00
سرویس صحن
سلیمانی در نطق میان‌دستور:

دولت از ارائه لایحه برنامه ششم توسعه طفره نرود

نماینده مردم تهران در مجلس، با بیان اینکه به نظر می‌رسد دولت از ارائه لایحه برنامه ششم توسعه طفره می‌رود، تاکید کرد: دولت قصد دارد تا مجلس را سر کار بگذارد. تذکر شدید می‌دهم که چنین رفتاری شایسته نیست.
دولت از ارائه لایحه برنامه ششم توسعه طفره نرود نماینده مردم تهران در مجلس، با بیان اینکه به نظر می‌رسد دولت از ارائه لایحه برنامه ششم توسعه طفره می‌رود، تاکید کرد: دولت قصد دارد تا مجلس را سر کار بگذارد. تذکر شدید می‌دهم که چنین رفتاری شایسته نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/86245.jpg دولت,از,ارائه,لایحه,برنامه,ششم,توسعه,طفره,نرود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمد سلیمانی در نشست علنی امروز سه‌شنبه (12 آبان‌ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور خود افزود:‌ داغی که در مراسم حج امسال بر دل مسلمانان جهان به ویژه ایران اسلامی گذاشته شد سوزناک و دردناک بود و هیچ گاه فراموش‌شدنی نیست.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان  اینکه از دولت انتظار می‌رود موضوع را مجدانه پیگیری و به نتیجه برساند، ادامه داد: ملت ایران خواستار روشن شدن هرچه زودتر ابعاد حادثه و مشخص شدن عوامل و احقاق حق خانواده‌های حادثه‌دیده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تاکید کرد: بدون‌شک اگر دولت در این ارتباط سستی نشان دهد حتما دولت‌های بعدی موضوع را پیگیری می‌کنند و به نتیجه خواهند رساند.

وی درباره سالروز  سالروز 13 آبان روز تسخیر لانه جاسوسی افزود: روز 13 آبان روز استکبارستیزی است استکباری که در طول 200 سال قبل از انقلاب و به ویژه در دوران پهلوی مزدوران انگلیس و آمریکا با حضور 80 هزار مستشار آمریکایی ملت ایران را از پیشرفت و تعالی محروم کرده است.

سلیمانی با تاکید بر اینکه ملت ایران با شعار استکبارستیزی و با رهبری امام راحل توانست استقلال و آزادی، آزادی‌خواهی خود را به دست آورد و به قله‌های علم و دانش در زمینه‌های مختلف از جمله هسته‌ای و فضایی دست یابد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس ادامه داد: مسئولان اجرایی بدانند و باور کنند که با تکیه بر مردم و جوانان این کشور است که موفقیت‌ها و پیشرفت‌های واقعی محقق می‌شود تا ملت ایران زنده است با تکیه بر مردم شعار مرگ بر آمریکا را ادامه خواهد داد تا نابودی نظام سلطه فرا رسد و جهان از شر مستکبران نجات یابد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد:از رئیس‌جمهور مصرانه می‌خواهم بدون تحقق شرایط 9گانه رهبر انقلاب و شرایط مجلس و شورای عالی امنیت ملی از باز کردن پیچ و مهره‌های هسته‌ای اجتناب کند. این پیچ و مهره‌ها با خون دل دانشمندان بسته شده و با خون شهدای هسته‌ای صیقل خورده است. باز کردن آنها بدون رعایت کردن الزامات پا گذاشتن روی خون شهدا است.

وی افزود:یکی از شروط و الزامات، تشکیل تیم هوشمند، قوی و آگاه است که باید این تیم زودتر تشکیل شود تا حافظ منافع ملی باشد.

سلیمانی با بیان اینکهبه نظر می‌رسد دولت از ارائه لایحه برنامه ششم توسعه طفره می‌رود، تاکید کرد: دولت قصد دارد تا مجلس را سر کار بگذارد. تذکر شدید می‌دهم که چنین رفتاری شایسته نیست. دولت اگر نتوانسته است مفاد برنامه پنجم را به انجام برساند دلیل بر این نمی‌شود که برنامه‌ریزی و ارائه لایحه متوقف شود به ویژه که از اظهارات مسئولان دولت چنین برمی‌آید که آنها به برنامه اعتقادی ندارند که اگر چنین است فاجعه است. متاسفم که مماشعات غیرمنطقی و غیرقابل قبول هیات رئیسه مجلس را شاهدیم.

وی گفت:در دو سال اخیر دولت اقتصاد را به دم سیاست خارجی گره زد. هیچ گاه مردم با آمارهای اقتصادی دولت هماهنگ نشده است و آن را باور نکرده است. صاحبان صنایع و تجارت هیچ گاه جمله عبور از رکود رئیس‌جمهور را باور نداشتند. دانشمندان و اقتصاددانان برجسته هیچ گاه مهر صحت بر ادعاهای اقتصادی دولت نگذاشته‌اند.

سلیمانی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی با تصویب قوانین مختلف از جمله قانون رفع موانع تولید با اولویت و فوریت همراهی بی‌نظیر در حوزه اقتصادی با دولت داشت، یادآور شد: اخیرا صدای 4 وزیر اقتصادی دولت بلند شد که افشاگری کردند و واقعیت اقتصاد و حقیقت اقتصاد را بیان داشتند و این حرف‌ها همان مطالبی که مردم در طول دو سال اخیر می‌گفتند. مطالبی می‌گفتند اما گوش شنوایی نبود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، گفت:حضور سیاسی دولت در شرکت‌های شبهه دولتی و عمومی موجب اتخاذ تصمیم‌های سیاسی به جای تصمیم‌های منطقی اقتصادی شده است. مگر می‌شود صاحبان ماشین‌های چند صد میلیونی و سوار بر بنزها بتوانند مشکل خودروسازی را حل کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet