هدر موبایل
1394/09/22 17:57:26
سرویس اجتماعی
رستمیان در تشریح جلسه کمیسیون بهداشت ودرمان مطرح کرد:

اعلام آخرین آمار قربانیان آنفلوآنزا از سوی مسئولان وزارت بهداشت/ تاکید بر تامین اعتبار واکسن آنفلوآنزا در بودجه 95

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ضمن یادآوری اینکه تعداد قربانیان آنفلوآنزا طبق اعلام وزارت بهداشت به ۴۶ نفر رسید، گفت: نمایندگان بر تامین اعتبار واکسن آنفلوآنزا در بودجه ۹۵ به خصوص برای افراد مسن و دارای بیماری های مزمن تاکید کردند.
اعلام آخرین آمار قربانیان آنفلوآنزا از سوی مسئولان وزارت بهداشت/ تاکید بر تامین اعتبار واکسن آنفلوآنزا در بودجه 95 نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ضمن یادآوری اینکه تعداد قربانیان آنفلوآنزا طبق اعلام وزارت بهداشت به 46 نفر رسید، گفت: نمایندگان بر تامین اعتبار واکسن آنفلوآنزا در بودجه 95 به خصوص برای افراد مسن و دارای بیماری های مزمن تاکید کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/42862.jpg اعلام,آخرین,آمار,قربانیان,آنفلوآنزا,از,سوی,مسئولان,وزارت,بهداشت/,تاکید,بر,تامین,اعتبار,واکسن,آنفلوآنزا,در,بودجه,95 Icana

عبدالرحمان رستمیان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح دستور کار جلسه امروز (22 آذر) کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: در جلسه امروز گزارش تیم‌های اعزامی کمیسیون بهداشت به استان های کرمان و سیستان و بلوچستان برای بررسی آخرین وضعیت شیوع آنفلوآنزا استماع شد، همچنین گزارش معاون بیماری های واگیردار وزارت بهداشت در این خصوص ارائه شد که طبق آن 46 نفر بر اثر ابتلا به آنفلوآنزا در کرمان، سیستان و برخی شهرهای دیگر فوت کردند.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بر اساس گزارش‌های قرائت شده تقریبا رضایت از سیستم های بهداشتی بهداشت و درمان استان های کرمان و سیستان وجود دارد اما با این حال نمایندگان بر تامین اعتبار واکسن آنفلوآنزا در بودجه 95 تاکید داشتند.

وی افزود: پیش از این در سنین پایین واکسن تزریق می شد اما امروزه خطر ابتلا در افراد مسن و کسانی که بیماری مزمن دارند بیشتر است لذا واکسن برای این افراد و کسانی که ریسک بالایی دارند توصیه می شود، سال گذشته واکسن تنها به صورت رایگان در اختیار پرسنل بهداشت و درمانی جهت محافظت از بیماران قرار داده شده بود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، یادآور شد: به مسئولان وزارت بهداشت و درمان تاکید شد تا از بخش یک درصد ارزش افزوده بیشتر در حوزه پیشگیری و واکسن استفاده کنند.

رستمیان بررسی نحوه تولید فرآورده‌های گوشتی را از دیگر موضوعات مورد بحث در جلسه امروز کمیسیون دانست و گفت: در این زمینه بر جلوگیری از واردات گوشت خارج از کشور تاکید شد و همچنین به نظارت بر تولید فرآورده های گوشتی چون سوسیس و کالباس از طریق معاونت غذا و دارو تاکید شد چراکه چربی بیش از 25 درصد و نمک بیش از 5 درصد آسیب های بسیاری را در پی خواهد داشت.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بررسی طرح پرداخت بدهی های دولت به تامین اجتماعی نیز آخرین موضوع مورد بحث بود اما کمیسیون بهداشت و درمان به عنوان کمیسیون فرعی تنها پیشنهادی داد که تصویب نشد، اعضای کمیسیون بهداشت معتقدند که با وضعیت موجود دولت امکان پرداخت این بدهی را ندارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet