هدر اصلی
1394/08/25 12:01:37
سرویس صحن
آقاجری در نطق میان دستور:

هر خانواده، یک جوان بیکار دارد/ خوزستان؛ تابستان با ریزگرد دست‌وپنجه نرم می‌کند، زمستان با باران‌ اسیدی

عضو کمیسیون انرژی مجلس، با بیان اینکه مردم خوزستان در سال‌های اخیر با دو پدیده ریزگردها و گرد و غبار در تابستان و باران‌های اسیدی در زمستان روبه‌رو هستند، خواستار تدوین برنامه موثر و تخصیص بودجه لازم جهت رفع مشکلات زیست محیطی شد.
هر خانواده، یک جوان بیکار دارد/ خوزستان؛ تابستان با ریزگرد دست‌وپنجه نرم می‌کند، زمستان با باران‌ اسیدی عضو کمیسیون انرژی مجلس، با بیان اینکه مردم خوزستان در سال‌های اخیر با دو پدیده ریزگردها و گرد و غبار در تابستان و باران‌های اسیدی در زمستان روبه‌رو هستند، خواستار تدوین برنامه موثر و تخصیص بودجه لازم جهت رفع مشکلات زیست محیطی شد. https://cdn.icana.ir/d/019/85125.jpg هر,خانواده،,یک,جوان,بیکار,دارد/,خوزستان؛,تابستان,با,ریزگرد,دست‌وپنجه,نرم,می‌کند،,زمستان,با,باران‌,اسیدی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حبیب آقاجری در نشست علنی امروز (25 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور ضمن تسلیت به مناسبت ایام اربعین به ملت ایران و مسلمانان جهان اسلام و قدردانی از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای مقابله با نفوذ دشمن در کشور، گفت: جنایت ضد بشری گروه‌های آدم کش داعشی که دست پروده غرب، امریکا، رژیم صهیونیستی و رژیم خبیث آل سعود در کشورهای عراق، سوریه، لبنان، فرانسه، یمن و فلسطین را محکوم می‌نمایم.

نماینده مردم بندرماهشهر، امیدیه و هندیجان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: این جنایات حاصل سیاست‌های شیطانی دولت‌های آنهاست لذا باید گریبان مسئولان دروغ و منافق خود را جهت پاسخگویی محکم بچسبند تا دنیا از شر شوم این سیاستمداران ضد بشری رها شود.

وی افزود: در سال همدلی و همزبانی دولت و ملت از ریاست جمهوری تقاضا دارم تا ادبیات خود را نسبت به نیروهای ارزشی، نهادهای انقلابی و منتقدین دلسوز اصلاح نموده و از سوءاستفاده دشمنان جلوگیری کند لذا انتظار می‌رود مواضع قاطعانه‌ای مقابل یاوه‌گویی های دشمنان ملت به ویژه امریکای جنایتکار ابراز نمایند.

آقاجری یادآور شد: امروزه در هر خانواده ای حداقل یک جوان بیکار است که در این شرایط نامناسب اقتصادی به علت عدم توجه به تولید اشتغالزایی و رفع رکود، چشم امیدی نسبت به آینده خود ندارند لذا با توجهات بیشتر دولت به اقتصاد مقاومتی، باید نسبت به حل مشکلات اقتصادی خانوارها اقدامات عاجلی صورت بگیرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم مشکلات حوزه انتخابیه خود را یادآور شد و گفت: مردم خوزستان در سال‌های اخیر با دو پدیده ریزگردها و گرد و غبار در تابستان و باران‌های اسیدی در زمستان روبه‌رو هستند که زندگی را برایشان مشکل نموده، متاسفانه علی‌رغم پیگیری‌ها اقدام موثری توسط سازمان حفاظت محیط زیست جهت رفع و یا مقابله با این پدیده‌های نامبارک انجام نشده است اما تدوین برنامه موثر و تخصیص بودجه لازم جهت رفع مشکلات زیست محیطی از خواسته های مردم استان است.

وی افزود: مسیرهای رفت و آمد جاده‌ای نامناسب تصادفات مرگبار را به بار آورده لذا وزیر راه و شهرسازی باید نسبت به اتمام جاده های بندرماهشهر –هندیجان و آزادراه راههای مورد نظر اقدامات لازم را انجام دهند، وزیر نفت نیز تنها جاده اختصاصی امیدیه- جایزان با تخصیص بودجه بیشتر به پایان رسانند.

نماینده مردم بندرماهشهر، امیدیه و هندیجان در مجلس نهم مشکلات فاضلاب‌های حوزه انتخابیه خود را یادآور شد و گفت: با جاری شدن فاضلاب‌ها در خیابان‌ها بهداشت عمومی را پر مخاطره کرده است لذا وزارت نیرو اقدامات لازم را فراهم آورد.

آقاجری به مشکلات سخت کشاورزان اشاره کرد و گفت: شرایط جوی نامناسب و گردو غبار سبب نابودی عمده محصولات کشاورزی شد لذا وزارت جهاد کشاورزی و نیرو سهمیه آب کشاورزان از رودخانه‌های مورد نظر تامین و خسارت‌های آنها جبران گردد.

وی با بیان اینکه رودخانه زهره به علت خشکسالی در چند سال اخیر آورده بسیار کمی داشته، گفت: روزهای بسیاری از ایام تابستان آب در رودخانه زهره جاری نبوده و این امر سبب خسارت به کشاورزان شده این در حالی است که با این شرایط به جای تخصیص اعتبار از رود کوثر شاهد اقدام ناباورانه وزارت نیرو برای احداث تونل جهت انتقال آب از رود زهره به استان مجاور بودیم.

عضو کمیسیون انرژی در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بیمارستان نفت بندر ماهشهر که وظیفه درمان کارکنان نفتی و پتروشیمی را دارد اخیرا با تصمیم غیر مسئولانه به بهانه خصوصی سازی آماده واگذاری به افرادی خاص و ذی نفوذ شده است لذا از وزیر نفت درخواست داریم تا موضوع را رسیدگی کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet