خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1394/08/12 12:09:00
سرویس صحن
طلا در نطق میان دستور مطرح کرد:

لزوم تقویت قدرت اقتصادی دولت/ راهکار تکیه بر اقتصاد مقاومتی است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر تقویت قدرت اقتصادی دولت، گفت: راهکار تقویت اقتصاد کشور، تکیه بر کارآفرینان و صنعتگران داخلی و حمایت از کار و سرمایه و در یک کلام تکیه بر اقتصاد مقاومتی است.
لزوم تقویت قدرت اقتصادی دولت/ راهکار تکیه بر اقتصاد مقاومتی است عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر تقویت قدرت اقتصادی دولت، گفت: راهکار تقویت اقتصاد کشور، تکیه بر کارآفرینان و صنعتگران داخلی و حمایت از کار و سرمایه و در یک کلام تکیه بر اقتصاد مقاومتی است. https://cdn.icana.ir/d/019/110848.jpg لزوم,تقویت,قدرت,اقتصادی,دولت/,راهکار,تکیه,بر,اقتصاد,مقاومتی,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسین طلا در نشست امروز (12 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با اشاره به اینکه ندای عدالت طلبی و آزادگی امام حسین(ع) در طول تاریخ و زمان ماندگار بشر و از علما و مراجع بشر شیعه، سنی سینه به سینه منتقل شده است، گفت: این ندا با دم امام راحلمان خمینی کبیر مبدل به حکومت جمهوری اسلامی گردید و با تیزبینی رهبر کبیر انقلاب ادامه یافت وامروز در اوج سربلندی و افتخار است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ندای امام حسین(ع) امروز در شعار مرگ بر آمریکا تجلی پیدا کرده و سیاحه ای از جنایات امریکا را به دلیل کودتای 28 مرداد و سرنگونی دولت قانونی مصدق برای تحریک مخالفان اسلامی و کمک به حرکت های تجزیه طلبانه در ایران، حمله نظامی به ایران در طبس و کودتای نوژه، چراغ سبز به دولت خونخوار صدام، حمله به سکوهای نفتی ایران در خلیج فارس، تحریم و مصادره اموال و دارایی های ایران، حمله به هواپیمای مسافربری ایران در خلیج فارس و مرگ بر سیاستهای موذیانه آمریکا در حمایت و تشکیل کودتای فتنه در سال ۸۸ که علیه ملت ایران صورت دادند.

وی افزود:بنا به فرموده مقام معظم رهبری، عناوین جنایت امریکا به اندازه یک کتاب است و چه خوش خیالند کسانی که به این دولت اعتماد می کنند، هرچند نتیجه اعتماد را در دولت های گذشته دیده اند، دولت آقای مصدق را در کودتای ۲۸ مرداد و نتیجه اعتماد در دوران اصلاحات را با کسب عنوان محور شرارت و طی مذاکرات اخیر، اظهارات مقام مذاکره کننده که فریب کاری را در DNAایرانیان می داند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، یادآور شد: امروز ملت ایران علی رغم همه سیاست های خبیثانه آمریکا سربلند و سرافراز است و نام مسلمان شیعه بر تارک جهان همچنان می درخشد و انشالله این انقلاب آرزوی ایرانیان و امام راحلمان را که زمینه سازی ظهور حضرت حجت می داند را فراهم آورد اما برای رسیدن به این مهم نیاز به تقویت قدرت سیاسی، اقتصادی، علمی، فرهنگی و نظامی است.

طلا با اشاره به اینکه امروز ایران اسلامی به دلیل رهبری های مقام معظم رهبری، در قدرت نظامی و علمی است، گفت: همچنان سربلندیم اما موضوع قدرت اقتصادی نیازمند برنامه ریزی از سوی دولت است، لذا با درک شرایط تحریم ظالمانه علیه ملت ایران  چیدن همه تخم مرغ ها در سبد توافق و غفلت از حوزه اقتصادی منطبق با عقل درست نیست.

وی افزود: این نتیجه نوع نگاه حاکم از سوی برخی دست اندرکاران اقتصادی است، وقتی یک وزیر معتقد است که مدیران اقتصادی را باید از خارج بیاوریم و یا مشاور رئیس جمهور معتقد است ایران در هیچ صنعتی جز آبگوشت و قرمه سبزی برتری ندارد، نتیجه ای جز این نمی توان داشت یا هنگامی که 4 وزیر دولت 42 درصد کاهش ارزش شاخص بورس را طی 19 ماه گذشته (تا شهریور) اعلام می کند و از سوی دیگر آقای ترکان به ویزه خواری و سود منفعت متهم می شوند چه امیدی داریم که در حوزه اشتغال از این وزرا حرکت قابل توجهی ببینیم، آقای ربیعی بیشتر از وزیر کار در این مدت شبیه رئیس سازمان بهزیستی بوده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: کوتاهی وی در موضوع مدیریت بر شرکت دخانیات در دو سال موجب اختلاف در هیئت مدیره و شش ماه نبود مجموعه مدیرعامل باعث شد، امروز جمعی از نمایندگان از دیدگاه های مختلف سیاسی به دنبال انتقال آن از وزارت تحت مدیریت ایشان به وزارت صنعت، معدن و تجارت هستند، اگر ما را قبول ندارند حداقل مشاور اقتصادی رئیس جمهور آقای نیلی که سیاست های جدید را تسکینی و نه درمانی دانسته و امیدی به رونق اقتصادی زودتر از سال 1397 ندارد، اینکه چرا ریاست جمهور همچنان معتقد به عبور ا ز رکود اقتصادی است، نامشخص است.

طلا افزود: در حقیقت راهکار تکیه بر کارآفرینان و صنعتگران داخلی و حمایت از کار و سرمایه و در یک کلام تکیه بر اقتصاد مقاومتی است، لذا تا وقتی که سود سپرده ها با هدف بیرون کشیدن نقدینگی ها از جامعه برای شعار کنترل تورم ادامه دارد، اقتصاد در رکود است، علی رغم اینکه اعلام می کنیم تورم کاهش یافته است، قیمت نان ۳۰ درصد افزایش یافته و افزایش قیمت شیر کم‌چرب از بطری 1600 در ابتدای سال 93 به 2500 تومان رسیده است که باعث کاهش مصرف این محصول شده است.

وی ادامه داد: افزایش شاخص‌های قیمت‌ها در تبصره تیرماه 94 نسبت به  تیرماه 93 گویای افزایش 16 درصدی شاخص قیمت انواع خوراکی و آشامیدنی است، پوشاک و کفش 11.3 درصد، شاخص  گروه مسکن آب برق با سایر سوخت‌ها 16.6 درصد افزایش را نشان می‌دهد بر اساس تازه‌ترین گزارش اندیشکده برهان برای تحلیل روند تغییرات نرخ رشد اقتصادی این‌گونه است سهم بخش کشاورزی در تولید ناخالص ملی در سال 91 ، ۱۵.۹ درصد که در سال 92 و 93 به ۱۰ درصد رسیده است و سهم بخش ساختمان در رشد اقتصادی در سال ۹۳، صفر بوده است که ناشی از رکود شدید در این بخش است که حداقل 400 محصول تبعی را راهبردی می‌کند.

طلا گفت: علی رغم همه شعارها در سال ۹۳ تا پایان خرداد ۹۴، نقدینگی ۲۷ درصد رشد داشته و به رقم ۸۱۶ هزارمیلیارد تومان رسیده است؛ ورود سالانه بیش از 25 میلیارد دلار کالای قاچاق به کشور که از بین برنده شغل است ملال‌آور است، از دی سال 92 به بعد روند نزولی در بازار سرمایه ایران شکل گرفته و ارزش این بازار به اندازه 38 درصد تا ماه جاری کوچک شده و 202 هزار میلیارد تومان از سرمایه مردم در بورس از بین رفته است.

نماینده تهران با تاکید بر تصویب لایحه رفع موانع تولید افزود: مجلس شورای اسلامی آمادگی تصویب اعتبارات لازم برای طرح سلامت و لایحه رفع موانع تولید را دارد هرچند ین لایحه همچنان عملیاتی نشده است.

وی با یادآوری مشکلات حوزه انتخابیه خود،‌ گفت: استان تهران علی‌رغم پرداخت 53 درصد درآمد مالیاتی کل کشور تنها ۳.۵ درصد از بودجه عمرانی بهره می‌برد، مردم به متروی اسلامشهر امید داشتند ولی ناباورانه اعلام شد که به جای مترو خط ریلی ادامه پیدا می کند. حتماً در این مسئله تجدیدنظر کنید.

وی ادامه داد: از ۵ سد بزرگ کشور، ۱ میلیارد و ۱۷۰ میلیون متر مکعب آب به تهران داده می شود اما فقط ۲۷۰ میلیون متر مکعب آن تصفیه می شود، کشاورزان ری حق آبه خود را طلب می کنند.

طلا افزود: مدیریت بحران تهران همچنان در بحران است طوفان و سیل تهران و کشته شدن تعداد زیادی از هموطنان گویای این ادعا است همچنین تکمیل مسکن مهر پردیس همچنان نیازمند کمک است و اسلامشهر نیازمند انجام امور عمرانی است.

سخنگوی مجمع نمایندگان تهران گفت:  مسئله معتادان در شهر تهران نیازمند جمع آوری از سوی دولت است و مدیریت بحران تهران همچنان در بحران به سر می برد که عدم پیدا شدن برخی مفقودین در جریان سیل اخیر، تصدیقی بر این ادعا است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet