هدر موبایل
1394/09/23 10:02:31
سرویس اقتصادی
سلطانی با اشاره نزدیک شدند طلای سیاه به کانال 20 دلار:

تصمیمات سیاسی عربستان اوپک را متزلزل می کند/ دیپلماسی نفتی برای عبور از بحران

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه پیش بینی می‌شود کاهش بهای نفت ادامه یابد و قیمت آن به بیش از ۳۵دلار در هر بشکه نرسد، گفت: از اوپک (سازمان کشورهای صادر کننده نفت)فقط یک ساختار ظاهری مانده است و عملا با تصمیماتی که می‌گیرد در دنیای نفت و بازار دیگر اثرگذار نیست.
تصمیمات سیاسی عربستان اوپک را متزلزل می کند/ دیپلماسی نفتی برای عبور از بحران عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه پیش بینی می‌شود کاهش بهای نفت ادامه یابد و قیمت آن به بیش از 35دلار در هر بشکه نرسد، گفت: از اوپک (سازمان کشورهای صادر کننده نفت)فقط یک ساختار ظاهری مانده است و عملا با تصمیماتی که می‌گیرد در دنیای نفت و بازار دیگر اثرگذار نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/118826.jpg تصمیمات,سیاسی,عربستان,اوپک,را,متزلزل,می,کند/,دیپلماسی,نفتی,برای,عبور,از,بحران Icana

امیرعباس سلطانی درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با اشاره به کاهش قیمت نفت و افت بهای طلای سیاه به 35 دلار در هر بشکه،گفت: وحدت رویه در اوپک (سازمان کشورهای صادر کننده نفت)وجود ندارد و از طرفی سقف تولید 30میلیون بشکه در روز سهمیه بندی نشده است که کدام اعضا چه میزان تولید کنند.

نماینده مردم بروجن درمجلس شورای اسلامی افزود:عربستان با تولید 11میلیون بشکه نفت در روز در بحث کاهش قیمت نفت سردمدار است و به نظر می رسد با توجه به سیاست عربستان که با روند کاهش بهای طلای سیاه موافق  است،در این موضوع برنامه ریزی شده عمل کرد.

وی ادامه داد: ایران هم تصمیم دارد تولید و صادرات نفت خود را افزایش دهد و سقف صادرات خود را به یک میلیون و 800 هزار بشکه تا 2 میلیون بشکه برساند، پیش بینی می‌شود کاهش  بهای نفت ادامه داشته باشد و حداقل درچند ماه آینده شاهد افزایش چشمگیر و افزایش بیش از 35دلار در هر بشکه نیستیم.

 

 

طلای سیاه در چنده ماه آینده به کانال 40دلار نزدیک نمی‌شود

سلطانی با بیان اینکه قیمت نفت بین 30 الی 35دلار نوسان خواهد داشت، بیان کرد: با تصمیمات فعلی که وجود دارد و روندی که هرکدام اعضای اوپک درپیش گرفتند،کاهش قیمت نفت جای تعجب ندارد.

این نماینده مردم درمجلس نهم با بیان اینکه اوپک باید اجماع ایجاد شود و با مخالفت یک عضو تصمیمات عملی و اجرایی نخواهد شد اضافه کرد: پیش بینی می‌کنم روند کاهش نفت ادامه یابد و در حدود 35دلار در هر بشکه باقی بماند و این موضوع ادامه خواهد یافت.

دبیراول کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بر فعال تر شدن دیپلماسی نفتی برای عبور از بحران تاکید کرد و گفت:‌ تصمیمات و حضور این سازمان کیفیتی ندارد  چیزی که مانده است فقط یک ساختار ظاهری است و عملا اوپک با تصمیماتی که می‌گیرد در دنیای نفت و بازار دیگراثرگذار نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet