خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1394/09/22 13:14:03
سرویس صحن
جهانگیرزاده در نطق میان دستور:

جناح‌های سیاسی باید به جای رقابت‌های حذفی به تشکیل مجلسی کارآمد بیندیشند

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس تاکید کرد: جناح‌های سیاسی باید به جای رقابت‌های حذفی به تشکیل مجلسی کارآمد بیندیشند چراکه حل مشکلات نیازمند اهتمام تمامی نیروهای معتقد به نظام و رهبری است.
جناح‌های سیاسی باید به جای رقابت‌های حذفی به تشکیل مجلسی کارآمد بیندیشند عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس تاکید کرد: جناح‌های سیاسی باید به جای رقابت‌های حذفی به تشکیل مجلسی کارآمد بیندیشند چراکه حل مشکلات نیازمند اهتمام تمامی نیروهای معتقد به نظام و رهبری است. https://cdn.icana.ir/d/019/112040.jpg جناح‌های,سیاسی,باید,به,جای,رقابت‌های,حذفی,به,تشکیل,مجلسی,کارآمد,بیندیشند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، جواد جهانگیرزاده در نشست علنی امروز (یکشنبه 22 آذرماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود، گفت: از سردار اعسانلو؛ فرمانده شجاع و با درایت قرارگاه سید الشهدا و سردار پاکپور؛ فرمانده مقتدر نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که با تدبیر تحسین برانگیز خود و همت والای پاسداران و بسیجیان بزرگوار در شرایط سخت آذربایجان غربی اقدامات مهمی جهت تقویت امنیت منطقه انجام دادند، تشکر می کنم.

 

ورود نیروهای نظامی ترکیه در  عراق  آثار زیانباری به همراه خواهد داشت

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تحولات منطقه وارد مرحله جدید و خطیری شده است و این شرایط ایجاب می‌کند کشورهای منطقه با هوشیاری بیشتری مانع از دخالت  نیروهای نظامی ترکیه در عراق شوند، ورود نیروهای نظامی ترکیه در عراق  بدون موافقت دولت مرکزی عراق آثار زیانباری به همراه داشته و خواهد داشت.

وی با بیان اینکه حضور نظامیان ترکیه در عراق مناقشات منطقه را افزایش می‌دهد و  مسئله ضروری مبارزه با تروریسم را از اولویت ویژه جدا ساخته و به تعویق خواهند انداخت، افزود: جالب آنکه مقامات ترک ادعا دارند که این دخالت با موافقت دولت عراق انجام شده اما آن‌ها مخالفت جدی خود را اعلام و به شورای امنیت نیز شکایت کرده‌اند.

جهانگیرزاده ادامه داد: مخالفت آیت‌الله سیستانی نیز با توجه به سوابق مقابله مرجعیت با استعمارگران انگلیس، به یقین دولت و مردم عراق را در مقابل چنین دخالت‌های اشکاری مصمم خواهد کرد، آنچه به‌یقین می‌توان گفت این است که آشفتگی موجود در منطقه به ضرر ترکیه تمام می‌شود، ضمن آنکه مسئولان اقلیم کردستان نیز باید با مقامات هماهنگ باشند این در حالی است که مقامات این اقلیم مانند ماه‌های پیش رفتارها و اقدامات ابهام‌برانگیز و مشکوک دارند.

 

امیدواریم شورای حکام تصمیم درستی اتخاذ کند

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس همچنین درخصوص گزارش اخیر آ‍ژانس انرژی هسته‌ای، گفت: اگرچه در گزارش این آژانس اشکالات جدی وجود دارد اما امیدواریم شورای حکام تصمیم درستی اتخاد کند تا مقدمات اجرایی شدن برجام فراهم شود چراکه برخورد شورای حکام در این مرحله، مهم‌ترین اقدام برای اجرای  برجام خواهد بود.

 

انتظار می‌رود دولت با برنامه‌ریزی اقتصادی دقیق به نبرد با رکود اقتصادی موجود برود

وی در حوزه مسائل داخلی انتظارات خود را از دولت بیان کرد وافزود:‌ انتظار می‌رود دولت با برنامه‌ریزی اقتصادی دقیق به نبرد با رکود اقتصادی موجود برود، چراکه خروج از رکود مستلزم انسجام و برنامه‌ریزی دقیق مسئولان اقتصادی دولتی است، این رکود موجب افزایش بیکاری جمعیت با استعداد و تحصیلکرده شده و  این روزها سخن گفتن از  بسته‌های اقتصادی محدود، مسکن مقطعی محسوب می‌شود، امیدواریم کار به جایی نرسد که  علاوه بر رکود شاهد نزول نرخ رشد اقتصادی و حتی منفی شدن آن باشیم.

جهانگیرزاده به انتخابات پیش‌روی مجلس اشاره کرد و گفت: ضروری است جریانات به سمت افراد طرفدار نظام و تشکیل مجلسی عاقل و کارآمد و انقلابی منتهی شود چراکه وجود نیروهای معتقد به رهبری و انقلاب  جزو ضروریات مجلسی است که گره گشایی مشکلات کشور است.

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس در ادامه تاکید کرد: جناح‌های سیاسی نیز باید به جای رقابت‌های حذفی به تشکیل مجلسی کارآمد بیندیشند چراکه حل مشکلات نیازمند اهتمام تمامی نیروهای معتقد به نظام و رهبری است.

جهانگیرزاده به مشکلات حوزه انتخابه خود پرداخت با سپاسگزاری از ستاد احیاء دریاچه ارومیه، گفت: انتظار می‌رود مسئولان برای رفع نگرانی‌های نهایی دریاچه ارومیه اهتمام خود را بیش از بیش مبذول دارند و گزارشات فصلی و به موقعی در  این رابطه به نمایندگان مردم منتقل کنند.

وی خطاب به وزیر جهاد کشاورزی گفت: کشاورزان زحمتکش منطقه نگران بلایی هستند که چند مدت پیش به هنگام فروش محصولات سیب زیردرختی به سر آن‌ها آورد، ضروری است وزارت جهاد کشاورزی اقدامی ویژه مانند ایجاد امکان صادرات سیب درختی به کشورهایی مانند روسیه که بازاری بزرگ و فعال است فراهم کنند. کشاورزان به پناه و کمک نیاز دارند اما چرا آن‌ها را یاری نمی‌کنند؟ لذا وزارت کشاورزی باید به مسئولیت اصلی خود عمل کند.

 

تشکیل تیمی برای بررسی علت عدم نگهداری مناسب گندم‌های خریداری شده

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس نهم، با ضرورت تشکیل تیمی برای بررسی عدم نگهداری مناسب گندم‌های خریداری شده از کشاورزان، گفت: متاسفانه با بی‌تدبیری زحمات مجموعه عظیمی از کشاورزان هدر رفته است.

وی به بازنشستگانی که امروز جلوی مجلس تجمع کردند و دنبال هم ترازی حقوق خود با دیگر شاغلان در لایحه بودجه 95 هستند خیرمقدم گفت و افزود: انتظار می‌رود که کمیسیون تلفیق نسبت به این امر مبادرت ورزد، در عین حال افرادی که در  طول سال‌های گذشته بازنشست شدند امیدوار هستند مجموعه کسوراتی که وزرات کار از آن‌ها درخواست کرده به حداقل برسد زیرا موقعیت معشیت آنها نگران کننده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ساخت و ساز ورزشگاه 15 هزار نفری شهید باکری بعد از مدت ها در مراحل پایانی است، گفت: رسیدن به نتیجه مطلوب در مدت زمان کوتاه نیاز به همت عالی دوستان دارد./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet