هدر موبایل
1394/09/21 09:45:00
سرویس اقتصادی
اکبریان:

سپرده مشتریان موسسه ثامن الحجج محفوظ است/مردم نگران موجودی خود نباشند

نماینده مردم کرج در مجلس، با انتقاد از عملکرد بانک مرکزی در برخورد با موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز، گفت: مردم نباید نگران موجودی و سپرده خود باشند چرا که تمامی سپرده های آنان موجود بوده اما چون غیرمنقول است امکان فروش به این زودی ها نیست.
سپرده مشتریان موسسه ثامن الحجج محفوظ است/مردم نگران موجودی خود نباشند نماینده مردم کرج در مجلس، با انتقاد از عملکرد بانک مرکزی در برخورد با موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز، گفت: مردم نباید نگران موجودی و سپرده خود باشند چرا که تمامی سپرده های آنان موجود بوده اما چون غیرمنقول است امکان فروش به این زودی ها نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/124768.jpg سپرده,مشتریان,موسسه,ثامن,الحجج,محفوظ,است/مردم,نگران,موجودی,خود,نباشند Icana

عزیز اکبریان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از عملکرد بانک مرکزی در برخورد با موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز،گفت: نظارت ضعیف بانک مرکزی موجب ایجاد بیش از 550 شعبه از موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج بدون اخذ مجوز شده است.

نماینده مردم کرج،اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی باتاکید برضرورت تسریع در تعیین تکلیف وضعیت "موسسه مالی ثامن الحجج(ع)"، افزود: نگرانی مردم در خصوص وضعیت این موسسه باید با اقدام به موقع بانک مرکزی رفع شود.

 

بی اعتمادی مردم به سیستم پولی کشور نتیجه وجود موسسات مالی غیرمجاز

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه وجود موسسات مالی غیرمجاز در کشور و تکرار سرنوشت موسسه مالی میزان بی اعتمادی مردم به سیستم پولی و مالی کشور را رقم می زند، تصریح کرد: بی تدبیری و ضعف نظارت بانک مرکزی عامل اصلی بی اعتمادی مردم بوده از این رو باید پاسخگو باشد.

وی با اشاره به برگزاری نشست های مستمر با مسئولان بانک مرکزی برای تعیین تکلیف وضعیت "موسسه مالی ثامن الحجج(ع)"،افزود:درخصوص این موسسه و سرمایه های مردم در آن نگرانی وجود ندارد،چرا که اصل پول مردم موجود است.

 

مردم نگران موجودی و سپرده خود نباشند

اکبریان با بیان اینکه درحال حاضر سپرده های مردم تبدیل به املاک شده است، تاکید کرد: مردم نباید نگران موجودی و سپرده خود باشند،چرا که تمامی سپرده های آنان موجود بوده اما چون غیرمنقول است امکان فروش به این زودی ها نیست.

 

تصمیمی برای انحلال موسسه ثامن الحجج گرفته نشده است

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه تاکنون هیچ تصمیمی مبنی بر انحلال "موسسه مالی ثامن الحجج (ع)"گرفته نشده است، تصریح کرد: اگر قرار باشد تصمیمی برای این موسسه در خصوص انحلال گرفته شود باید قوه قضاییه و بانک مرکزی ورود کنند.

وی ادامه داد: تسریع در تعیین تکلیف موسسه ثامن الحجج و سایر موسسات بدون مجوز لازمه بازگشت آرامش به اقتصاد کشور است.

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: "موسسه ثامن الحجج(ع)" سرمایه به میزان سپرده مشتریان خود دارد اما به علت غیرمنقول بودن امکان نقدشوندگی کمتری دارند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet