هدر اصلی
1394/08/25 11:37:12
سرویس صحن
طاهری در نطق میان دستور:

نیاز به تصویب برجام داخلی داریم/ مادام‌که معادله توحش برقرار است، غرب روی آرامش نمی‌بینند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است رکود همان بلایی است که فریاد مردم را بلند کرده است در حالی که این پدیده در تاریخ بشر سابقه داشته و دولت نباید صرفا به افکار بسته مشاوران خود تکیه کرده و باید از نخبگان اقتصادی نیز در این خصوص استفاده کند.
نیاز به تصویب برجام داخلی داریم/ مادام‌که معادله توحش برقرار است، غرب روی آرامش نمی‌بینند عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است رکود همان بلایی است که فریاد مردم را بلند کرده است در حالی که این پدیده در تاریخ بشر سابقه داشته و دولت نباید صرفا به افکار بسته مشاوران خود تکیه کرده و باید از نخبگان اقتصادی نیز در این خصوص استفاده کند. https://cdn.icana.ir/d/019/92347.jpg نیاز,به,تصویب,برجام,داخلی,داریم/,مادام‌که,معادله,توحش,برقرار,است،,غرب,روی,آرامش,نمی‌بینند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، الیاس طاهری در جلسه علنی امروز (دوشنبه، 25 آبان ماه) در نطق میان دستور خود با بیان اینکه سربازان جبهه فرهنگی لیبرال ها و مرعوبین نیستند لذا دفاع از باروهای فرهنگی باید به مجاهدان و دین باوران سپرده شود، گفت: در توافق هسته ای علیرغم دشمنی آشکار و تضاد منافع طرفین، بالاخره غربی ها در چارچوب یک فرایند تعریف شده به پای میز مذاکره با جمهوری اسلامی ایران نشستند.

نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: آنها در این فرایند مجبور به پذیرفتن حق مشروع ملت ایران در زمینه غنی سازی اورانیوم شدند، بنابراین مذاکرات هسته ای تحولی مهم درصحنه بین المللی شد و بلاغتی آشکار از مقبولیت و تأثیرگذاری نظام در معادلات بین المللی و تثبیت آن به عنوان یک نظام مردمسالار مستقل را نشان داد.

وی در ادامه با تشکر از سربازان عرصه دیپلماسی کشور و تأکید بر دفاع از عزت ملی عنوان کرد: غربی های زورگو و عاری از منطق بدانند تا زمانی که معادله توحش و حق وتو برقرار است و ضرادخانه های کشتار جمعی آنها بر سر مردم مظلوم جهان فرو ریخته و تا زمانی که به نسل کشی ادامه داده و نسبت به انهدام کلاهک های هسته ای خود اقدام نکنند، روی آرامش را نمی بینند چرا که در نقطه مقابل آنها، تمدن های ریشه داری وجود دارد که زورگویی را بر نتابیده و این رویکرد غیر دموکراتیک را به چالش می کشند.

طاهری ادامه داد: دوام توافق ما با شما نیز منوط به نشان دادن حسن نیت و رفتاری کاملا عادلانه و قانونمند در اجرای تعهدات متقابل است و ذره ای شانه خالی کردن از مسئولیت های پذیرفته شده در برجام کافی است تا ملت ایران با قدرت به مواضع قبلی خود بازگشته و با شما معامله ای شایسته انجام دهد که در این زمینه رعایت الزامات 9 گانه مندرج در فرمان مقام معظم رهبری خواست عمومی ملت بزرگ ایران است.

این عضو هیأت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس در ادامه به نطق های قبلی خود اشاره و بیان کرد: تا زمانی که دولت خود را از یوغ فروش نفت به صورت خام و شرکت های دولتی آزاد نکرده و تا وقتی بار سنگین هزینه های جاری ناشی از امپراطوری سازمان های عریض و طویل را بر زمین نگذارد اصولا صلاحیت اظهارنظر در مورد اصلاح وضع اقتصاد ملی را نخواهد داشت چه رسد به اینکه بخواهد خود را تکانی داده و کاری کند.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه سیستم اجرایی کشور به برجام داخلی احتیاج دارد، گفت: در غیر این صورت ما تجربه این سیستم را در دوره های بدون تحریم نیز داشته ایم، همچنین روزی می رسد که ما دیگر در این مناصب نیستیم و چنانچه کارنامه قبلی ها پیش روی ماست، پرونده ما را نیز بعدی ها ورق می زنند لذا آمار و ارقام عملکرد ما به ویژه در عرصه اقتصاد رقابتی در مقیاس جهانی قبل از تحریم، حین تحریم و پس از تحریم نگران کننده است و دولت نباید بیهوده به مردم آدرس غلط ندهید.

طاهری اضافه کرد: رکود همان بلایی است که فریاد مردم را بلند کرده است؛ مگر این پدیده در تاریخ بشر سابقه نداشته پس چرا فقط به افکار بسته مشاوران خود تکیه می کنید و از نخبگان اقتصادی استفاده نمی کنید.

نماینده مردم اقلید در مجلس همچنین تصریح کرد: بیکاری کمر خانواده ها را خم کرده و جوانان ما به تدریج از دست می روند و دچار افسردگی و بیماری روانی می شوند همچنین آمار بیکاری در استان بیداد می کند و این همه شرمندگی را نمی توان جبران کرد پس غیرت ملی و اهمیت دینی ما کجا رفته است.

وی در ادامه با یادآوری این مطلب که وزیر جهاد و کشاورزی صحنه حمایت از کشاورزان را خالی کرده، گفت: بیشترین آسیب از کم کاری این وزارتخانه دامن کشاورزان استان فارس به ویژه شهرستان اقلید و سرحد چهاردانگه را گرفته است و سوءمدیریت و واردات بی رویه، کشاورزی و صنعت ما را به قهقرا کشانده است.

طاهری افزود: 52 میلیارد دلار واردات، 25 میلیارد دلار کالای وارداتی قاچاق که تنها با 20 هزار دلار آن یک فرصت شغلی پایدار از کشور رخت می بندد نقشه راهی ندارد لذا باید پرسید آیا صیانت از تولید داخلی، اشتغال جوانان مظلوم کشور در این رویکرد لحاظ شده است؛ این در حالی است که دلارهای نفتی را صرف خرید پرتقال مصری و پروتئین اروپایی می کنید اما سیب درختی، حبوبات، دام و سایر محصولات داخلی روی دست مردم باقی می ماند.

این عضو هیأت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس نهم اضافه کرد: در سال همدلی و همزبانی ملت و دولت در سایه شوم تهدیدات خارجی، سیاست نظام و هشدار مقام معظم رهبری بر پایبندی و تقویت درونی نظام و تبیین سازوکارهای اقتصادی مقاومتی است که ما را در عرصه اقتصاد ملی و تولید داخلی سوق می دهد.

وی در ادامه با بیان این پرسش که چه زمانی زنجیرها از دست و پای تولید باز می شود، افزود: آیا بسته کوچک ضد رکود دولت، تمرین جدید برای سوءاستفاده از تمهیدات و نقد شرکت های بد عهد دولتی و سایر سودجویان است یا واقعا به دنبال خروج از رکود هستند این در حالی است که پیش از این کشورهای دنیا تب هلندی را در عرصه اقتصاد تجربه کرده اند اما آیا نورچشمی ها به مردم و تولیدکنندگان فرصت نفس کشیدن خواهند داد.

طاهری ادامه داد: در نطق های قبلی از قصور وزارت نفت در بی توجهی به منطقه سردسیر حوزه انتخابیه گله کردم اما اینک جا دارد از اهتمام ویژه آن وزارتخانه و شرکت گاز ملی کشور و استان به بسیج امکانات برای جبران این تبعیض ناروا قدردانی کنم.

نماینده مردم اقلید همچنین گفت: از وزیر بهداشت به پاس خدمات صادقانه در اجرای طرح ارتقای سلامت قدردانی می کنم و از ایشان تقاضا دارم نسبت به رفع مشکلات و درمان شهرستان اقلید به ویژه تأمین پزشک متخصص و چارت سازمانی بیمارستان ولیعصر(عج) و توسعه مراکز درمانی حسن آباد و همچنین شبانه روزی کردن مراکز درمانی برخی بخش های دیگر منطقه اقدام کنند ضمن اینکه مردم استان فارس از اجرای آزمایشی طرح پزشک خانواده در استان خود به شدت گلایه مندند چرا که مشکلات زیادی برای آنها ایجاد کرده لذا این طرح باید کاملا برچیده شود و مردم فارس نیز مثل بقیه مناطق خدمات داشته باشند.

وی افزود: بازنشستگان، این سرمایه های کشور باید تکریم شوند و منتظر بازیافتن جایگاه خود در نظام حقوق دستمزد هستند که امیدوارم دولت بیش از این در حل این نقیصه دریغ روا ندارد و پرداخت پایان خدمت عزیزان که به افتخار بازنشستگی نایل آمدند اقدام کند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: از وزارت راه و شهرسازی درخواست دارم نسبت به اتمام جاده های روستایی رزن و سایر بخش های حوزه انتخابیه اقدام عاجل به عمل آورد همچنین در خصوص ساخت جاده تاریخی طریق الرضا(ع) و آزادراه اصفهان-شیراز و راه آهن اقلید-یاسوج باید اقدام عاجل شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet