آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عارفی مطرح کرد:

انتقاد از طرح تاسیس بانک جدید برای توسعه کارآفرینی در برنامه ششم/مشکل بیکاری با نسخه‌ای واحد حل نمی‌شود

سرویس اجتماعی
نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید براینکه دولت به جای تاسیس سازمان جدید برای توسعه کارآفرینی به تقویت صندوق توسعه کارآفرینی بپردازد، گفت:‌ دولت باید متناسب با مزیت‌های منطقه ای منابع لازم را در به توسعه اشتغال خرد و کوچک اختصاص دهد.
دوشنبه 23 آذر 1394 ساعت 15:47
انتقاد از طرح تاسیس بانک جدید برای توسعه کارآفرینی در برنامه ششم/مشکل بیکاری با نسخه‌ای واحد حل نمی‌شود نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید براینکه دولت به جای تاسیس سازمان جدید برای توسعه کارآفرینی به تقویت صندوق توسعه کارآفرینی بپردازد، گفت:‌ دولت باید متناسب با مزیت‌های منطقه ای منابع لازم را در به توسعه اشتغال خرد و کوچک اختصاص دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/84455.jpg انتقاد,از,طرح,تاسیس,بانک,جدید,برای,توسعه,کارآفرینی,در,برنامه,ششم/مشکل,بیکاری,با,نسخه‌ای,واحد,حل,نمی‌شود Icana

فرج‌الله عارفی  در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص تشکیل بانک جدید دولتی کسب و کار کوچک با ادغام صندوق کارآفرینی امید و سایرنهادهای دولتی مرتبط با تشخیص دولت، گفت: درحال حاضر بانک ها نه تنها به توسعه اشتغال هیچ کمکی نمی‌کنند، بلکه به طور عمده جهت‌گیری بانک ها به سمت درآمد و سود بیشتراست.

نماینده مردم جیرفت وعنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولتی کردن امور به طور حتم اشتباه است، افزود:‌ به عبارت بهتر دولت درحال حاضر نباید به دنبال ایجاد سازمان و دستگاه جدید باشد و این موضوع به نوعی با سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی نیزمنافات دارد؛ بنابراین اگر از صندوق توسعه کارآفرینی امید حمایت و پشتیبانی شود؛ به طور حتم شرایط اشتغال بهبود خواهد یافت.

وی با بیان اینکه صندوق توسعه کارآفرینی امید با بضاعت و بودجه کم در توسعه اشتغال به خوبی فعالیت می‌کند، تصریح کرد:‌ دولت بهتر است به جای ایجاد یک سازمان و نهاد جدید که هیچ کمکی به  کاهش بیکاری نمی‌کند به تقویت صندوق فعلی کارآفرینی بپردازد.

این نماینده مردم درمجلس نهم با اشاره به اینکه صندوق توسعه کارآفرینی توسعه مشاغل خرد و کوچک در روستاها و شهرها را به درستی انجام می‌دهد، تصریح کرد: به طور حتم راه‌حل توسعه اشتغال و مقابله با بیکاری ایجاد بانک جدید نیست و باید برای توسعه کارآفرینی به مواردی از جمله تقویت مالی و ایجاد تسهیلات برای دریافت وام برای قشر تحصیلکرده و جوان توجه کرد.

عارفی ادامه داد:‌ اگر دولت مبلغ 4 هزار میلیارد مصوب مجلس را در اختیار فارغ التحصیلان قرار می داد به طور قطع زمینه اشتغال قابل قبولی فراهم می‌شد؛ هرچند که در حال حاضر دولت به موانع موجود در مسیر توسعه اشتغال توجه نمی‌کند، نکته حائز اهمیت دراین خصوص این است که  بخش عمده ای از سرمایه مردم تحت عنوان قرض الحسنه در اختیار بانک ها است اما دولت هیچ توجهی به این موارد ندارد.

وی تاکید کرد: ‌اگر دولت متناسب با مزیت‌های منطقه‌ای برنامه‌ریزی کرده و منابع لازم را به این موضوع اختصاص دهد در امر اشتغال‌زایی موفق خواهد بود، اما درج یک نسخه واحد برای کل کشور هیچ مشکلی را حل نخواهد کرد، بنابراین متناسب با آمایش سرزمینی باید منابع لازم دراختیار جوانان گذاشته شود.

نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت:‌ البته باید دولت در لایحه بودجه 95 منابع بیشتری را به توسعه اشتغال اختصاص دهد و مجلس از این موضوع حمایت می کند، زیرا رقم 12 هزار میلیارد تومان پیشنهادی از سوی مجلسمی توانست بخش بزرگی از مشکلات را حل کند اما دولت تنها با 4 هزار میلیارد آن موافقت کرد، هرچند که همین مبلغ هم تا کنون اختصاص پیدا نکرده است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ در جزییات لایحه برنامه ششم توسعه سازمان مدیریت به دولت پیشنهاد کرده است، به‌منظور تقویت و توسعه کارآفرینی و تأمین مالی کسب و کارهای خرد و کوچک، «بانک کسب‌وکار کوچک» با ادغام صندوق کارآفرینی امید و سایر نهادهای مالی مرتبط با تشخیص دولت تأسیس شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر