هدر موبایل
1394/09/22 10:37:25
سرویس بین الملل
آرژانتین همکاری تحقیقاتی درباره انفجار آمیا را لغو کرد

بازطراحی توطئه آمیا

آرژانتین همکاری‌با تهران در رابطه با انفجار آمیا را لغو کرد.این اقدام که پس از قتل آلبرتونیسمان قابل پیش بینی بود سرآغاز بازطراحی توطئه آمیا است.
بازطراحی توطئه آمیا آرژانتین همکاری‌با تهران در رابطه با انفجار آمیا را لغو کرد.این اقدام که پس از قتل آلبرتونیسمان قابل پیش بینی بود سرآغاز بازطراحی توطئه آمیا است. https://cdn.icana.ir/d/019/93947.jpg بازطراحی,توطئه,آمیا Icana

خبرگزاری خانه ملت ، گروه بین الملل: لابی‌های صهیونیستی نتیجه کودتای نرم خود رادر آرژانتین گرفتند و حامیان «کریستینافرناندز» علی رغم محبوبیت رئیس جمهوری سابق شکست خوردند.

تل آویو که در یک خودزنی فاحش برای اتهام‌تراشی علیه جمهوری اسلامی درسال 1994توسط موساد اقدام به بمب گذاری در مرکز یهودیان آرژانتین «آمیا» کرده بود ، این روزها تلاش می کند که ادعاهای کهنه خود را علیه برخی مقامات ارشد ایرانزنده کند.

 در جریان عملیات «تنفس مصنوعی به آمیا» ابتدا «آلبرتونیسمان» ، بازپرس 51 ساله پرونده بمب گذاری آمیا به شکل مشکوکی خودکشیکرد. ابتدا مرگ نیسمان خودکشی اعلام شد اما اکنون بیشتر مردم ازجمله خانواده وی و کریستینا کرشنر، رئیس جمهور آرژانتین معتقدند این بازپرس به قتل رسیده است.

حسین مظفربه خبرنگار خبرگزاری خانه ملت می گوید:«رژیم صهیونیستی به عنوان خبیث‌ترین رژیم برای تامین منافع تل‌آویو به نیروهای خود نیز رحم نمی‌کند ؛ برهمین اساس آنچه که مسلم است بازپرس پرونده آمیا توسط خود اسرائیلی ها به قتل رسیده است.»

نماینده مردم تهران،ری،شمیرانات،اسلامشهر و پردیس درادامه گفت:«ملت ایران به عنوان مردمی مستقل وابسته به هیچ قدرتی نیستند و به همین دلیل اقدامات خصمانه متعددی تا کنون علیه جمهوری اسلامی طراحی و اجراشده است.»

وی همچنین گفت:«ایران بزرگ ترین قربانی تروریسم غرب ومتحدین رژیم صهیونیستی محسوب می شوند. کشوری که قربانی تروریسم است نمی تواند خود مرتکب تروریسم بشود.»

بنابه گفته منابع آگاه، آلبرتونیسمان با طرحی که توسط موساد به وی ارائه شده بود ، اتهامات جدیدی مبنی بر رابطه جمهوری  اسلامی ایران با دولت آر‍ژانتین برای سرپوش گذاشتن بر پرونده بمب گذاری آمیا را مطرح کرده بود و در نهایت توسط صهیونیست‌ها کشته شد.

نکته جالب اینجاست که وی به دلیل دریافت مبالغی از برخی عناصر صهیونیست از پرونده آمیا کنار گذاشته شده بود.آلبرتونیسمان در جریان فعالیت به عنوان بازپرس تلاش می کرد که علیه مقامات ارشد جمهوری اسلامی پرونده سازی کند؛ظرف دست کم شش ماه گذشته رسانه های صهیونیستی با بزرگ نمایی ادعاهای مهره کشته شده تل‌آویو در آرژانتین تلاش کردند که ادعاهای پوشالی خود را برای تحت الشعاع قراردادن موفقیت تفاهم برجام با بزرگ نمایی به عنوان خوراک عملیاتی جدید فراهم کنند.

مظفر درتحلیل مسائل پیش آمده گفت:«موضوع انفجارآمیا خوراک تبلیغات ضدایرانی است که گاه و بی گاه مورد استفاده قرارمی‌گیرد.صهیونیست ها حتی یک برگ سند هم علیه مقامات جمهوری اسلامی دررابطه بادخالت تهران در انفجارآمیا در دست ندارد.»

در نهایت کریستینا فرناندزکه در جریان آخرین سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد با طرح انتقادات شدید از رژیم صهیونیستی هرگونه دخالت ایران  را رد کرده بود توسط لابی های صهیونیستی به شکلی مهندسی شده حذف گردید. دولت جدید آرژانتین در اقدامی که شبهه درباره خودکشی مشکوک آلبرتونیسمان و ساقط شدن یاران رئیس جمهوری سابق این کشور را پررنگ‌ترمی‌کند،تحقیقات مشترک تهران و بوئینس‌آیرس درباره انفجارآمیا را لغوکرد.

بنا بر اعلام «ژرمان گاراوانو»، وزیر دادگستری آرژانتین دولت جدید این کشور قرارداد همکاری خود با ایران در زمینه تحقیق و بررسی مشترک در مورد حادثه بمب‌گذاری آمیا آرژانتین در مرکز یهودیان را لغو می‌کند.او تأکید کرد: «وزارت دادگستری آرژانتین این قرارداد را که از سوی دو طرف در سال 2013 به امضاء رسید و سال گذشته نیز در دادگاه عالی آرژانتین تأیید شد را تصویب نمی‌کند.»

نماینده مجلس نهم با انتقاد از رویکرد دولت جدید آر‍ژانتین گفت:«ایران همواره خواهان تعامل سازنده با کشورهای جهان است. جمهوری اسلامی علی رغم علم به این که در مساله هسته‌ای محق است با اعضای گروه1+5 پای میز مذاکره نشست و به نتیجه رسید.»

مظفر گفت:« استقامت ملت ایران در حمایت از جمهوری اسلامی همانند یک خار در چشم استکبارجهانی آنها را مستاصل کرده است. رژیم صهیونیستی و متحدین غربی تاکنون هزاران عملیات را طراحی کرده اند اما هیچ‌کدام به نتیجه نرسیده است.»

این عضو فراکسیون رهروان مجلس بابیان این که« تل‌آویو توطئه‌های شکست خورده را بازمی‌آزماید و موضوع انفجارآمیا نیز در همین چارچوب قابل تحلیل است.» ، گفت:«جمهوریخواهان آمریکا برای تحت الشعاع قراردادن تفاهم برجام به شدت تلاش می کنند ، در همین راستا اتهامات ساختگی در رابطه با انفجار آمیا در دستور کار قرار گرفته است.»

 

پایان پیام/

a

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet