خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1394/09/18 15:01:00
سرویس سیاسی
احمدی در واکنش به اظهارات مقامات امریکایی درباره آزمایش موشک ایرانی:

دکترین نظامی و موشکی ایران قابل مصالحه و مذاکره نیست/قطعنامه های شورای امنیت با آزمایش موشکی نقض نشده است

رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه درباره امنیت ملی و دفاعی خود مصالحه ای نخواهیم کرد، گفت: تمام آزمایش های موشکی ایران از جمله موشک عماد به هیچ وجه مغایر با قطعنامه های شورای امنیت به ویژه قطعنامه ۲۲۳۱ نیست و جمهوری اسلامی این گونه ازمایش ها را نقض قطعنامه نمی داند.
دکترین نظامی و موشکی ایران قابل مصالحه و مذاکره نیست/قطعنامه های شورای امنیت با آزمایش موشکی نقض نشده است رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه درباره امنیت ملی و دفاعی خود مصالحه ای نخواهیم کرد، گفت: تمام آزمایش های موشکی ایران از جمله موشک عماد به هیچ وجه مغایر با قطعنامه های شورای امنیت به ویژه قطعنامه 2231 نیست و جمهوری اسلامی این گونه ازمایش ها را نقض قطعنامه نمی داند. https://cdn.icana.ir/d/019/123242.jpg دکترین,نظامی,و,موشکی,ایران,قابل,مصالحه,و,مذاکره,نیست/قطعنامه,های,شورای,امنیت,با,آزمایش,موشکی,نقض,نشده,است Icana

وحید احمدی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اظهارات مقامات آمریکایی درباره مغایرت آزمایش های موشکی ایران با قطعنامه های اخیر شورای امنیت سازمان ملل، گفت: به طور حتم تمام آزمایش های موشکی ایران از جمله موشک عماد به هیچ وجه مغایر با قطعنامه های شورای امنیت به ویژه قطعنامه 2231 نیست و جمهوری اسلامی این گونه ازمایش ها را نقض قطعنامه نمی داند.

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: از طرف دیگر ایران پس از تصویب قطعنامه 2231 در شورای امنیت، بیانیه ای را صادر کرده و آن بیانیه در شورای امنیت به ثبت رسید که بر اساس آن جمهوری اسلامی در حوزه دفاعی و توسعه هیچ محدودیتی را نمی پذیرد.

وی با یان اینکه توسعه نظامی ایران بر اساس دکترین دفاعی صورت می گیرد، افزود: ایران بارها این موضوع را اعلام کرده است که موشک های تولید شده هیچ کدام در  حیطه موشک های حامل کلاهک هسته ای قرار نمی گیرد، از طرف دیگر این موضوع واضح و مبرهن است که جمهوری اسلامی به دنبال ساخت، تولید و استفاده از سلاح های هسته ای نیست  و نخواهد بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، ادامه داد: موشک عماد در چارچوب سلاح‌های متعارف است و ما همانطور که در گذشته برای تقویت بنیه دفاعی کشور این کار را انجام دادیم اکنون هم نه تنها آنرا وظیفه ذاتی خود می‌دانیم بلکه برای تقویت بخش موشکیمان این کار را انجام خواهیم داد.

وی با تاکید براینکه درباره امنیت ملی و دفاعی خود مصالحه ای نخواهیم کرد، افزود: برای حفاظت از امنیت کشورمان از هر اقدامی که در چارچوب قواعد بین المللی باشد،دریغ نمی کنیم. 

و مقام آمریکایی روز دوشنبه اعلام کردند که ایران در ماه گذشته میلادی یک موشک میان‌برد بالستیک را آزمایش کرده که این موضوع بر خلاف دو قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل بوده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet