هدر موبایل
1394/09/22 17:25:50
سرویس سیاسی
شفیعی در تشریح نشست امروز کمیسیون امنیت‌ملی مجلس:

توضیحات عسگری درباره تأثیر افزایش مالیات بر امنیت‌ملی/طرح جامع مالیاتی از برخورد ناعادلانه جلوگیری می‌کند

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس٬گفت: نشست امروز با حضور عسگری رئیس سازمان امور مالیاتی برگزار شد و وی در این جلسه توضیحاتی درباره تأثیر افزایش پایه‌های مالیاتی بر امنیت ملی کشور ارائه کرد.
توضیحات عسگری درباره تأثیر افزایش مالیات بر امنیت‌ملی/طرح جامع مالیاتی از برخورد ناعادلانه جلوگیری می‌کند سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس٬گفت: نشست امروز با حضور عسگری رئیس سازمان امور مالیاتی برگزار شد و وی در این جلسه توضیحاتی درباره تأثیر افزایش پایه‌های مالیاتی بر امنیت ملی کشور ارائه کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/44644.jpg توضیحات,عسگری,درباره,تأثیر,افزایش,مالیات,بر,امنیت‌ملی/طرح,جامع,مالیاتی,از,برخورد,ناعادلانه,جلوگیری,می‌کند Icana

نوذرشفیعی درگفت‌وگو باخبرنگارخبرگزاری خانه ملت٬در تشریح نشست امروز(یکشنبه 22 آذر ماه) کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس٬گفت: در نشست امروز اقدام ارتش نیجریه در کشتار وحشیانه شیعیان این کشور محکوم شد و از وزارت امورخارجه خواسته شد سریعا با احضار سفیرنیجریه در ایران مراتب اعتراض جمهوری اسلامی ایران را ابراز کند.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی٬با اشاره به حضور "عسگری" رئیس سازمان امور مالیاتی کشور در نشست امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس٬افزود:عسکری در این جلسه درباره تأثیر افزایش پایه های مالیاتی بر امنیت ملی کشور توضیحاتی ارائه کرد.

وی افزود: البته قبل از سخنان عسگری؛"بروجردی "رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به توصیه حضرت علی(ع) به مالک اشتر درخصوص ضرورت رعایت حال مالیات  دهندگان گفت که متأسفانه اخیرا پایه‌های مالیاتی افزایش یافته و این مهم فشار سنگینی را بر مردم (مالیات دهندگان) وارد کرده است.خصوصاً اینکه احساس می شود دراخذ مالیات،برخورد عادلانه ای صورت نمی گیرد؛از عده ای مالیات زیاد گرفته می شود و عده ای نیز از پرداخت مالیات فرار می کنند و هیچ اقدامی درباره آنها صورت نمی گیرد.

شفیعی ادامه داد:درادامه نشست رئیس سازمان امور مالیاتی کشوردر پاسخ به سؤالات مطروحه اعلام کرد که در سال 92 حدود 37 درصد از مشاغل از مالیات معاف بودند، 34 درصد مشاغل زیر 500 هزار تومان، 8/9 درصد بین 500 تا یک میلیون تومان، 7/7 درصد بین یک تا دو میلیون تومان، 7/3 درصد بین دو تا سه میلیون تومان، 1/3 درصد بین سه تا پنج میلیون تومان، 2/2 درصد بین 5 تا 10 میلیون، یک درصد بین 10 تا 50 میلیون تومان، کمتر از نیم درصد بالای 50 میلیون تومان مالیات پرداخت کرده اند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد:"عسگری" تأکید کرد که افراد بسیاری هستند که باید از آنها مالیات گرفته شود اما متأسفانه آنها در سایه رانت های موجود از مالیات فرار می کنند و فریاد ما هم به جایی نمی رسد. به همین دلیل سعی کردم وزارت اطلاعات را در جریان موضوع قرار دهیم. از کجا دیده اید یک شرکت در حدود 350 بانک و موسسه حساب داشته باشد؟ این همه حساب برای چیست؟ برای آن است که فعالیت آنها و عملیات مالی آنها نامشخص باشد٬ اکنون در حال تهیه طرح جامع مالیاتی هستیم. اگر چنین طرحی تهیه و امال گردد احتمال انحراف مالیاتی به پایین ترین حد ممکن کاهش می یابد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet