روز مجلس
1394/09/16 11:33:33
سرویس صحن
کولیوند در نطق میان دستور مطرح کرد:

گزارش برجام، سند حقانیت عدم انحراف در چرخه سوخت هسته ای ایران

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی در مجلس شورای اسلامی ضمن بیان اینکه در گزارش آژانس بین المللی هسته‌ای در خصوص فعالیت برنامه هسته‌ای ایران برخی موارد خلاف واقع است، تاکید کرد: باید توجه نمود گزارش برجام، سند حقانیت عدم انحراف در چرخه سوخت هسته ای ایران را اعلام می‌نماید.
گزارش برجام، سند حقانیت عدم انحراف در چرخه سوخت هسته ای ایران نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی در مجلس شورای اسلامی ضمن بیان اینکه در گزارش آژانس بین المللی هسته‌ای در خصوص فعالیت برنامه هسته‌ای ایران برخی موارد خلاف واقع است، تاکید کرد: باید توجه نمود گزارش برجام، سند حقانیت عدم انحراف در چرخه سوخت هسته ای ایران را اعلام می‌نماید. https://cdn.icana.ir/d/019/74576.jpg گزارش,برجام،,سند,حقانیت,عدم,انحراف,در,چرخه,سوخت,هسته,ای,ایران Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمد جواد کولیوند در نشست علنی امروز (16 آذر) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور ضمن قدردانی به جهت راهپیمایی اربعین حسینی که سند بین المللی در راه تحقق دین و عدالت بنام سرور شهیدان امام حسین(ع) ثبت شده است، گفت: گلگون کفنانی که در راه عدالت به خون گلوی خود رنگین شده‌اند در این جهان جز نام نیک و در جهان آخرت جز فردوس برین خانه نخواهند داشت، لذا رحلت شهادت گونه رسول مکرم اسلام(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا (ع) را نیز تسلیت عرض می‌نمایم.

نماینده مردم کرج در مجلس نهم شورای اسلامی ضمن تبریک روز دانشجو و پژوهش، تصریح کرد: اخیرا اسناد حرکت جدید نابخردانه در صحنه فیزیکی خاورمیانه توسط کشورهای که خود از حافظان و تحریک کننده‌ها و کمک کننده به تروریست بوده و هستند، کشف شده که حمایت این کشورها را از تروریست در سوریه ثابت می‌کند.

وی افزود: این حرکت روند رو به جلوی دستگاه‌های دیپلماسی و در صحنه عمل، گره زدن به برچیدن تروریست‌های موجود در کشور سوریه را در پیش خواهد داشت، لذا کشورهای ترکیه، قطر و عربستان اگر به فکر بشریت و جان و مال انسان‌های بی‌گناه سوریه، عراق، بحرین و یمن هستند می‌بایست مسیر عقلانی و آینده‌نگری نسبت به موقعیت استراتژیک خاورمیانه داشته باشند و هرچه سریعتر خود را از این برنامه پیش پا افتاده و عوام فریبانه خارج نمایند.

 

فاجعه منا نباید فراموش شود

این نماینده مردم در مجلس نهم یادآور شد: کشورهای موصوف بدانند مردم جهان و به ویژه کشورهای خاورمیانه از این گونه برنامه ها مطلع‌اند و فریب آنها را نخواهند خورد، در حقیقت نباید مسئله منا و قربانیان آن واقعه در حج سال 1394 به فراموشی سپرده شود، دستگاه دیپلماسی و حج و زیارت باید ابعاد حقوقی آن را با جدیت دنبال کنند.

 

اسرائیل؛ تروریست واقعی در خاورمیانه است

کولیوند ضمن بیان اینکه آشفتگی صحنه عمل خاورمیانه در کشورهای عراق، یمن، سوریه، بحرین و افغانستان توسط جهان‌خواران استکباری یعنی امریکا، انگلیس، اسرائیل، عربستان، قطر، ترکیه، امارات و وابستگان به آنها تنها برای انحراف ذهن جهان اسلام از فلسطین است، گفت: جهان اسلام نباید موضوع فلسطین را هیچ گاه فراموش نماید و باید بیان کند، تروریست واقعی در خاورمیانه اسرائیل است.

وی افزود: ضرورت حمایت ملت‌های آزادی‌خواه جهان و به ویژه مسلمانان جهان از انتفاضه مردم فلسطین همیشه باید مورد نظر باشد و هیچ گاه به خصوص در مقطع کنونی نباید فراموش شود.

مبارزه با فساد اداری در دستور مستمر دولت قرار گیرد

این نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مبارزه جدی با فساد اداری در دستگاه های دولتی، تعاونی و حتی خصوصی توسط دولت جمهوری اسلامی باید در دستور کار مستمر بوده و وزرای کشور، اطلاعات و سازمان بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات و همکاری مستمر قوه قضاییه بسیار حائز اهمیت است، اصلاح نظام بانکی و مستمر بانک مرکزی نیز از اولویت های جدی اصلاح  نظام اقتصادی کشور است.

کولیوند تصریح کرد: موسساتی که در حوزه پولی و مالی کشور بدون صدور مجوز توسط بانک مرکزی که فعالیت مالی و پولی پرداخته اند به هر طریقی باید ساماندهی شوند، در این خصوص وضعیت سهامداران پدیده، ثامن الحجج و موسسات دیگر مورد نظر است در واقع شایسته نیست سیاست های چندگانه در فعالیت های اقتصادی و پولی و مالی کشور وجود داشته باشد.

 

اقتصاد مقاومتی فصل مشترک مسئولیت تمام قواست

وی با تاکید بر ضرورت کنترل واردات و ایجاد سیستم سالم و به روز در مجموعه گمرکات کشور، گفت: دولت در خصوص کنترل واردات وظیفه سنگینی بر عهده دارد چراکه در شکوفایی اقتصاد مقاومتی مقدماتی وجود دارد، چنانچه این مقدمات همچون توجه به تولید و مصرف داخل، واردات ضروریات و جلوگیری از واردات بی رویه غیر ضرور و توجه به مالیات‌ها، صادرات کالا و خدمات رعایت نگردد، موفقیت اقتصاد میسر نخواهد گشت.

این نماینده مردم در مجلس نهم، یادآور شد: اقتصاد مقاومتی نباید به فراموشی سپرده شود لذا همه قوا در این خصوص مسئولیت دارند، در قانون اجرای برجام نیز باید اشاره نمود گزارش آژانس بین المللی هسته‌ای در خصوص فعالیت برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران اگرچه برخی موارد خلاف واقع است، اما باید توجه نمود این گزارش، سند حقانیت عدم انحراف در چرخه سوخت هسته ای ایران را اعلام می‌نماید.

وی ادامه داد: حال آیا صرفا با اشاره به تحقق در مورد یک موضوع تحقیقاتی تحریم های ناجوانمردانه طی سال های متمادی از سوی سازمان بین المللی با عدالت هم‌خوانی دارد؟ ضمن بیان اینکه آژانس بین المللی انرژی هسته‌ای نیز به عدم فعالیت جمهوری اسلامی ایران در ابعاد دستیابی به تسلیحات کشتار جمعی رسیده است لذا لازم است هر چه سریعتر نسبت به بستن پرونده PMDایران اقدام نمیاد.

نماینده مردم کرج یادآور شد: از سوی مجمع نمایندگان استان البرز از حضور دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در استان و حضور در شورای اداری و افتتاح طرح عمرانی شهرداری کرج تشکر میکنم، همچنین حضور معاون اول رئیس جمهوری در استان البرز را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم پیش از سفر ایشان به پروژه های ملی خاص استان همچون اتوبان شهید همت و اعطلای سازمان تشکیلات اداری ادارات شهر تازه تاسیس پردیس و اصلاح پایه‌های بودجه استان تازه تاسیس البرز را مورد نظر قرار دهند.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی در مجلس شورای اسلامی در پایان از اقدامات مسئولان استان البرز جهت ساماندهی این استان تشکر و قدردانی کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet