هدر موبایل
1388/01/31 20:27:00
سرویس سیاسی

باهنر: اعلام حمایت مجلس از یک کاندیدای خاص به مصلحت نیست

**"محمدرضا باهنر" تصریح کرد: اعلام حمایت مجلس از یک کاندیدای خاص به مصلحت نیست اما طبیعی است که نمایندگان به عنوان اشخاص سیاسی و حقیقی مواضع خود را در این زمینه مطرح کنند.

به گزارش خبرنگار ملت، نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی که به منظور استقبال از رئیس مجلس ملی افغانستان در فرودگاه مهرآباد حضور یافته بود، در جمع خبرنگاران فارس، ایرنا و خانه ملت در خصوص مواضع ضد صهیونیستی رئیس جمهور کشورمان در اجلاس دوربان ژنو، گفت: با تلاش دولت و سایر مسئولان کشور طی چند سال اخیر مواضع جمهوری  اسلامی ایران در سطح جهان بسیار خوب، انقلابی و روشنفکرانه بوده است.

وی ‌با بیان اینکه مواضع ضد صهیونیستی کشورمان با استقبال عموم ملت‌ها و بتدریج با استقبال دولت‌ها همراه بوده است، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران با اعلام صریح و روشن مواضع خود موفقیت‌های خوبی را در دنیا به دست آورده است.

باهنر با یادآور شدن اینکه مواضع ضد صهیونیستی و نژادپرستانه کشورمان از ابتدای انقلاب مورد توجه بوده است، تاکید کرد: تولد انقلاب اسلامی ایران با اعلام موضع علیه نژادپرستی و صهیونیست ها همراه بوده است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: ما آمادگی مقابله با مانع‌تراشی‌های قدرت‌های زورگو در این میدان را داریم.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس در پاسخ به سؤالی مبنی براینکه چرا فراکسیون اصولگرایان به صورت رسمی از کاندیدای خاصی حمایت نمی‌کند، تصریح کرد: در جبهه اصولگرایان، تلا‌ش‌ همگی در راستای رسیدن به وحدت و در نهایت رسیدن به اجماع است.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص اعلام موضع مجلس درخصوص کاندیداهای ریاست جمهوری دهم گفت: بحث اعلام نظر مجلس در این زمینه از مقوله دیگری است؛ چرا که مجلس یک نهاد رسمی و قانونی در کشور است و توقعی نیست با نام مجلس درباره انتخابات موضع گیری شود.

وی افزود: کما اینکه در انتخابات مجلس نیز توقع افکار عمومی این است که دولت موضع گیری نکند چرا که دولت مجری انتخابات است و تاکنون همین‌گونه هم بوده است.

باهنر در پایان تصریح کرد: ‌اعلام حمایت مجلس از یک کاندیدای خاص به مصلحت نیست و تاکنون روال هم نبوده است اما طبیعی است که نمایندگان به عنوان اشخاص سیاسی و حقیقی مواضع خود را در این زمینه مطرح کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet