آغاز هفته وحدت
1394/09/04 15:52:36
سرویس سیاسی
نمایندگان مجلس با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در جمع بسیجیان تاکید کردند:

عزم مجلس برای سیاستگذاری در برابر بحث نفوذ/تهمت تندروی به بسیج بی‌انصافی است

نمایندگان مجلس با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در جمع بسیجیان درباره نفوذ جریانی و خطرات آن تاکید کردند که مسئولان همه باید خطرات مربوط به نفوذ جریانی را جدی گرفته و در راستای مبارزه و برخورد با آن گام بردارند.
عزم مجلس برای سیاستگذاری در برابر بحث نفوذ/تهمت تندروی به بسیج بی‌انصافی است نمایندگان مجلس با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در جمع بسیجیان درباره نفوذ جریانی و خطرات آن تاکید کردند که مسئولان همه باید خطرات مربوط به نفوذ جریانی را جدی گرفته و در راستای مبارزه و برخورد با آن گام بردارند. https://cdn.icana.ir/d/019/125088.jpg عزم,مجلس,برای,سیاستگذاری,در,برابر,بحث,نفوذ/تهمت,تندروی,به,بسیج,بی‌انصافی,است Icana

خبرگزاری خانه ملت; گروه سیاسی;حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز- چهارشنبه4آذر-در دیدار دو هزار و پانصد نفر از فرماندهان بسیج، این نهاد را "نماینده‌ی پُربرکت و بالنده‌ی مجموعه‌ی ملّت" خواندند و ضمن تبیین روش‌های دشمنی استکبار با ملّت ایران تأکید کردند: ملّت ایران در نزاع و جنگ واقعی "جبهه‌ی استکبار" با "جبهه‌ی هویت‌خواه و استقلال‌طلب"، به وظایفش در دفاع از مظلومان به‌ویژه ملّت شجاع فلسطین و انتفاضه‌ی کرانه‌ی باختری عمل خواهد کرد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تبریک ۵آذر سالروز فرمان تشکیل بسیج، آن را هنر امام رحمةالله‌علیه و پدیده‌ای ابتکاری و مبارک خواندند و گفتند: تشکیل گروه‌های مقاومت در برخی کشورها و در دوران مبارزه با اختناق، سابقه داشته است اما اینکه گروه‌های مقاومت بعد از مرحله‌ی پیروزی باقی بمانند، بالنده‌تر شوند و از لحاظ کمیّت و کیفیّت توسعه یابند فقط مخصوص بسیج است.

ایشان از جمله ویژگی‌های مهم بسیج را حضور در عرصه‌های مختلف نظامی، علمی، فناوری، هنری، فرهنگی و اقتصاد مقاومتی برشمردند و افزودند: به مسئولان دولت سفارش کرده‌ام که در اقتصاد مقاومتی از ظرفیت بسیج استفاده شود اما فرماندهان بسیج باید بسیار مراقب باشند زیرا مسائل مالی و اقتصادی از مواردِ بسیار لغزنده و از دام‌های دشمن است.

رهبر انقلاب اسلامی هدف بسیج از حضور در عرصه‌های مختلف را دفاع از آرمان‌ها، ارزش‌ها و هویت انقلابی و ملّی در مقابل دشمن "غدار، زرنگ، متقلّب و شیطان‌صفت" خواندند و گفتند: دولت آمریکا امروز مظهر دشمنی استکبار با ملت ایران است.

حیدرپور:بسیج جاده اعتلا و سربلندی کشور است/تهمت تندروی به بسیج قابل قبول نیست

عوض حیدرپور شهرضائی در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص نگرانی مقام معظم رهبری از موضوع نفوذ که بار دیگر ایشان در جمع فرماندهان بسیج سراسر کشور بر روی آن تاکید کرده‌اند، اظهار داشت: مفهوم بسیج به معنای پای کار آوردن همه امکانات برای اعتلا و سر بلندی هر چه بیشتر کشور است.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی در خصوص اینکه نباید بسیج را به تندروی محکوم کرد، متذکر شد: اگر ورود بسیج به صحنه‌های مختلف کشور به گونه‌ای باشد که سبب اعتلای نظام باشد، این اقدام در راستای وظیفه بسیج است و به هیچ عنوان تندروی نیست.

بسیج بر اساس قانون و فرامین حضرت امام (ره) فعالیت می کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: آن چیزی را که ما از ابتدا تا کنون از اقدامات بسیج مشاهده کرده‌ایم، انجام وظیفه بر اساس ماموریت‌هایی است که حضرت امام برای بسیج تعیین کرده‌اندو در ادامه مقام معظم رهبری به آن تداوم بخشیدند که بر اساس قانون بر عهده بسیج گذاردند.

حیدرپور شهرضائی با بیان اینکه امیدواریم که بسیج بیش از پپش در این راه همت بگمارد، گفت: بسیج اگر اقدامات هرچند بلند پروازانه‌ای را انجام بدهد در راستای وظایف بسیج باشد.

هشدار به موقع رهبری درباره نفوذ جریانی و خطرات آن

وی با اشاره به فرمایشات رهبری مبنی بر خطرناک تر بودن نفوذ جریانی که بر روی افراد موثر انجام می‌شود نسبت به نفوذ فردی، افزود: نفوذ فردی آثارش بر روی یک فرد تاثیر می‌گذارد ولی نفوذ جریانی خطرات به مراتب بالاتری را به دنبال خواهد داشت.

 جعفرزاده ایمن آبادی:گستره وسیع دایره نفوذ نباید از نظر مسئولان دور بماند/حربه نفوذ هم مثل تحریم بی اثر می ماند

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص نگرانی مقام معظم رهبری از موضوع نفوذ که بار دیگر ایشان در جمع فرماندهان بسیج سراسر کشور بر روی آن تاکید کرده‌اند، اظهار داشت: دایره نفوذ گستره وسیعی دارد که می‌تواند در اشکال مختلف ظهور و بروز پیدا کند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: آخرین حربه دشمن نفوذ است به این دلیل که تمام حربه‌های آن‌ها مانند جنگ، تحریم و فشارهای مختلف به نتیجه نرسیده‌ است.

نفوذ راهکار جدید دشمن برای فشار به ایران است

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با اشاره به اینکه نفوذ به عنوان راهکار جدید دشمن برای فشار به ایران است، گفت: خیال خام دشمن این است که انقلاب اسلامی را احاله کند.

سپاه متولی حفاظت از کیان انقلاب اسلامی است

جعفرزاده ایمن‌آبادی با بیان اینکه در داخل کشور نیز باید حواسمان باشد که با متهم کردن هم دیگر بستر تضعیف نهادهایی که متولی این کار هستند در نقشه دشمن حرکت نکنیم، متذکر شد: سپاه متولی حفاظت از کیان انقلاب اسلامی است و نباید به گونه‌ای عمل شود که نهادهای این چنینی محکوم نشوندبلکه باید در جهت تقویت این نهادها حرکت کنیم.

وی با اشاره به فرمایشات رهبری مبنی بر خطرناک تر بودن نفوذ جریانی‌ که بر روی افراد موثر انجام می‌شود نسبت به نفوذ فردی، خاطرنشان کرد‌: دشمنان باید بدانند اثر گذار ترین نقاط کجاست تا دقیقا به همان نقطه صدمه وارد کنند.

افراد موثر که می‌توانند در بدنه مردم ورود کنند بیشتر تحت خطر نفوذ دشمنان هستند

نماینده مردم رشت ادامه داد: افراد موثر که می‌توانند در بدنه مردم ورود کنند بیشتر تحت خطر نفوذ دشمنان هستند که طبیعی است نخبگان و فرهیختگان که در نظر مردم تایید شده‌اند در تیر رس هجمه و نفوذ قرار می‌گیرند. امیدواریم که آخرین حربه دشمن نیز تبدیل به یاس شود.

حقیقت پور:نفوذ جریانی موجب تغییر نگاهها و اهداف می شود/تبعات نفوذ جریانی بیشتر از نفوذ فردی است 

منصور حقیقت پور در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه بسیج سرمایه اجتماعی برای نظام و انقلاب است و باید در جهت تقویت آن حرکت کرد گفت: متاسفانه برخی در جهت تخریب بسیج حرکت کرده و آن را متهم به افراط می کنند و در واقع این عده در جهت تکمیل پروژه دشمن در جهت نفوذ کار می کنند.

بسیج سرمایه اجتماعی برای نظام است

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بسیج سرمایه اجتماعی برای نظام است که نظام جمهوری اسلامی تاکنون با تکیه بر این سرمایه عظیم  موفق به حل بسیاری از تهدیدات دشمنان و مشکلات داخلی شده است.

حقیقت پور گفت: بسیج در طول دوران انقلاب همواره در تمام صحنه ها حضور داشته است و نقش بسیارارزنده ای درطول دوران دفاع مقدس و در جبهه ها داشته است بنابراین متهم کردن این نهاد به افراط و تندروی غیرعادلانه است. 

مقابله با نفوذ جریانی بسیج دولتی و مردمی را می طلبد

وی درعین حال با تاکید بر اینکه نفوذ خطر بزرگی است تصریح کرد: دشمن تلاش بسیاری برای نفوذ در ابعاد مختلف اقتصادی،سیاسی،فرهنگی و...دارد بنابراین باید همگان برای مقابله با نفوذ دشمن برنامه ریزی داشته و به صورت جدی خود را برای مقابله آماده کنند.  

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در عین حال نفوذ جریانی را خطرناک تر از نفوذ فردی دانست و افزود: نفوذ بر افراد موثر و تاثیر گذار موجب تغییر نگاهها و اهداف می شود به همین دلیل این نوع نفوذ تبعات منفی بیشتری نسبت به نفوذ فردی دارد.

فرهنگی:نقش فعال بسیج در مقابله با رخنه و نفوذهای دشمن/ آسیب مسئله نفوذ برای کشور بسیار شایع و جدی است

محمدحسین فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در این رابطه، گفت: مسئله نفوذ یک موضوع واقعی بوده و به هیچ وجه ذهنی نیست، بلکه نفوذ به معنای اقدام سؤء نیت دشمنان ایران برای لطمه زدن به کشور از طریق نیروهای داخلی است، از این رو مسئولان باید با تمام وجود نسبت به این مسئله هوشیار باشند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نفوذ در کل به دو صورت نفوذ فردی یا تشکیلاتی و جریانی است، افزود: نفوذ فردی همچون جاسوسی از دستگاه‌ها و تشکیلات و نفوذ جریانی به معنای اقداماتی سازمان یافته برای تأثیرگذار و تغییر رویه امور در یک کشور است، از این رو در نفوذ جریانی، دشمنان با استفاده از بخشی از نیروهای داخلی، ایده‌های خودشان را به کشور منتقل می‌کنند.

بحث نفوذ نباید مورد سوءاستفاده سیاسی قرار گیرد

وی ادامه داد: رهبرمعظم انقلاب در چند ماه اخیر بارها نسبت به مسئله نفوذ هشدارهایی را مطرح کردند، اما در اخیرا برخی از مسئولان این مسئله را به موضوعی برای سؤء استفاده یک جریان سیاسی علیه جریان‌های دیگر تبدیل کرده‌اند، که معظم له این اقدامات را نیز نفی کرده‌اند.

آسیب مسئله نفوذ برای کشور بسیار شایع و جدی است

فرهنگی با بیان اینکه آسیب مسئله نفوذ برای کشور بسیار شایع و جدی است، افزود:‌ این مسئله منافع ملی کشور را هدف گرفته است.

عضو هیأت رئیسه مجلس، گفت:‌در دیدار امروز رهبر معظم انقلاب همچنین بر نقش بسیج تأکید داشتند، زیرا بسیج می‌تواند در صحنه‌های مختلف از جمله مقابله با نفوذ بسیار فعال و تأثیرگذار عمل کند.

سبحانی نیا:متهم کردن بسیج به تندروی در راستای تکمیل پروژه نفوذ دشمن است/خطر نفوذ جریانی به دلیل تغییر نگاه‌ها خطرناکتر است

حسین سبحانی نیا در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، گفت:  تاکید  چند باره رهبر انقلاب بر موضوع نفوذ دشمن نشان از اهمیت بسیار این موضوع دارد و پدیده نفوذ در ابعاد مختلف سیاسی،اقتصادی،فرهنگی و نظامی وجود دارد.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:  برخی توطئه ها علیه نهادهای ارزشی و حافظ انقلاب از جمله بسیج وجود دارد و دراین راستا بسیج را به تندروی و افراط متهم می کنند.

افرادی که درصدد تخریب بسیج هستند در واقع در جهت تکمیل پروژه نفوذ دشمن حرکت می کنند 

وی افزود: افرادی که درصدد تخریب بسیج هستند در واقع در جهت تکمیل پروژه نفوذ دشمن حرکت می کنند  و در شکل های مختلف درصدد نفوذ به بدنه انقلاب هستند بنابراین باید با این توطئه آگاهانه مقابله کرده و زمینه نفوذ دشمن را ببندیم.

سبحانی نیا با اشاره به اینکه بسیج یکی از بخش های نظام بوده و می تواند جلوی نفوذ دشمن را بگیرد تصریح کرد: متهم کردن بسیج به تندروی یکی ازتوطئه های دشمنان است و به همین دلیل می توان آن را در جهت تکمیل پروژه نفوذ دشمن دانست.

نفوذ بر نخبگان و تصمیم گیران تبعات منفی  بیشتری نسبت به نفوذ فردی دارد

این عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس  با اشاره به اینکه نفوذ جریانی از نفوذ فردی خطرناک تر است گفت: نفوذ بر نخبگان و تصمیم گیران تبعات منفی  بیشتری نسبت به نفوذ فردی دارد به دلیل اینکه این نفوذ با هدف تغییر نگاهها و آرمان ها صورت می گیرد.

خجسته: خطر نفوذ جریانی بسیار بیشتر از نفوذ فردی است

امیر خجسته در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به هشدارهای رهبر معظم انقلاب درباره خطر نفوذ در کشور، گفت: قطعا جایگاه بسیج در نظام جمهوری اسلامی بسیار با اهمیت و تأثیرگذار است و بسیج امروز به افتخاری برای ایران و جهان اسلام تبدیل شده است.

تفکر بسیجی باید با تمام توان و قدرت در کشور ترویج پیدا کند

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، نقش بسیج را در مقابله با نفوذ دشمنان بسیار مؤثر دانست و افزود:‌ به طور حتم تفکر بسیجی باید با تمام توان و قدرت در کشور ترویج پیدا کند و قطعا بر اساس فرمایش رهبری، بسیج یک گنج بی انتها است.

وی بر لزوم توجه مسئولان، مقامات و مردم به بحث نفود فردی و جریانی تأکید کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب در دیدار امروز بار دیگر بر این مسائل از جمله اقدامات جاسوسی در قالب نفوذ فردی و برنامه‌ریزی تشکیلاتی دشمنان برای تغییر اهداف و برنامه‌های نظام در قالب نفوذ جریانی تأکید کردند.

مقابله با نفوذ هوشیاری مسئولان را می طلبد/تغییر سبک زندگی ، محور اصلی نفوذ دشمنان

خجسته افزود: البته درصد تأثیرگذاری و خطر نفوذ جریانی بسیار بیشتر از نفوذ فردی است، که امیدوارم با هوشیاری تمام مسئولان از این مسائل جلوگیری شود، رهبر معظم انقلاب در دیدار امروز مسائل مالی و جنسی را دو راه دشمنان برای نفوذ در کشور اعلام کردند، از این‌رو متولیان مربوطه برای مسدود کردن این راه‌ها باید برنامه ریزی کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد:‌ به طور حتم تغییر سبک زندگی در کشور یکی از اقدامات دشمنان برای نفوذ در کشور است، که باید با هوشیاری از تحقق آن جلوگیری کرد./

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet