هدر موبایل
1394/09/22 17:01:44
سرویس فرهنگی
طاهری در تشریح دستور کار کمیسیون فرهنگی مطرح کرد:

بررسی مواد فرهنگی لایحه تنظیم برخی از احکام برنامه توسعه کشور

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس از بررسی مواد فرهنگی لایحه تنظیم برخی از احکام برنامه توسعه کشور در کمیسیون متبوع خود خبر داد.
بررسی مواد فرهنگی لایحه تنظیم برخی از احکام برنامه توسعه کشور سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس از بررسی مواد فرهنگی لایحه تنظیم برخی از احکام برنامه توسعه کشور در کمیسیون متبوع خود خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/53568.jpg بررسی,مواد,فرهنگی,لایحه,تنظیم,برخی,از,احکام,برنامه,توسعه,کشور Icana

سیدعلی طاهری در گفت ‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح دستور کار جلسه امروز (22آذرماه) کمیسیون فرهنگی مجلس، گفت: بخش‌های فرهنگی لایحه تنظیم برخی از احکام برنامه توسعه کشور در دستور کار امروز کمیسیون بود؛ البته برای بررسی این لایحه یک کمیسیون مشترک نیز در مجلس تشکیل شده است اما کمیسیون فرهنگی در جایگاه کمیسیون فرعی بررسی اجمالی موضوعات مرتبط با خود را در دستور کار دارد.

نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کمیسیون متبوعش برای دومین هفته متوالی به این موضوع پرداخته است، ادامه داد: اطلاعات این بررسی به آقای جعفرپور به‌عنوان نماینده کمیسیون فرهنگی در کمیسیون مشترک ارائه خواهد شد چراکه بررسی نهایی در این کمیسیون انجام می‌شود.

طاهری با ابراز امیدواری از اینکه اصلاحات و نظرات کمیسیون فرهنگی در بخش‌های فرهنگی لایحه تنظیم برخی از احکام برنامه توسعه کشور در کمیسیون مشترک مورد پذیرش قرار گیرد، گفت: از 50 بندی که دولت ذیل این لایحه به مجلس داده است فقط یک بند مرتبط به موضوعات فرهنگی است درواقع حوزه فرهنگی با تمام اهمیت‌اش در این لایجه مورد توجه قرار نگرفته است.

وی با بیان اینکه کمیسیون فرهنگی با اعلام اعتراض خود به این لایحه تلاش کرد در حاشیه لایحه، بند یا  تبصره‌ای را اضافه کند اما این اتفاق ممکن نبود، اضافه کرد: تغییرات و اصلاحات باید در قالب یک ماده جدید به لایحه الحاق شوند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: کمیسیون فرهنگی در این مسیر از نظرات مسئولان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، شورای عالی انقلاب فرهنگی، سازمان اوقاف، صدا و سیما، دیوان محاسبات و اعضای کمیسیون فرهنگی برای بررسی بخش فرهنگی مواد لایحه احکام برنامه توسعه کشور استفاده کرد. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet