خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1394/09/23 08:01:00
سرویس بین الملل
دواتگری:

منش صدام،روش اردوغان/دولت ترکیه درمسیردیکتاتوری

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس٬ با بیان اینکه دولت اردوغان سودای برقراری امپراطوری عثمانی را دنبال می‌کند٬ گفت: به نظر من در شرایط کنونی اردوغان٬ راه و روش صدام حسین را در قبال منطقه دنبال می‌کند٬ که به طور حتم این سیاست مانند گذشته محکوم به شکست است.
منش صدام،روش اردوغان/دولت ترکیه درمسیردیکتاتوری عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس٬ با بیان اینکه دولت اردوغان سودای برقراری امپراطوری عثمانی را دنبال می‌کند٬ گفت: به نظر من در شرایط کنونی اردوغان٬ راه و روش صدام حسین را در قبال منطقه دنبال می‌کند٬ که به طور حتم این سیاست مانند گذشته محکوم به شکست است. https://cdn.icana.ir/d/019/126768.jpg منش,صدام،روش,اردوغان/دولت,ترکیه,درمسیردیکتاتوری Icana

مهدی دواتگری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت٬ با اشاره به شکایت دولت عراق از کشور ترکیه به‌علت تجاوز نظامی به خاک این کشور٬ گفت: رفتار و اقدامات اردوغان در چند سال اخیر نشان‌دهنده روحیه ستیزه‌جویانه و استبدادی دولت آنکارا نسبت به مسائل منطقه‌ای است.

نماینده مردم مراغه و عجبشیر در مجلس شورای اسلامی٬ با بیان اینکه دولت اردوغان سودای برقراری امپراطوری عثمانی را دنبال می‌کند٬ ادامه داد: در چند سال گذشته ترکیه به شدت به‌دنبال عضویت در اتحادیه اروپا و اتصال به این حوزه بود٬ اما زمانی که در این بخش به نتیجه مطلوبی دست نیافت٬ رویکرد خود را به سمت منطقه تغییر داد.

وی افزود: این تغییر رویکرد دولت ترکیه با تغییر استراتژی نسبت به مسائل منطقه و کشورهای مربوطه همراه شد٬ که این موضوع سبب ساز تغییر موضع ترکیه نسبت به مسئله سوریه و برخی موضوعات دیگر منطقه‌ای شد.

دواتگری تصریح کرد: ترکیه با اقدامات صورت گرفته٬ سعی دارد که خود را به‌عنوان یک قدرت منطقه‌ای به دیگر کشورهای منطقه تحمیل کند و در این راه از حمایت از گروه های تروریستی تا تجاوز به خاک دیگر کشورها کوتاهی نمی‌کند و قطعا این اقدامات بسیار نگران کننده است.

وی ادامه داد: به نظر من در شرایط کنونی اردوغان٬ راه و روش صدام حسین را در قبال منطقه دنبال می‌کند٬ که به طور حتم این سیاست مانند گذشته محکوم به شکست است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس٬ افزود: در شرایط کنونی شورای امنیت سازمان ملل باید نقش خود را برای جلوگیری از ادامه تجاوزات ترکیه در عراق به درستی انجام دهد٬ در غیر این صورت این نهاد بار دیگر به سیاسی‌کاری و عدم قدرت تصمیم‌گیری و اجرا متهم می‌شود.

وزارت خارجه عراق امروز شنبه به صورت رسمی از دولت آنکارا به دلیل نقض حاکمیت ملی این کشور در شورای امنیت سازمان ملل شکایت کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet