هدر موبایل
1388/02/01 12:27:00
سرویس فرهنگی
ادغام سازمان حج در میراث فرهنگی-7

اکرمی:میراث فرهنگی هیچ تناسبی با حج و زیارت ندارد

**رضا اکرمی نماینده تهران تاکید کرد: سازمان حج و زیارت سازمانی معنوی، دینی و زیارتی است که زیر نظر مقام معظم رهبری از طریق نمایندگانی در بعثه اداره می‌شود.

"رضا اکرمی" عضو کمیسیون فرهنگی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص وابستگی سازمان حج و زیارت به سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با بیان مخالفت خود نسبت به این وابستگی گفت:‌ سازمان حج و زیارت سازمانی معنوی، دینی و زیارتی است که زیر نظر مقام معظم رهبری از طریق نمایندگانی در بعثه اداره می‌شود.

وی با بیان اینکه چنین سازمانی با داشتن نماینده رهبری و با این مسئولیت هیچ تناسبی با سازمان میراث فرهنگی ندارد، افزود: در سازمان میراث فرهنگی بحث سیاحت و گردشگری مطرح است اما در سازمان حج و زیارت بحث زیارت، حج، عمره و عتبات عالیات مطرح است لذا چنین سازمانی نمی‌تواند به گردشگری وابسته شود

اکرمی گفت: در یکی از روزنامه‌ها نوشته شده که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با این انتزاع مخالفت کرده و از شورای عالی اداری خواسته جلسه‌ای با حضور وی برگزار کند.

وی به جلسه  کمیسیون فرهنگی در این خصوص اشاره کرد و گفت:‌ در جلسه کمیسیون نیز بنا شد کارگروه فرهنگ و هنر درباره این موضوع بررسی کند که آیا وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جریان این موضوع بوده و علت این تصمیم چه بوده است؟

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet