شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1394/09/18 09:30:00
سرویس سیاسی
حقیقت پور با اشاره به پیش نویس آژانس:

24 آذر پرونده PMD ایران در شورای حکام بسته می‌شود/اجرای مراحل برجام منوط به بسته شدن PMD است

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شورای حکام باید پرونده PMD را ببندد و راه در این مسیر کاملا هموار است گفت: با توجه به پیش نویس آماده شده امیدوار به بسته شدن پرونده هستیم.
24 آذر پرونده PMD ایران در شورای حکام بسته می‌شود/اجرای مراحل برجام منوط به بسته شدن PMD است نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شورای حکام باید پرونده PMD را ببندد و راه در این مسیر کاملا هموار است گفت: با توجه به پیش نویس آماده شده امیدوار به بسته شدن پرونده هستیم. https://cdn.icana.ir/d/019/117206.jpg 24,آذر,,پرونده,PMD,ایران,در,شورای,حکام,بسته,می‌شود/اجرای,مراحل,برجام,منوط,به,بسته,شدن,PMD,است Icana

منصور حقیقت پور در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره پیش نویس آژانس درباره نظارت و راستی آزمایی بر اجرای برجام همچنین درخواست آمریکا و سایر اعضای گروه 1+5 برای بسته شدن پرونده PMDگفت: 24 آذر خبر بسته شدن پرونده را خواهیم شنید.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: علیرغم اینکه در گزارش اخیرآمانو نقاط تاریکی وجود دارد اما نقاط روشن گزارش به بسته شدن پرونده کمک می کند؛و ارزیابی بنده نیز بسته شدن پرونده و به دنبال آن اجرا شدن مراحل بعدی برجام است.

حقیقت پور با تاکید براینکه جنبه های مثبت گزارش آژانس می تواند دلیلی برای صدور حکم پایان بر پرونده PMDدر شورای حکام باشد،شکل گیری فضای تعاملی میان ایران و 1+5 را نیز در این موضوع تاثیر گذار دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران همکاری های لازم را داشته و به سوالات آژانس پاسخ داده است.

نماینده مجلس نهم تصریح کرد: اعتراف  به عدم تمایل ما به استفاده غیر صلح آمیز در گزارش آژانس مهم است و خوشبختانه موارد مشکوک رفع شده است. آژانس اقدامات خود را انجام داد ولی ‌موضوع انحرافی را به دست نیاورد و با این گزارش پرونده PMDجمهوری اسلامی در شورای حکام بسته می‌شود.

وی بر لزوم بسته شدن پرونده PMDتاکید کرد و گفت: شورای حکام باید پرونده را ببندد و راه در این مسیر کاملا هموار است و با توجه به پیش نویس آماده شده امیدوار به بسته شدن پرونده هستیم.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بسته شدن پرونده PMD را لازمه اجرای برجام از سوی ایران دانست و افزود: جمهوری اسلامی ایران اجرای مراحل برجام را وابسته به بسته شدن پرونده می داند.

آژانس بین المللی انرژی اتمی پیش نویس قطعنامه نظارت و راستی آزمایی بر اجرای برجام با توجه به قطعنامه 2231 شورای امنیت را ارائه کرد.

 آمریکا و سایر اعضای گروه 1+5، در متن پیش‌نویس قطعنامه‌ای که قرار است به شورای حکام ارائه شود، خواستار بسته شدن پرونده ایران در موضوع ادعایی موسوم به «جنبه‌های نظامی احتمالی» برنامه هسته‌ای ایران یا PMDشده‌اند.

شورای حکام قرار است روز 15 دسامبر درباره پیش‌نویس این قطعنامه که اعضای 1+5 درباره پرونده ایران ارائه می‌کند.

پایان پیام/

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet