هدر موبایل
1394/09/24 09:49:00
سرویس اقتصادی
ثروتی مطرح کرد:

حضور بانک‌های خارجی عامل ایجاد رقابت در سیستم بانکی کشور

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، شورای اسلامی با بیان اینکه حضور بانک‌های خارجی در کشور می تواند باعث ایجاد رقابت در سیستم بانکی کشور شود، گفت:مشکلی برای تاسیس بانک‌های خارجی درکشور وجود ندارد.
حضور بانک‌های خارجی عامل ایجاد رقابت در سیستم بانکی کشور عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، شورای اسلامی با بیان اینکه حضور بانک‌های خارجی در کشور می تواند باعث ایجاد رقابت در سیستم بانکی کشور شود، گفت:مشکلی برای تاسیس بانک‌های خارجی درکشور وجود ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/42830.jpg حضور,بانک‌های,خارجی,عامل,ایجاد,رقابت,در,سیستم,بانکی,کشور Icana

موسی‌الرضا ثروتی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره حضور بانک های خارجی گفت: بر اساس قانون مصوب مجلس برای تاسیس شعب بانک های خارجی در کشور با رعایت شرایط قانونی مشکلی وجود ندارد.

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی،‌ ادامه داد:البته براساس قانون نسبت سرمایه و سهم خارجی ها مشخص شده و بیشتر سرمایه بانک ها متعلق به طرف ایرانی باید باشد.

 

مشکلی برای تاسیس بانک های خارجی وجود ندارد

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: حضور بانک های خارجی می تواند زمینه ساز تزریق نقدینگی به اقتصاد کشور شود که در صورت مدیریت صحیح این منابع، می توان بخش تولیدی در اقتصاد را رونق داد.

ثروتی ادامه داد: یک تیم کارشناسی برای جلوگیری از دغدغه های مربوط به حضور بانک های خارجی در کشور می تواند، ارزیابی های لازم را در این زمینه انجام داده و در صورت نیاز مسائل قانونی را رفع کند.

وی گفت: حضور بانک های خارجی در کشور می تواند باعث ایجاد رقابت در سیستم بانکی کشور شود و حتی باعث رقابت در تعدیل نرخ سود بانکی شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، شورای اسلامی یادآور شد: اقدام بانک مرکزی در خصوص ساماندهی صرافی ها یک اقدام مناسب است و باید با همکاری نیروی انتظامی برخورد جدی با دلالان ارز را تداوم بخشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet