هدر اصلی
1394/09/15 11:57:55
سرویس صحن
هروی در نطق میان دستور مطرح کرد:

ضرورت جلوگیری جهاد کشاورزی از خام فروشی گل زعفران/اشتغال معضل بزرگ و فراگیر شهرستان های قائنات و زیرکوه

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه قائنات و زیرکوه وارث زخم های کهنه کمبودها و عدم رسیدگی ها هستیم، گفت: متأسفانه هنوز بسیاری از نواحی حوزه انتخابیه از نعمت گاز محروم بوده و نیازمند توجه و اعتبار مکفی برای گازرسانی در سال آینده هستند.
ضرورت جلوگیری جهاد کشاورزی از خام فروشی گل زعفران/اشتغال معضل بزرگ و فراگیر شهرستان های قائنات و زیرکوه عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه قائنات و زیرکوه وارث زخم های کهنه کمبودها و عدم رسیدگی ها هستیم، گفت: متأسفانه هنوز بسیاری از نواحی حوزه انتخابیه از نعمت گاز محروم بوده و نیازمند توجه و اعتبار مکفی برای گازرسانی در سال آینده هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/111212.jpg ضرورت,جلوگیری,جهاد,کشاورزی,از,خام,فروشی,گل,زعفران/اشتغال,معضل,بزرگ,و,فراگیر,شهرستان,های,قائنات,و,زیرکوه Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، جواد هروی در جلسه علنی امروز (یکشنبه، 15 آذر ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با تسلیت ایام عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) و تبریک روز دانشجو و روز معلولان، گفت: درخواست تجهیز و توسعه امکانات کمک توانبخشی برای خراسان جنوبی دارم.

نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به امکانات نامطلوب حوزه انتخابیه خود، عنوان کرد: نمی دانم قصه کدامین مشکل شهرستان های قائنات و زیرکوه را بگویم؛ از بی آبی و خشکسالی یا شیوع بیکاری و وعده های فراموش شده مسئولان کشور.

وی افزود: انقلاب ما قیام پابرهنگان علیه تبیعض و محرومیت بود پس چرا هنوز جلوه های فقر و محرومیت در شهرستان های حوزه انتخابیه من وجود دارد و تنها دلیل آن نبود بودجه بیان می شود.

هروی در ادامه با تشکر از شرکت گاز برای تأمین گاز منطقه، عنوان کرد: اما متأسفانه هنوز خیلی از نواحی حوزه انتخابیه از نعمت گاز محروم اند و بسیاری از روستاها نیازمند توجه و اعتبار مکفی برای گازرسانی در سال آینده هستند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نهم در ادامه ضمن سپاس از وزیر نیرو در تصویب طرح های عظیم مجتمع آبرسانی منطقه، گفت: خشکسالی 17 ساله ما را بس است لذا حوزه انتخابیه ما را در اعتبارات لایحه بودجه 95 دریابید چنانچه وضعیت مناطق و روستاهای منطقه از بی آبی و تنش آبی وارد بحران آبی شده و باید طرح انتقال آب دریای عمان به خراسان جنوبی و قائنات و زیرکوه عملیاتی شود چرا که حدود 500 روستای استان با تانکر آبرسانی می شود.

وی در ادامه با تشکر از وزیر راه و شهرسازی که برای اولین بار طرح اتصال به شبکه راه آهن کشور مصوب کرد درخواست ابلاغ اعتبار مکفی جهت آغاز عملیات آن را کرد و گفت: مردم انتظار دارند با وجود هزینه های بالای این طرح ملی، هرچه زودتر شاهد بهره برداری از آن باشند همچنین تکمیل جاده قائن به بیرجند و شهرهای دیگر باید توجه شود ضمن اینکه راه های روستایی نیز مشکلاتی دارد که باید تکمیل شود چرا که مردم آزادراه و اتوبان نمی خواهند فقط راه های دسترسی و روکش آسفالت روستاهای خود را می خواهند.

هروی در ادامه اشتغال را معضل بزرگ و فراگیر شهرستان های قائنات زیرکوه عنوان و تأکید کرد: هیچ خانواده ای را نمی بینید که فرزند بیکار نداشته باشد لذا این میراث شوم را چگونه باید پاسخگو باشی و این همه در حالی است که نیمی از پست های سازمانی استان بلاتصدی است از این رو از رئیس جمهور و وزرای مربوطه می خواهم فکر عاجلی بر این عارضه کنند.

این نماینده مردم در مجلس در ادامه از وزیر بهداشت به جهت تصویب طرح بیمارستان دوم قائنات و بیمارستان زیرکوه سپاسگزاری کرد و گفت: با این حال نبود تجهیزات پزشکی و درمانی، نبود متخصص مورد نیاز و عدم امکانات پزشکی و درمانی برای روستاییان صبور و عشایر غیور غیرقابل تحمل است لذا تا کی باید بخش های حوزه انتخابیه دچار کمبود امکانات درمانی باشند همچنین تصویب دانشگاه علوم پزشکی قائنات را از وزیر بهداشت می خواهم.

وی در ادامه با بیان اینکه در بازدیدهای روستایی جوانان بر گرد من حلقه می زنند و مظلومانه حسرت خویش را از نداشتن حداقل امکانات ورزش بیان می کنند، یادآور شد: تا کی باید مشکلات این جوانان را گفتاردرمانی کنیم در حالی که اینها سرمایه های وطن ما هستند لیکن چرا نباید اعتبارات حتی اندک جهت ایجاد سرگرمی های ورزشی و سالن های ورزشی حتی کوچک را به آنها داد و من دائما در برابر تمام جوانان حوزه انتخابیه ام باید بگویم پول و بودجه نیست.

هروی در ادامه با بیان اینکه ما قائناتی و زیرکوهی ها وارث زخم های کهنه کمبودها و عدم رسیدگی ها هستیم، بیان کرد: از وزیر ارتباطات که قول اتصال تمام روستاهای بالای 30 خانوار به شبکه پرسرعت اینترنت را داد انتظار داریم به این وعده خویش که تمام روستاییان و خاصه جوانان در انتظار گذاشته است عمل کند.

عضو کمیسیون آموزش مجلس نهم ادامه داد: تعداد زیادی از صنف بی ادعا اما پرتلاش رانندگان در حوزه انتخابیه من وجود دارند که از حداقل های امکانات هم برخوردار نیستند در حالی که اینها شب و روز سر در گرو پیچ جاده ها داشته و شبکه جابه جایی مایحتاج مردم را بر عهده دارند اما از هر گونه امکانات اولیه بی بهره اند لذا باید در ناوگان حمل و نقل قائنات امکانات لازم را برای آنها تأمین کرد.

وی افزود: از صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران تشکر می کنم که امکان افزایش فرستنده های دیجیتال در قائنات را فراهم کرد با این حال انتظار داریم مشکلات عموم مردم را فراهم کند.

هروی در ادامه خطاب به وزیر صنعت اضافه کرد: فولاد قائنات چشم به راه اعتبارات است تا تمام مردم منطقه از این قضیه خلاصی یابند لذا اگر نمی توانید این پروژه عظیم را جمع کنید و خیال همگان را آسوده کنید.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه برای طرح های هادی روستایی درخواست اعتبارات مکفی جهت تکمیل روستاها را داریم، خاطرنشان کرد: برای تکمیل کارخانه آهن هیدارته قائن از وزیر تعاون تشکر می کنیم و تقاضای تکمیل توسعه و توجه خاص به عشایر را داریم همچنین از آنجایی که از 150 هزار گل زعفران یک کیلو زعفران حاصل می شود از جهاد کشاورزی می خواهیم تا این محصول به صورت خام فروشی فروخته نشود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet