هدر موبایل
1394/09/23 12:31:00
سرویس سیاسی
احمدی در مورد روند انتقال اورانیوم ایران به روسیه مطرح کرد:

ایران به صورت مداوم نباید بیشتر از 300کیلوگرم اورانیوم غنی شده داشته باشد/فروش مرحله به مرحله اورانیوم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انتقال اورانیوم ایران به روسیه منوط به بسته شدن پرونده PMD است، گفت: ایران به صورت مداوم نباید بیشتر از ۳۰۰کیلوگرم اورانیوم غنی شده داشته باشد و فروش اورانیوم مرحله به مرحله انجام می‌شود.
ایران به صورت مداوم نباید بیشتر از 300کیلوگرم اورانیوم غنی شده داشته باشد/فروش مرحله به مرحله اورانیوم عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انتقال اورانیوم ایران به روسیه منوط به بسته شدن پرونده PMD است، گفت: ایران به صورت مداوم نباید بیشتر از 300کیلوگرم اورانیوم غنی شده داشته باشد و فروش اورانیوم مرحله به مرحله انجام می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/122500.jpg ایران,به,صورت,مداوم,نباید,بیشتر,از,300کیلوگرم,اورانیوم,غنی,شده,داشته,باشد/فروش,مرحله,به,مرحله,اورانیوم Icana

وحید احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص روند انتقال اورانیوم غنی‌سازی شده به روسیه، اظهار داشت: براساس برجام ایران از 10 هزار کیلوگرم اورانیوم غنی‌سازی شده‌ای که در اختیار دارد، به صورت مداوم نباید بیشتر از 300 کیلوگرم داشته باشد، مابقی اورانیوم‌های غنی‌سازی شده توسط ایران یا باید تبدیل به سوخت شود یا اینکه در تعامل با دیگر کشورها به فروش برسد یا مبادله شوند.

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رهبری معظم انقلاب اسلامی شروطی را گذاردند تا بعد از محقق شدن آن‌ها، دو مورد از بندهای برجام اجرا شوند، بیان کرد: شرط رهبری معظم انقلاب بسته شدن پرونده PMD بود تا پس از تحقق آن، بازطراحی راکتور اراک توسط ایران انجام شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: فروش اورانیوم ایران نیز باید به صورت مرحله به مرحله انجام می‌شود و به صورت یکجا 9 هزار و 700 کیلوگرم اورانیوم را نباید از دست بدهیم.

احمدی با بیان اینکه روند کلی به اینصورت است که تا پرونده PMDبسته نشود، نمی‌توان موضوع انتقال اورانیوم رااجرائی کرد، گفت: با گزارشی که آمانو تهیه کرده، توقع جمهوری اسلامی ایران برآورده نشده ولی با این شرایط تا شورای حکام مختومه شدن پرونده PMDجمهوری اسلامی ایران را قطعی اعلام نکند، ایران برجام را اجرا نخواهد کرد.

وی افزود: آنچه که مجلس شورای اسلامی و شورایعالی امنیت ملی در کنار نکات 9 گانه مقام معظم رهبری عنوان کرده‌اند، چهارچوب مشخصی برای اجرای برجام است که اگر برخلاف آن اقدامی شود، قطعا مشکل پیش خواهد آمد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet