هدر اصلی
1394/09/13 12:01:00
سرویس سیاسی
حقیقت پورعنوان کرد:

جنبه های مثبت گزارش آژانس برای پایان پرونده PMD کفایت می کند/شورای حکام رای به بسته شدن PMD می دهد

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصمیم شورای حکام را در مورد موضوع PMDبرای ایران دارای اولویت دانست و تصریح کرد: به نظر می رسد مسایلی که در گزارش آژانس عنوان شده است در جهت بسته شدن پرونده PMDکفایت کند.
جنبه های مثبت گزارش آژانس برای پایان پرونده PMD کفایت می کند/شورای حکام رای به بسته شدن PMD می دهد نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصمیم شورای حکام را در مورد موضوع PMDبرای ایران دارای اولویت دانست و تصریح کرد: به نظر می رسد مسایلی که در گزارش آژانس عنوان شده است در جهت بسته شدن پرونده PMDکفایت کند. https://cdn.icana.ir/d/019/121377.jpg جنبه,های,مثبت,گزارش,آژانس,برای,پایان,پرونده,PMD,کفایت,می,کند/شورای,حکام,رای,به,بسته,شدن,PMD,,می,دهد Icana

منصور حقیقت پور در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره گزارش جدید مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره ارزیابی نهایی بر سر مسایل گذشته موسوم به PMDگفت: از قبل هم پیش بینی می شد که گزارش آژانس خاکستری بوده و دارای نکات مثبت و منفی باشد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: جنبه های مثبت گزارش آژانس می تواند دلیلی برای صدور حکم پایان پرونده PMD در شورای حکام باشد.

وی در عین حال افزود: مسئولان هسته ای کشورمان نیز باید درمورد جنبه های منفی گزارش آژانس به آنها پاسخ داده و جنبه های منفی را نفی کنند.

نماینده مجلس نهم تصمیم شورای حکام را در مورد موضوع PMDبرای ایران دارای اولویت دانست و تصریح کرد: به نظر می رسد مسایلی که در گزارش آژانس عنوان شده است در جهت بسته شدن پرونده PMDکفایت کند.

حقیقت پور ضمن ابراز امیدواری از نظر مثبت شورای حکام در جهت خاتمه موضوع گفت: باید منتظر نظر نهایی شورای حکام باشیم.

وی شکل گیری فضای تعاملی میان ایران و 1+5 را نیز در گزارش آژانس تاثیر گذار دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران همکاری های لازم را داشته و به سوالات آژانس پاسخ داده است.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه عدم انحراف جمهوری اسلامی از مسیر فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای در گزارش آژانس تأیید شده است گفت: اعتراف آنها به عدم تمایل ما به استفاده غیر صلح آمیز مهم است و خوشبختانه موارد مشکوک رفع شده است.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet