خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1394/08/24 12:05:07
سرویس صحن
جعفری بنه خلخال در نطق میان دستور:

بی‌توجهی به اشتغالزایی در مناطق محروم تبعات خطرناکی دارد/لزوم تخصیص اولویت‌دار منابع به مناطق سردسیر

نماینده مردم خلخال در مجلس خواهان توجه به اشتغالزایی و توسعه اقتصادی در مناطق محروم شد و نسبت به تبعات بی‌اعتنایی نسبت به این مساله هشدار داد.
بی‌توجهی به اشتغالزایی در مناطق محروم تبعات خطرناکی دارد/لزوم تخصیص اولویت‌دار منابع به مناطق سردسیر نماینده مردم خلخال در مجلس خواهان توجه به اشتغالزایی و توسعه اقتصادی در مناطق محروم شد و نسبت به تبعات بی‌اعتنایی نسبت به این مساله هشدار داد. https://cdn.icana.ir/d/019/106786.jpg بی‌توجهی,به,اشتغالزایی,در,مناطق,محروم,تبعات,خطرناکی,دارد/لزوم,تخصیص,اولویت‌دار,منابع,به,مناطق,سردسیر Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، جلیل جعفری بنه خلخال در جلسه علنی امروز (یکشنبه، 24 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن محکومیت حملات تروریستی بیروت و پاریس و اعتراض به توهین برنامه موهن فیتیله علیه آذری‌زبانان گفت: توهین رخ داده به آذری زبانان ایران اسلامی اولین باری نیست که رخ داده‌است؛ از مسئولین رسانه ملی می خواهم که آخرین توهین باشد و تکرار آن به هیچ عنوان قابل تحمل نیست. بزرگ‌مردان و بزرگ زنان  آذری سهم بزرگی در پیروزی انقلاب اسلامی و سال‌های جنگ تحمیلی داشته اند. آذری زبانان در عرصه‌های مختلف کشور نقش مهمی را تاکنون ایفا کرده‌اند،آیا شایسته است که مردمی با شاخص‌های متعالی را با برنامه‌های مضحک آزرده خاطر سازیم؟

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: تهیه کنندگان بی‌فکر برنامه موهن فیتیله بهانه به دست دشمنان معاند و ضد انقلاب دادند و این برنامه توخالی هزینه‌های سنگینی بر کشور تحمیل کرده‌است.

وی تصریح کرد: از مقام معظم رهبری ، از دولت تدبیر و امید ، مجلس شورای اسلامی به دلیل مدیریت صحیح کشور در موضوع هسته‌ای و انعقاد تفاهم برجام تشکر می‌نمایم. از مسئولین مربوطه می خواهم که در اجرای برجام دقت مورد نیاز را اعمال کنند. معتقدم دولت با سیاست‌های درستی که در پیش گرفته است با هدایت‌های مقام معظم رهبری روند توسعه اقتصادی کشور را در همه شاخص‌ها  محقق خواهد کرد.

جعفری بنه خلخال گفت: از مردم و همه اقشار شهرستان های خلخال و کوثر به دلیل حمایت از خود تشکر می‌نمایم؛ در چهارسال گذشته با پیگیری و اقدامات مدیران اجرایی منطقه پروژه‌های مهمی در شهرستان‌های خلخال و کوثر عملیاتی شده و یا در حال اجرا است. از دولت محترم و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور می خواهم پروژه‌های مهم «بیمارستان کوثر»  ، «سد گیوی» ، «جاده خلخال به فیروز» و « سد برف‌آذر» که همگی پیشرفت فیزیکی بیش از 98 درصد دارند را به بهره برداری برسانند.

وی در ادامه گفت: متاسفانه به دلیل عدم برنامه ریزی صحیح و عدم تزریق منابع مالی پرو‍ژه‌های عمرانی مناطق سردسیر با مشکل مواجه شده‌اند  و در منطقه ما نیز جاده های مورد نیاز که زیرسازی صورت گرفته به دلیل فقدان بودجه نیمه تمام رها می‌شود و در سال بعد نیز همین روال ادامه پیدا می کند. این مساله هم نارضایتی مردم را ایجا کرده‌است و هم موجب هدررفت منابع مالی کشور‌ می‌شود. تخصیص منابع به مناطق سردسیر باید در اولویت قرار گیرد.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس گفت: از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور می خواهم که تخصیص اعتبارات ماده 180 را در اسرع وقت انجام دهد.  این اقدام می‌تواند منجر به حل مشکلات روزمره متعدد مردم منطقه شود. از دولت و مجلس می خواهم که ایجاد اشتغال در مناطق محروم را به عنوان یک اصل در دستور کار قرار دهند. بی توجهی به اشتغالزایی و توسعه اقتصادی در مناطق محروم تبعات خطرناکی برای کشور دارد و در تهیه و تدوین بودجه سال 95 باید این موضوع مورد توجه قرار گیرد.

وی تاکید کرد:‌با توجه به پتانسیل بالای خلخال و کوثر در حوزه گردشگری از دولت به ویژه مسئولین سازمان میراث فرهنگی و گردشگری می خواهم این موضوع را در پروژه های خود مد نظر قرار دهند. ایجاد منطقه ویژه گردشگری به عنوان یک ضرورت باید مورد اجرا قرار گیرد.

عضو کمیسیون انرژی گفت: از وزارت نفت به دلیل اجرای خوب و مناسب پروژه گازرسانی به روستاهای خلخال و کوثر تشکر می‌نمایم. از وزیر نفت می خواهم که پروژه‌های نیمه تمام مانده را هرچه سریع‌تر تکمیل کنند. از وزیر راه و شهرسازی می خواهم که حل مشکل تاریخی خلخال و گیلان را با احداث تونل و اصلاح مسیر مبادلاتی حل نمایند.

جعفری بنه خلخال گفت: امنیت جاده‌های منطقه خلخال و کوثر باید مورد توجه قرار گیرد، انسداد جاده‌ها در فصل زمستان یک دردسر حل نشده برای مردم منطقه است. توجه وزارت نیرو به آب‌رسانی از موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد. توجه به بودجه مورد نیاز سدهای نیمه تمام موضوعی است که سازمان برنامه و بودجه به طور جدی باید در بودجه سال 95 مورد نظر قرار دهد.  پروژه‌های بزرگ در شهرهای بزرگ مورد توجه قرار می گیرد اما در مناطق محروم با بی اعتنایی مواجه می‌شویم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet