هدر موبایل
1394/09/23 10:57:41
سرویس صحن
در نشست علنی امروز؛

عبدی به صورت مشروط از توضیحات وزیر کار قانع شد

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی از پاسخ ربیعی درخصوص وضعیت اشتغال و ایجاد عدالت شغلی بین استان‌های مختلف به ویژه استان‌های محروم قانع شد.
عبدی به صورت مشروط از توضیحات وزیر کار قانع شد نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی از پاسخ ربیعی درخصوص وضعیت اشتغال و ایجاد عدالت شغلی بین استان‌های مختلف به ویژه استان‌های محروم قانع شد. https://cdn.icana.ir/d/019/126766.jpg عبدی,به,صورت,مشروط,از,توضیحات,وزیر,کار,قانع,شد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ ایرج عبدی در نشست علنی امروز (دوشنبه 23 آذرماه) مجلس شورای اسلامی پس از طرح سوال خود از وزیر کار درخصوص وضعیت اشتغال و ایجاد عدالت شغلی بین استان‌های مختلف به ویژه استان‌های محروم از توضیحات وی قانع شد.

محمدحسن ابوترابی‌فرد در جریان سوال ایرج عبدی از ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با قید سه شرط گفت: مشکل کارگران شرکت پارسیلون باید نهایی و حل شود، به ویژه با توجه به اینکه تعداد این کارگران محدود است، لذا دومین شرط توجه به اشتغال و اقتصاد مقاومتی است که باید از سوی وزرای ذی‌ربط در برنامه ششم مورد توجه قرار گیرد.

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت باید به حوزه اشتغال و اقتصاد مقاومتی به طور جدی و برجسته در برنامه ششم بپردازد، سومین شرط را بدین گونه تشریح کرد: فراکسیون اشتغال مجلس به طور فعال در خدمت دولت و همکاران است، لذا از دولت تقاضا می‌شود که وزیر کار و معاونان ایشان در فراکسیون به طور جدی و مستمر حضور یابند.

در ادامه علی ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با پذیرفتن شروط مطرح شده از سوی نایب‌رئیس مجلس توانست نماینده سوال‌کننده را قانع کند.

به گزارش خانه ملت غلامرضا کاتب در توضیح سوال ایرج عبدی درخصوص علت عدم توزیع عادلانه منابع اشتغالزایی با توجه به درصد بیکاری کشور، گفت: موضع اشتغال 30 سال است در کشور مغفول مانده که استان لرستان مقام اول بیکاری را در کشور داراست.

 وی گفت: این استان بالاترین رشد جمعیت در کشور را پس از انقلاب اسلامی داشته است و این جمعیت هم‌اکنون به سن اشتغال رسیده‌اند. واحد صنعتی فعالی هم در استان وجود ندارد، بانک‌ها و صندوق مهر امام رضا (ع) هم اقدامی در این‌خصوص انجام نداده‌اند.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس نهم، یادآور شد: اصل 28 قانون اساسی مبنی بر عدالت در اشتغال رعایت نشده است، آقای عبدی با اشاره به اینکه تنظیم‌کننده روابط کار،‌ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی است خواستار ارائه پاسخ در این‌خصوص شد.

کاتب گفت: ربیعی در پاسخ مطرح کرد که ابزار و منابع اشتغال در اختیار این وزارتخانه نیست و اقدامات به عمل آمده در این‌خصوص را اینگونه تشریح کرد که احیای شورای عالی اشتغال، تدوین بسته سیاست‌های حمایتی، تامین 8 هزار میلیارد تومان منابع و ابلاغ آن به استان‌ها برای ایجاد اشتغال، اهتمام به مشاغل کوچک و امضای تفاهم‌نامه با معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و اختصاص منابع بانک توسعه تعاون به تعاونی‌ها از جمله این اقدامات بود.

وی ادامه داد: وزیر کار استان لرستان را در زمره استان‌هایی دانست که در پایلوت ایجاد و توسعه مشاغل کوچک قرار دارند.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به قانع نشدن عبدی از توضیحات ارائه شده توسط ربیعی و درخواست ارجاع سوال به صحن علنی، کمیسیون پس از بحث و تبادل نظر قلمرو سوال را ملی دانست./ 

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet