خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1394/09/09 16:28:24
سرویس سیاسی
منصوری آرانی:

در راستای نظارت بر اجرای برجام بازدید از مراکز هسته ای ضرورت جدی است/فردو و نطنز برنامه بعدی بازدید نظارتی کمیسیون امنیت ملی مجلس

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: به طورمداوم بازدید از مراکز هسته ای از سوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس انجام خواهد شد و در این راستا هفته آینده از فردو و پس از آن از تاسیسات هسته ای اراک بازدید خواهیم داشت.
در راستای نظارت بر اجرای برجام بازدید از مراکز هسته ای ضرورت جدی است/فردو و نطنز برنامه بعدی بازدید نظارتی کمیسیون امنیت ملی مجلس عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: به طورمداوم بازدید از مراکز هسته ای از سوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس انجام خواهد شد و در این راستا هفته آینده از فردو و پس از آن از تاسیسات هسته ای اراک بازدید خواهیم داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/88161.jpg در,راستای,نظارت,بر,اجرای,برجام,بازدید,از,مراکز,هسته,ای,ضرورت,جدی,است/فردو,و,نطنز,برنامه,بعدی,بازدید,نظارتی,کمیسیون,امنیت,ملی,مجلس Icana

عباسعلی منصوری آرانی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، گفت: رصد برجام از قبل هم جزو وظیفه ذاتی کمیسیون امنیت ملی بود و بعد از مصوبه مجلس مجددا به عهده کمیسیون گذاشته شد.

نماینده مردم کاشان،آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در راستای رصد کردن عملیاتی شدن برجام برخی از اعضای کمیسیون امنیت ملی روز شنبه سفری به نطنز داشتیم؛ با توجه به تدابیررهبری در زمینه اجرای برجام و ضرورت توجه دقیق به این تدابیر، بازدید‌ها از مراکز هسته‌ای ضرورت جدی است تا مطمئن شویم این نظر‌ها در عمل هم دقیقاً مورد توجه قرار گرفته است که خوشبختانه در نطنزشاهد بودیم سازمان انرژی اتمی در راستای اصول 9 گانه رهبری و مصوبات مجلس اقدام می کند.

منصوری آرانی با اشاره به اینکه حدود 6 هزارسانتریفیوژ درنطنز باز شده بود وحدود 9 هزار تا نیز فعال است افزود: منتظربسته شدن  پرونده پی ام دی هستیم تا براساس برجام به تعهداتمان عمل کنیم؛ شرایطی را فراهم کرده ایم که چنانچه طرف مقابل درچارچوب توافق عمل کند تعداد سانتریفیوژها در نطنز را به مرز 5060 برسانیم.

این نماینده مجلس نهم اظهار داشت: به طورمداوم بازدید از مراکز هسته ای از سوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس انجام خواهد شد.هفته آینده از فردو و پس از آن از تاسیسات هسته ای اراک بازدید خواهیم داشت.

وی گفت: در کمیسیون امنیت ملی در راستای عمل به وظایف خودمان در نظارت بر اجرای برجام مسئولان زیربط را به کمیسیون نیز دعوت می کنیم و گفتگوهای خود را با مسئولان زیربط  تا روز اجرای برجام ادامه خواهیم داد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:  اصول 9 گانه رهبری همواره باید به عنوان خط قرمزها مد نظر همه مسئولان باشد.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet