هدر موبایل
1394/09/22 15:52:12
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کوچکی‌نژاد:

وزارت علوم تعداد رشته‌های غیرمجاز دانشگاه آزاد را طی گزارشی اعلام کند

نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: وزارت علوم در گزارشی کتبی تعداد رشته‌های غیرمجاز دانشگاه آزاد را اعلام کند.
وزارت علوم تعداد رشته‌های غیرمجاز دانشگاه آزاد را طی گزارشی اعلام کند نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: وزارت علوم در گزارشی کتبی تعداد رشته‌های غیرمجاز دانشگاه آزاد را اعلام کند. https://cdn.icana.ir/d/019/55317.jpg وزارت,علوم,تعداد,رشته‌های,غیرمجاز,دانشگاه,آزاد,را,طی,گزارشی,اعلام,کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از تسنیم؛ جبار کوچکی‌نژاد نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره روند اعطای مجوز رشته‌های بدون مجوز دانشگاه آزاد، اظهار داشت: در‌باره رشته‌های بدون مجوز دانشگاه آزاد، کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به وزارت علوم فرصت داد تا گزارش کاملی را در این زمینه به مجلس اعلام کند.

وی با بیان اینکه براساس قانون تایید شورای گسترش آموزش عالی به رشته‌های تحصیلی و ظرفیت پذیرش‌های دانشگاه‌ها اعتبار می‌بخشد، گفت: برای کمیسیون آموزش و مجلس اعداد و ارقامی که درباره رشته‌های مجوزدار این دانشگاه در رسانه‌ها اعلام می‌شود، ملاک نیست و گزارش کتبی وزارت علوم در این زمینه ملاک است.

این نماینده مجلس با اشاره به اطلاعیه‌های وزارت علوم در این زمینه گفت: وزارت علوم در واکنش به اظهارات مسئولان دانشگاه آزاد اطلاعیه‌هایی را صادر کرده، اما ما انتظار داریم وزارت علوم در گزارشی کتبی به کمیسیون تعداد رشته‌های مجوزدار و فاقد مجوز دانشگاه آزاد را اعلام کند.

نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از پیگیری این مسئله در جلسه وزیر علوم با اعضای کمیسیون آموزش مجلس خبر داد و گفت: موضوع اعتبار مدارک تحصیلی و رشته‌های مجوزدار دانشگاه آزاد به آینده و هزینه دانشجویان ربط دارد و مسئولان آموزش عالی و دانشگاه آزاد باید در این زمینه به نفع دانشجویان اقدام کنند.

انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet