هدر موبایل
1394/09/24 10:39:53
سرویس بین الملل
شفیعی:

ترکیه به دنبال تشکیل یک دولت ضعیف در عراق است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ترکیه به دنبال تشکیل یک دولت ضعیف در عراق است، گفت: اگر نا آرامی‌های اخیر در عراق نبود، ترکیه جرات حضور در عراق را پیدا نمی‌کرد.
ترکیه به دنبال تشکیل یک دولت ضعیف در عراق است سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ترکیه به دنبال تشکیل یک دولت ضعیف در عراق است، گفت: اگر نا آرامی‌های اخیر در عراق نبود، ترکیه جرات حضور در عراق را پیدا نمی‌کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/43206.jpg ترکیه,به,دنبال,تشکیل,یک,دولت,ضعیف,در,عراق,است Icana

نوذر شفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص اظهارات رئیس جمهور ترکیه مبنی بر اینکه عراق به تحریک ایران و روسیه از ترکیه شکایت کرده است، اظهارداشت: این سخنان رئیس جمهور ترکیه کاملا نامربوط است و هیچ ارزشی ندارد.

نماینده مردم ممسنی در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: کشورعراق، اگر چه اخیرا دچار مشکلات داخلی شده ولی دولت عراق یک دولت قوی است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی متذکر شد: کشور ترکیه هرگونه ورود به عراق را باید با دولت این کشور هماهنگ کنند و ضمن یک توافق رسمی اقدامات مورد نظر خود را انجام دهد.

شفیعی با اشاره به اینکه ترکیه نباید به صورت خودسرانه اقداماتی را در سرزمین‌های کشور عراق انجام دهد، گفت: اگر نا آرامی‌های اخیر در عراق نبود، ترکیه جرات حضور در عراق را پیدا نمی‌کرد.

وی افزود: با توجه به شرایط منطقه، ترکیه به دنبال تشکیل یک دولت ضعیف در عراق است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet