خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/07/08 14:23:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

رحمانی: اقدام منطقی رئیس‌جمهور در دانشگاه کلمبیا،‌ بی‌ظرفیتی دموکراسی مورد ادعای غرب را به به نمایش گذاشت

نماینده مردم تاکستان گفت: اقدام منطقی رئیس‌جمهور در دانشگاه کلمبیا،‌ بی‌ظرفیتی دموکراسی مورد ادعای غرب و توانمندی نظام اسلامی را به زیباترین صورت و در سطح جهانی به نمایش گذاشت.

رجب رحمانی، اولین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی گفت: بدون شک نسلهای آینده و تاریخ، سلحشوریها و از جان گذشتگی‌های ارتش و سپاه، بسیج و نیروهای نظامی و انتظامی و مردمی و عشایر را فراموش نخواهند کرد و یاد و راه امام و شهیدان را در قلبهای خود زنده نگاه خواهند داشت.

نماینده مردم تاکستان ادامه داد: دولت آمریکا و کنگره آمریکا پس از استیصالی که در خاورمیانه پیدا کرده‌اند و شکست مفتضحانه‌ای که در عراق خورده‌اند، بدنبال توجیه افکار عمومی می‌گردند و چاره را در این دیدند که گناه بی‌کفایتی و بی‌لیاقتی خودشان را در ایجاد امنیت در عراق به گردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیندازند.

وی افزود: سپاه تار و پودش تنیده در روح و جسم این مردم است. از خون شهیدان و انقلابیونی است که به درجه رفیع شهادت و جانبازی و آزادگی نائل گردیده‌اند و اجساد پاکشان زیر تانکهای عراقی له شده ولی دست از پشتیبانی نظام و امام و ولایت فقیه و جمهوری اسلامی برنداشتند.

رحمانی اظهار داشت: آنروز که سپاه به اینهمه تجهیزات و تجربه آموزشی، سازماندهی و گستردگی ارتباطات و سازماندهی نیروهای بسیج دست نیافته بود آنگونه ارتش تا دندان مسلح عراق را که از پشتیبانی تمامی ابرقدرتها برخوردار بود مستأصل کرد.

وی افزود: امروز که به لطف الهی و تدابیر مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا در زمین و دریا و هوا از مجموعه‌ای از امکانات فوق مدرن برخوردار است یقیناً دشمن متجاوز را پشیمان خواهد کرد. دشمنان ایران اسلامی بدانند که هرگونه تهدید نظامی ایران، کل منطقه را به آتش خواهد کشید. تنگه هرمز و کانال سوئز همچنان در تیررس ایران قرار دارد.

رجب رحمانی با اشاره به سفر دکتر احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور انقلابی و بسیجی به سازمان ملل گفت: سخنرانی تاریخی ایشان و تبیین مواضع بحق جمهوری اسلامی و دفاع جانانه و شجاعانه از مواضع انقلابی و انسانی ملت بزرگ ایران، برگ زرین دیگری بود که بر مجموعه افتخارات نظام جمهوری اسلامی افزوده شد.

نماینده تاکستان تصریح کرد: اقدام منطقی رئیس‌جمهور در دانشگاه کلمبیا،‌ بی‌ظرفیتی دموکراسی مورد ادعای غرب و توانمندی نظام اسلامی را به زیباترین صورت و در سطح جهانی به نمایش گذاشت و تحسین جهانیان را برانگیخت.

رحمانی ضمن اعلام حمایت قاطع از مواضع انقلابی و سخنان ارزشی رئیس‌جمهور تاکید کرد: یکبار دیگر اعلام می‌کنیم که منطق قوی انقلاب و عزم راستین ملت ایران بر ادامه راه رهبر کبیر انقلاب و پیروی از ولایت مطلقه فقیه بر همه این توطئه‌ها پیروز خواهد شد.

رجب رحمانی در ادامه نطق پیش از دستور خود در ارتباط با مشکلات اعتباری و جاری حوزه انتخابیه خود گفت: استان قزوین در بودجه سالجاری با کمبود شکننده‌ای در اعتبارات مواجه است بطوریکه با این وضع در ماههای هفتم و هشتم با مشکل پرداخت حقوق کارمندان و فرهنگیان و مستمری‌بگیران خانواده‌های معظم شهداء روبرو خواهد بود. این موارد را به جناب آقای برقعی معاونت محترم رئیس‌جمهور اعلام کردیم و ایشان محبت کردند و قول پیگیری را اعلام داشتند. حداقل بیش از 55 میلیارد تومان کسری اعتبار وجود دارد. اگرچه نظر مسؤولین آموزش و پرورش و بنیادشهید بیشتر از این مبلغ است.

وی افزود: اهم مطالبات به این شکل است، 15 میلیارد تومان پاداش بازنشسته‌ها، مطالبات حق‌التدریسی‌ها 8 میلیارد تومان پاداش مناطق محروم، هزینه‌های دارویی حداقل 12 میلیارد تومان،‌ بنیاد شهید مشکل کمبود اعتباری دارد که 4 میلیارد تومان آن برای بازنشستگی و پاداش است و 8 میلیارد تومان آن حقوق مستمری‌بگیران و مسائل دارویی.

نماینده مردم تاکستان با بیان اینکه درآمدهای استان قزوین در سال 86 آنچیزی که بعنوان مازاد درآمد تعیین شده بود بیش از 5/14 میلیاردتومان اضافه گرفته شده،‌ از رئیس‌جمهور و از ریاست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خواست تا حداقل این مبلغ را به استان برگردانند. وی افزود:  ان‌شاء‌الله با هماهنگی دولت و شورای محترم نگهبان و مجلس شورای اسلامی لایحه نظام هماهنگ پرداخت، لایحه خدمات مدیریت کشوری که از مجلس ششم به اتفاق دوستان نماینده پیگیر آن بودیم هرچه زودتر بتصویب نهایی برسد و مشکلات کارمندان دولت حل گردد.

رحمانی با اشاره به کمبود شدید آب کشاورزی و آب شرب با کیفیت مطلوب و مناسب در استان قزوین اظهار داشت: در اثر برداشت 1700 میلیون مترمکعب آب در سال و افت شدید آبخوان، سالانه بالغ بر 230 میلیون مترمکعب برآورد گردیده است و وجود نیترات و نیتریت و سایر آلاینده‌ها در آب زیرزمینی باعث گردیده است که آب شرب مناطق شهری و روستایی با مشکلات مواجه گردد. وی در ادامه تأمین آب شرب شهرهای آبیک، قزوین، البرز، تاکستان،‌ بویین‌زهرا و 19 شهر و 223روستای بالای 100 خانوار را خواستار شد.

نمانیده تاکستان گفت: مسأله بعد کمبود شدید آب کشاورزی در استان قزوین که از سال 1341 از زلزله قزوین توسط مهندسین مشاور مطالعات متعددی در این زمینه انجام شده است. مهندسین مشاور     ، مشاورین مهاب قدس و مطالعات موردی که توسط وزارت محترم نیرو انجام شده، انتقال 700 میلیون مترمکعب از شاهرود با احداث ایستگاه پمپاژ به ارتفاع 200 متر می‌تواند بخشی از مشکلات کمبود آب کشاورزی استان را برطرف کند و آب کشاورزی استان قزوین که برای شرب مردم شریف تهران به تهران منتقل می‌شود جبران گردد. با انتقال این مقدار آب از رودخانه الموت، اراضی مرکزی، جنوب و جنوبغربی دشت قزوین آبیاری شده و کل اراضی دشت به انضمام اراضی مرتفع شمال دشت قزوین که با کانال فعلی آبیاری می‌شود، زمینهای مورد کشت آن به (250) هزار هکتار خواهد رسید. در این انتقال، یک لوله فولادی، تونل انحراف و سطح     با مشخصات زیر ساخته خواهد شد.

رحمانی با بیان اینکه یکی از مشکلات شدید شهرستان تاکستان کمبود آب کشاورزی است، گفت: ضمن تشکر از وزیر محترم و پرتلاش نیرو،‌جناب آقای مهندس فتاح از ایشان درخواست می‌گردد که هرچه سریعتر عملیات اجرای سد مخزنی نو شروع گردد.

وی افزود: در مورد برقی کردن چاهها پیگیری لازم صورت پذیرد. با توجه به اینکه لایحه الحاق یک ماده به قانون وصول برخی از درآمدهای دولت و مصرف آن در موارد معین بموقع به کشاورزان اعلام نشده و اداره آبیاری نیروهای لازم را نداشته است، تأکید می‌گردد و پیشنهاد می‌گردد که حتماً و این مشکل را ما برای چاههای سراسر کشور داریم، برای چاههای غیرمجاز و چاههایی که بخاطر خشک شدن قناتها و چشمه‌ها و خشکی رودخانه‌ها حفر گردیده‌اند تدبیری اندیشیده شود و اقلاً یکسال وقت داده شود که هم مجلس و هم دولت در این زمینه اقدام کنند و با ایستگاه سیستم آبیاری و بالا بردن راندمان آبیاری توسط جهادکشاورزی این مشکل حل شود.

رحمانی در ادامه اظهار داشت: ضمن تشکر از حضرت آیت‌الله شاهرودی که همواره بفکر حل مشکلات مردم هستند از حضرت ایشان درخواست می‌گردد، از وزرای محترم نیرو و کشور درخواست می‌گردد و از وزیر محترم نفت می‌خواهیم که تا پایان سالجاری نسبت به دادن سوخت چاههای عمیق مساعدت شود. هرچاه عمیق بیش از 500 نفر اشتغالزایی دارد و از 50 الی 100 خانوار آنجا بصورت سهامی هستند. اگر آب این چاهها قطع شود و اگر سوختشان داده نشود شهرستان تاکستان و بخشی از استان فلج خواهد شد و ما بیش از 100 هزار نفر که بصورت مستقیم و غیرمستقیم در اینجا اشتغالزایی داریم شغلشان را از دست خواهند داد.

نماینده تاکستان اظهارداشت: در مورد افزایش قیمت تضمینی کشمش از قرار کیلویی 70 الی 80 تومان به سال گذشته با توجه به اینکه نهاده‌های کشاورزی بسیار گران است،‌ کارگر گران است و کود و سم و آب کشاورزی بسیار گران تمام می‌شود، از وزیر محترم جهادکشاورزی انتظار تجدیدنظر در این زمینه را داریم.

وی همچنین ضمن تشکر از وزیر راه و ترابری از وی خواست که با اعزام اکیپهای فنی به شهرستان تاکستان و بازدید و بازرسی از تعریض راه تاکستان ـ قزوین و تخصیص اعتبار لازم برای تعریض راه تاکستان ـ رزن و بررسی و در لایحه بودجه قرار دادن راه نهاوند ـ ضیاء‌آباد و نیکوی‌آب‌ترش که از محورهای مهم و حیاتی است و همه این راهها اصولاً برای چند استان کشور مورد استفاده قرار می‌گیرند، اقدامات لازم را انجام دهند.

رحمانی گفت: از وزیر محترم مسکن و شهرسازی بخاطر زحمات و تلاشهایشان در سطح کشور و در استانها و حتی استان قزوین تشکر می‌کنم ولی اینجا یک گله شدیدی دارم که مسکن و شهرسازی در شهرستان تاکستان کوچکترین اقدامی را انجام نداده، بیش از 12،13 سال است که آنجا کلاً‌ 192 واحد ساختمانهای اجاره بشرط تملیک تأسیس شده و آنهم قرار بود پارسال تحویل شود که هنوز تحویل داده نشده و یک عده کارگر و افراد مستضعف که در این خانه‌ها سکونت دارند بیش از 400 میلیون تومان اجازه داده‌اند که باید مشخص شود مسؤول اینکار کیست.

وی همچنین از وزیر مسکن و شهرسازی خواست که نسبت به اجرای مصوبه دولت محترم در استان قزوین پیگیریهای لازم را داشته باشند. قرار بود 3 هزار و 700 دستگاه ساختمان اجاره به شرط تملیک در استان بتدریج ساخته شود که در شهرستان تاکستان هنوز یک واحد آن هم شروع نشده است.

وی انجام اقدامات لازم نسبت به گازرسانی 250 روستای استان قزوین که 100مورد آن در سفر رئیس‌جمهور و 150 مورد بعنوان حقوق استان قزوین در لایحه بودجه 86 کل کشور تعیین شده است، را از وزیر نفت خواستار شد.

رحمانی ادامه داد: از تشریف‌فرمایی سرپرست محترم وزارت صنایع و معادن به شهرستان تاکستان و استان قزوین تشکر می‌کنم و از جناب ایشان می‌خواهم که سه شهرک عمده آنجا وجود داشته، یکی شهرک 3 هزار هکتاری خرم‌دشت و یکی تأسیس شهرک اسفرورین و توسعه و تقویت شهرک ضیاء‌آباد و پیگیری در اقدامات اساسی برای انجام فعالیتهای ایران خودرو و ایجاد ناحیه صنعتی در نرجه و نیکوئیه و یحیی‌آباد از ایشان می‌خواهم که از مسؤولین استان بخواهند که چرا در این زمینه اقدامات لازم را انجام نمی‌دهند و چندین سال است فعالیتهای لازم صورت نمی‌گیرد.

وی افزود: از وزیر محترم کشور بخاطر توجه ایشان در حل مسائل و مشکلات کشور و استان و شهرستان و توجه به شهرداریها صمیمانه تقدیر و تشکر می‌کنم.

نماینده تاکستان در پایان از وزیر نفت خواست تا نسبت به تأمین سوخت و گازرسانی روستاها و تأمین سوخت وسایل نقلیه و موتورهای روستایی و آژانسهای روستاییانی که بنزین ندارند اقدامات لازم را انجام دهند. وی در این رابطه افزود: ضمن اینکه حرکت دولت در این زمینه حرکت بسیار خوبی است، ان‌شاء‌الله معایب و مشکلاتی که برای بخشی از روستاهایی که دارای وسیله نقلیه نیستند و آژانس ندارند و شهرستانهای کوچک که ایستگاه گازرسانی ندارند در این زمینه هم ان‌شاء‌الله اقدامات اساسی انجام شود که ان‌شاء‌الله این اقدام، اقدام کاملاً مفیدی باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet