هدر اصلی
1394/09/15 11:43:34
سرویس صحن
هاشمی در نطق میان دستور:

برگزاری مراسم اربعین جنبش عقیدتی و سیاسی است

نماینده مردم، تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: مراسم اربعین جنبش عظیم و عقیدتی و سیاسی که لشگرکشی و رژه پر ابهت و با صلابت و حرکتی بسیجی وار در وفاداری به آرمان‌های انقلاب است امیدواریم که هرساله با شکوه برگزار شود.
برگزاری مراسم اربعین جنبش عقیدتی و سیاسی است نماینده مردم، تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: مراسم اربعین جنبش عظیم و عقیدتی و سیاسی که لشگرکشی و رژه پر ابهت و با صلابت و حرکتی بسیجی وار در وفاداری به آرمان‌های انقلاب است امیدواریم که هرساله با شکوه برگزار شود. https://cdn.icana.ir/d/019/86691.jpg برگزاری,مراسم,اربعین,جنبش,عقیدتی,و,سیاسی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سید مهدی هاشمی در نشست علنی امروز (یک‌شنبه 15 آذرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور خود اظهار داشت: خدا را شاکرم که گردهمایی اربعین به ویژه در کربلا به نمادی از رسالت‌های عاشورا تبدیل و مشت محکمی شد بر دهان یزیدیان زمانه که به دنبال ادامه خط استکبار جهانی از طریق مقابله و مداخله نظامی بودند و آنجا که از فرط ناراحتی این تجلی قدرت آزادی‌خواهان دنیا به خصوص شیعیان را حتی اطلاع رسانی هم نکردند.

نماینده مردم، تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اینجاست که مقام معظم رهبری در وصفی حکیمانه آن را حسنه‌ای ماندگار و مصداق شعائرالله می‌دانند که در آن هم ایمان و هم اعتقاد قلبی و باورهای راستین موج می‌زند و هم عشق و محبت.

هاشمی متذکر شد: با توجه به استقبال جوانان غرب از نامه مقام معظم رهبری که پیامی نشات گرفته از مکتب عاشورایی بود یقین داریم که به زودی پیام اربعین هخم مورد استقبال جهانی قرار خواهد گرفت فلذا ضمن قدردانی از دست اندر کاران برگزاری مراسم اربعین این جنبش عظیم و عقیدتی و سیاسی که لشگرکشی و رژه پر ابهت و با صلابت و حرکتی بسیجی وار در وفاداری به آرمان‌های انقلاب است امیدواریم که هرساله با شکوه برگزار شود.

وی افزود: ضمن تبریک روز دانشجو شایسته است که توجه دهند که جهاد علمی با سرعت هر چه بیشتر ادامه یابد و تولید علم که سرعت کشور را گسترش می‌دهد به طور جدی در دستور کار قرار گیرد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: لازم است دولت و مسئولین ارشد اجرائی کشور هم بهتر بها داده و این یکی از شاخصه‌های مهم عملکردی آنان خواهد بود.

نماینده محترم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: مهمترین مسئله امروز ما اقتصاد کشور است که بارها مورد تذکر رهبری معظم انقلاب قرار گرفته است لکن علیرغم ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ظاهرا بعضی صرفا از پشت میز مذاکرات دنبال حل مسئله هستند. مدیریت کشور و اصلاح امور صرفا با جلسات خارجی انجام نمی‌شود.

هاشمی افزود: عده ای چشم امید به آنسوی مرزها دوخته‌اند، چه بسا باید امید داشت که چشمی که صرفا به آن ور مرزها دارد، کورباد.

وی بیان کرد: ترس و کم جراتی دولت در ورود به پروسه حل مشکلات مردم قابل قبول نیست. قرار نبود به بهانه کاهش تورم با افزایش فقر بیکاری مواجه شویم و قرار نبود هم سانتریفیوژها نچرخد و هم زندگی مردم کندتر بچرخد. قرار نبود وضعیت تولید در کشور اینگونه باشد که هر آنکه به دنبال تولید و اشتغال باشد اگر نگوییم بیچاره می شود خسته و متضرر گردد. قرار نبود به دنبال اصلاح امور به تخریب عملکردهای خوب گذشته بپردازیم. هرچند بد و خوب در هر دورهای بوده است.

نماینده محترم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: قرار نبود به جای حل مشکلات مردم صرفا وعده های سر خرمن داد و حالا مشکلات را از انتخابات گذشته به انتخابات آینده محول کرد و پس از دو سال و اندی فرصت سوزی با وعده وعید به دنبال ایجاد فرصت جدیدی برای بخش‌های خاص باشیم.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: قرار نبود در عین برابر کردن نقدینگی جامعه مردم محروم تر شوند. این نقدینگی‌ها کجاست یا آمار شما غلط است یا در اختیار اشخاص و بخش‌های خاص قرار گرفته است. آیا وقت آن نرسیده که با حفظ ارزش‌ها و اقتدار به دنبال حل مشکلات مردم بود آیا وقت آن نرسیده که جوانان متدین و متخصص به کار گرفته شوند آیا وقت آن نرسیده که مشکل اشتغال، ازدواج و مسکن جوانان در اولویت قرار گیرد این کشور تدبیر، مدیریت و کار می‌خواهد آن هم از نوع جهادی و جهاد را کسانی می‌کنند که به آن ایمان داشته باشند.

هاشمی گفت: رکود مسکن بر کسری دو میلیون واحدی کنونی می افزاید و این خطری برای آینده اقتصاد مسکن و دارای تبعات جبران ناپذیر اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی می باشد که لازم است دولت محترم هر چه زودتر خلا طرح جامع مسکن را که بیش از یکسال و نیم است به وجود آمده را برطرف و بازار مسکن را از بلاتکلیفی خارج سازد.

وی افزود: دولت طبق قانون اساسی در مسکن متاسب به نیاز جامعه تکلیف دارد مسکن کهر طرحی درهمین راستا است که باید هر چه سریعتر تکمیل شود و مادامی که دولت طرح جدیدی را جایگزین نکرده آن را ادامه و اقشار نیازمند بهره مند سازد.

نماینده محترم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: زمینه آزادسازی اراضی شمال و شرق تهران که تنفس‌گاه این شهر محسوب می‌گردد فراهم شده و فقط عزم دولت را می‌خواهد که با رعایت  حقوق مردم ذینفع آن را اجرائی کند. هزار و 700 مالک تاکسی فرسوده در طرح دولت برای خرید خودرو با تسهیلات 25 میلیون تومانی ثبت نام کرده‌اند و علیرغم اولویت‌های حمل و نقل عمومی هنوز تعیین تکلیف نشده که لازم است وزرای محترم کشور و صنعت معدن و تجارت ورود جدی تری نموده و نوسازی ناوگان عمومی به ویژه اتوبوس و 17 هزار تاکسی را دنبال نمایند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در بودجه 94 حدود 60 هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی مصوب شده اما طبق آمار رسمی تا پایان مهرماه حدود 8هزار میلیارد تومان پرداخته شده یعنی 45 درصداز پیش بینی عقب تر و این نشان می‌دهند بودجه‌ها واقعی نیست.

وی گفت: توصیه می‌شود دولت محترم بودجه 95 را متناسب با بودجه محقق شده 94 واقعی ارائه کد و اگر بتواند در آمدهای بیشتری را محقق کند.

هاشمی بیان کرد: شایسته است وزیر محترم راه و شهرسازی از فرصت دوباره‌ای که مجلس به ایشان داده داکثر استفاده را ببرند.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet