هدر موبایل
1394/09/23 12:02:00
سرویس سیاسی
حسینی در واکنش به خبرسازی رسانه‌های غربی درباره عقب‌‌نشینی ایران از سوریه:

ایران به سوریه٬ نیروی نظامی اعزام نکرده است/استراتژی جمهوری‌اسلامی حمایت از دولت قانونی سوریه است

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس٬ با بیان اینکه سیاست جمهوری اسلامی در منطقه٬ حمایت از دولت‌های قانونی سوریه و عراق است٬ گفت: این استراتژی به هیچ وجه از سوی ایران قابل تغییر نیست و جمهوری اسلامی از گذشته تاکنون از دولت قانونی دو کشور حمایت می‌کند.
ایران به سوریه٬ نیروی نظامی اعزام نکرده است/استراتژی جمهوری‌اسلامی حمایت از دولت قانونی سوریه است عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس٬ با بیان اینکه سیاست جمهوری اسلامی در منطقه٬ حمایت از دولت‌های قانونی سوریه و عراق است٬ گفت: این استراتژی به هیچ وجه از سوی ایران قابل تغییر نیست و جمهوری اسلامی از گذشته تاکنون از دولت قانونی دو کشور حمایت می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/74097.jpg ایران,به,سوریه٬,نیروی,نظامی,اعزام,نکرده,است/استراتژی,جمهوری‌اسلامی,حمایت,از,دولت,قانونی,سوریه,است Icana

سیدباقر حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت٬ در واکنش به اظهارات و حاشیه سازی‌های رسانه‌های غربی درباره حضور نظامی ایران در سوریه و احتمال عقب نشینی نظامیان ایرانی از این کشور٬ گفت:‌ جمهوری اسلامی بارها در این رابطه اعلام کرده٬ که هیچ نیروی نظامی برای مبارزه با گروه‌های تروریستی به سوریه اعزام نکرده و اقدامات ایران تنها در حیطه مشاوره‌های مستشاری بوده است.

نماینده مردم زابل٬ زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی٬ با بیان اینکه عزم ایران برای مقابله و مبارزه با گروه‌های تروریستی به‌ویژه داعش در منطقه جدی است٬ افزود: به طور حتم خط مقدم مبارزه با این گروه‌ها در عراق و سوریه است و جمهوری اسلامی از هیچ اقدامی برای حمایت از دولت‌های قانونی دو کشور کوتاهی نمی‌کند.

وی گفت: ادعای حضور نظامی ایران در سوریه٬ موضوع تکراری است که کشورهای غربی و حامیان گروه‌های تروریستی برای کم‌رنگ کردن دستاوردهای نیروهای مقاومت در سوریه و عراق مطرح می‌کنند٬ اما خوشبختانه با ایجاد ائتلاف چهارگانه ایران٬ روسیه٬ عراق و سوریه بخش اعظمی از مناطق تحت اشغال گروه‌های تروریستی باز پس گرفته شده است.

حسینی با بیان اینکه سیاست جمهوری اسلامی در منطقه٬ حمایت از دولت‌های قانونی سوریه و عراق است٬ افزود: این استراتژی به هیچ وجه از سوی ایران قابل تغییر نیست و جمهوری اسلامی از گذشته تاکنون از دولت قانونی دو کشور حمایت می‌کند.

وب سایت بلومبرگ در گزارشی مدعی شد ایران دیگر تمایلی به ادامه حضور نظامی در جنگ سوریه ندارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet