خبرگزاری خانه ملت

ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1394/09/03 08:12:00
سرویس اقتصادی
برومندی مطرح کرد:

سیب زمینی سالم امحاء نشده است/توزیع‌رایگان به خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد+ اسناد

سخنگوی کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس، با اشاره به امحاء سیب زمینی‌در استان فارس که منجر به تقاضای استعفای یکی از نمایندگان شده است، گفت: ادعای امحاء سیب زمینی سالم کذب محض است.
سیب زمینی سالم امحاء نشده است/توزیع‌رایگان به خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد+ اسناد سخنگوی کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس، با اشاره به امحاء سیب زمینی‌در استان فارس که منجر به تقاضای استعفای یکی از نمایندگان شده است، گفت: ادعای امحاء سیب زمینی سالم کذب محض است. https://cdn.icana.ir/d/019/44643.jpg سیب,زمینی,سالم,امحاء,نشده,است/توزیع‌رایگان,به,خانوارهای,تحت,پوشش,کمیته,امداد+,اسناد Icana

محمدمهدی برومندی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با اشاره به امحاء مقداری سیب زمینی‌در استان فارس که منجر به تقاضای استعفای یکی از نمایندگان شده است،گفت: با توجه به مستندات موجود امحاء سیب زمینی های یاد شده در تیرماه به علت کیفیت پایین این محصول و فاسد شدن آن رخ داده است.

نماینده مردم مرودشت،ارسنجان و پاسارگاد درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دولت برای تنظیم بازار اقدام به خرید سیب زمینی کرده بود، افزود: با توجه به نامناسب بودن انبار نگهداری از سیب زمینی و تکنولوژی پایین مقداری از این محصول فاسد شده است.

وی ادامه داد: متاسفانه همسو نبودن تولید با نیازکشور تاکنون خسارت های بیشماری را به اقتصاد ما وارد کرده است.

 

ضرورت فراهم آوری زمینه های صادرات محصولات کشاورزی

برومندی با بیان اینکه درصورت فراهم بودن زمینه صادرات محصولات کشاورزی امحاء محصولات برای تنظیم بازار رخ نخواهد داد،تاکید کرد: متاسفانه با فراهم نبودن زمینه صادرات سرنوشت سیب‌زمینی برای گوجه فرنگی و سایر محصولات نیز تکرار شده است.

این نماینده مردم درمجلس نهم، با تاکید براینکه استعفا و تهدید به این نوع اقدامات کلید حل مشکلات کشاورزان نیست،افزود: مسئولان باید به دنبال راهکاری برای رفع ریشه ای مشکلات کشاورزان باشند.

وی با بیان اینکه با توجه به صلاح دید مسئولان استان فارس توزیع رایگان سیب زمینی به خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی صورت گرفته است،تصریح کرد: ادعای امحاء سیب زمینی سالم کذب محض است.

این نماینده مردم درمجلس نهم، با تاکید براینکه علت عرضه سیب زمینی های مازاد به بازار برهم نزدن تنظیم بازار بوده است،تصریح کرد: درصورتی که سیب‌زمینی های مازاد به بازار حتی با قیمت ارزان عرضه می شد بازهم کشاورز متضرر این موضوع بود.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: حمایت از کشاورز داخلی برای تولید محصول باکیفیت باید با برنامه ریزی منسجم همراه باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ محمدمهدی برومندی با ارایه مدارک و مستنداتی که در ذیل خواهید دید از منتفی بودن امحاء سیب زمینی های سالم گفت.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet