هدر موبایل
1394/09/23 09:27:11
سرویس اجتماعی
تامینی لیچائی:

آمار دقیقی از بیماری ایدز در کشور ارائه نشده است/ وزارت بهداشت به مجلس گزارش دهد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از اینکه آمار درستی در زمینه شیوع ایدز در کشور وجود ندارد، گفت: با وجود آنکه نمایندگان بارها از وزارت بهداشت درخواست ارایه گزارش در زمینه وضعیت ایدز در کشور داشتند اما این وزارتخانه تاکنون گزارشی به کمیسیون ارایه نکرده است.
آمار دقیقی از بیماری ایدز در کشور ارائه نشده است/ وزارت بهداشت به مجلس گزارش دهد عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از اینکه آمار درستی در زمینه شیوع ایدز در کشور وجود ندارد، گفت: با وجود آنکه نمایندگان بارها از وزارت بهداشت درخواست ارایه گزارش در زمینه وضعیت ایدز در کشور داشتند اما این وزارتخانه تاکنون گزارشی به کمیسیون ارایه نکرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/47456.jpg آمار,دقیقی,از,بیماری,ایدز,در,کشور,ارائه,نشده,است/,وزارت,بهداشت,به,مجلس,گزارش,دهد Icana

حسن تامینی لیچائی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه باید بیماری ایدز و راه های انتقال و پیشگیری از آن به مردم آموزش داده شود، افزود: طی سال های 68 و 69 ادعا می کردیم که ایران کشوری بدون ایدز است اما بعد از آن شرایط بدی بر کشور حکمفرما شد به گونه ای که انتقال خون های آلوده، استفاده از سرم های آلوده در زندان های کرمانشاه و دیگر مناطق و همچنین معتادانی که به ایدز نیز مبتلا شدند منجر به شیوع این بیماری شد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: واقعیت آن است که پنهان کاری بیماری ایدز ضربه زیادی به کشور زده است درحالی که انتقادات زیادی به عملکرد وزارت بهداشت در زمینه نبود اقدامات جدی برای پیشگیری و ارایه آمار واقعی مبتلایان از سوی وزارت بهداشت وجود دارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با انتقاد از اینکه آمار درستی نیز در زمینه شیوع ایدز در کشور وجود ندارد، تصریح کرد: متاسفانه تعداد زیادی از مبتلایان به ایدز که اکنون در جامعه زندگی می کنند شناسایی نشدند و بسیاری از آنها به راحتی باعث آلودگی و سرایت این بیماری می شوند که این معضلات سلامت جامعه را به خطر انداخته است.

وی یادآور شد: باید صدا و سیما نیز کمک کند تا این بیماری به طور دقیق شناسایی شده و به مردم نیز معرفی شود بیماران مبتلا به ایدز می توانند به راحتی در جامعه زندگی کنند و اگر بتوانند به راحتی به دارو دسترسی پیدا کنند و از امنیت غذایی نیز برخوردار باشند با مشکلات حادی مواجه نمی شوند.

تامینی لیچائی تاکید کرد: وزارت بهداشت باید در زمینه افزایش آگاهی از بیماری ایدز شفاف تر عمل کند و آموزش های لازم را به مردم ارایه کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: با وجود آنکه نمایندگان بارها از وزارت بهداشت درخواست ارایه گزارش در زمینه وضعیت ایدز در کشور داشتند اما این وزارتخانه تاکنون گزارشی به کمیسیون ارایه نکرده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet