خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1394/08/27 12:20:17
سرویس اجتماعی
زدا در گفت‌و‌گوی اختصاصی با خانه ملت مطرح کرد:

حذف بیمه تاکسیرانان بر اساس قانون بودجه 94/ تاکسیرانان خود سهم بیمه‌شان را بپردازند

معاون فنی و درآمد سازمان تامین‌اجتماعی با تاکید بر اینکه حذف سهم دولت از بیمه تاکسیرانان با توجه به قانون بودجه سال ۹۴ صورت گرفت، گفت: چنانچه تاکسیرانان حق بیمه خود را به صورت صددرصد پرداخت کند امکان استفاده آنها از بیمه تاکسیرانان وجود دارد.
حذف بیمه تاکسیرانان بر اساس قانون بودجه 94/ تاکسیرانان خود سهم بیمه‌شان را بپردازند معاون فنی و درآمد سازمان تامین‌اجتماعی با تاکید بر اینکه حذف سهم دولت از بیمه تاکسیرانان با توجه به قانون بودجه سال 94 صورت گرفت، گفت: چنانچه تاکسیرانان حق بیمه خود را به صورت صددرصد پرداخت کند امکان استفاده آنها از بیمه تاکسیرانان وجود دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/124421.jpg حذف,بیمه,تاکسیرانان,بر,اساس,قانون,بودجه,94/,تاکسیرانان,خود,سهم,بیمه‌شان,را,بپردازند Icana

محمدحسن زدا در گفت‌ و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ ملت، در توضیح علت حذف سهم دولت از بیمه رانندگان تاکسی، گفت: هرساله در تبصره 20 قانون بودجه سهم بیمه از منابع دولت پیش‌بینی می‌شد و سازمان هدفمندی به عنوان کارفرمای تاکسیرانی در بیمه 13 و نیم درصد سهم بیمه را به عهده می‌گرفت اما درتبصره 20 قانون بودجه سال 94 سهم بیمه آنها پیش‌بینی نشد لذا امکان پرداخت وجود نداشت.

معاون فنی ودرآمد سازمان تامین‌اجتماعی، تصریح کرد: سازمان تامین‌اجتماعی می‌توانست سهم بیمه تمامی تاکسیرانان را حذف کند اما با توجه به تبصره بودجه سال 94، در حال حاضر از پذیرش افراد جدید در سال 94 با این روش جلوگیری کردیم در صورتی که مانع بیمه شدن‌شان هم نیستیم.

وی افزود: تاکسیرانان می‌توانند بیمه شوند منتهی با این شرط که تمامی حق بیمه را خودشان پرداخت کنند، هرچند در مکانیزم قبلی 13 و نیم درصد حق بیمه را بیمه‌شدگان و 13 و نیم درصد را سازمان هدفمندی از حق بیمه را پرداخت می‌کرد.

زدا یادآور شد: تاکسیرانان به شیوه فعلی اعتراض داشتند و معتقدند که نظام قدیم باید دنبال شود، البته بر اساس بند ج تبصره 20 بودجه، 10 درصد امکان جابه‌جایی اعتبارات وجود دارد لذا در صورت مصلحت و با تایید مسئولان امر در این بخش می‌توان جابه جایی اعتبارات صورت بگیرد تا مشکل تاکسیرانان حل شود.

معاون فنی و درآمد سازمان تامین‌اجتماعی، یادآور شد: در تصمیم گیری جدید تنها سهم بیمه تاکسیرانان حذف نشده بلکه سهم بیمه یک میلیون نفر که شامل زنبورداران، قالیبافان، خبرنگاران و تاکسیرانان بود، حذف شده است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، بند 4 تبصره 21 قانون بودجه سال 93، بیست هزارمیلیارد ریال برای هدفمندکردن یارانه در مورد پوشش‌های بیمه‌ای و حمایت‌های اجتماعی اختصاص داده بود که این بند از تبصره 20 قانون بودجه سال 94 حذف شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet