هدر موبایل
1394/09/23 13:01:00
سرویس سیاسی
حسینی‌صدر:

درگیری در بین کشورهای اسلامی به نفع مسلمانان نیست/ آمادگی ایران برای رفع اختلافات در بین کشورهای اسلامی

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ترکیه با بیان اینکه درگیری‌هایی که اخیرا در بین کشورهای اسلامی رخ داده، به نفع مسلمانان نیست، گفت: ایران آماده برگزاری جلسه‌ای یرای رفع مشکلات جهان اسلام است.
درگیری در بین کشورهای اسلامی به نفع مسلمانان نیست/ آمادگی ایران برای رفع اختلافات در بین کشورهای اسلامی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ترکیه با بیان اینکه درگیری‌هایی که اخیرا در بین کشورهای اسلامی رخ داده، به نفع مسلمانان نیست، گفت: ایران آماده برگزاری جلسه‌ای یرای رفع مشکلات جهان اسلام است. https://cdn.icana.ir/d/019/113306.jpg درگیری,در,بین,کشورهای,اسلامی,به,نفع,مسلمانان,نیست/,آمادگی,ایران,برای,رفع,اختلافات,در,بین,کشورهای,اسلامی Icana

موید حسینی صدر در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان اینکه امیدواریم سران کشورهای اسلامی تصمیم عجولانه نگیرند، اظهار داشت: مسئولان بلند پایه کشورهای مسلمان بهتر است با گذشت و آینده نگری تصمیمات خود را اتخاذ کنند که تاکنون نیز همین گونه بوده است.

نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اختلاف نظرها، تنش‌ها و درگیری‌هایی که اخیرا در بین کشوران اسلامی رخ داده، به نفع مسلمانان نیست.

عضو کمیته بین‌المللی صلح و امنیت با بیان اینکه دین اسلام برای اتحاد و برادری بین مسلمانان نازل شده است، متذکر شد: همه مسلمانان کتاب، پیامبر و قبله مشترک دارند و هیچ دلیلی برای درگیری بین مسلمانان وجود ندارد و اگر اینگونه شود کاری کاملا اشتباه خواهد بود.

حسینی‌صدر با بیان اینکه از طرف پارلمان و مردم کشور جمهوری اسلامی ایران که مردمی همیشسه صلح دوست هستند، درخواست می‌کنم سران کشورهای مسلمان با خویشتنداری و گذشت مشکلات بین خود را حل کنند و اجازه ندهند که این اختلافات تشدید شود و درگیری‌ها توسعه یابد، گفت: در صورت لزوم نشستی در کشوری بیطرف بین روسای جمهور و مسئولان ارشد کشورهای مسلمان تشکیل شود تا تنش‌ها را در فضایی برادرانه حل و فصل کنند.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ترکیه ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران این آمادگی را دارد که از کمیته صلح و امنیت بین‌المللی و همینطور از سران کشورهای مسلمان دعوت کند تا در ایران، طی جلسه‌ای مسائل تنش آفرین را حل کنند.

دبیرکل بین‌المجالس افزود: من از طرف جمهوری اسلامی این موضوع را در کمیته بین‌المللی صلح و امنیت مطرح کردم که مورد موافقت قرار گرفت و در آینده برای آن برنامه ریزی داریم.

وی ازود: در کوتاه مدت امیدوارم کشورهای منطقه مانند سوریه، ترکیه، عربستان، عراق، یمن، افغانستان و سایر کشورهای مسلمان، در کشوری بیطرف که می‌تواند جمهوری اسلامی ایران باشد، تبادل نظر و گفت‌وگوهای لازم را انجام دهند تا به نتیجه‌ای قاتع کننده برسیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet